آلما،پدیده نوجوان نوری در راه اردوی تیم ملی وزنه‌برداری/ قوی‌ترین دختر نونهال که ۱۵۰ پسر را شکست داد

سیده آلما (زهرا) حسینی ، به همراه پنج بانوی دیگر به اردوی تیم ملی وزنه برداری بانوان کشور دعوت شد و این روزها در حال آماده سازی خود برای شرکت در این اردو است؛ ادامه مصاحبه ما با آلما را از دست ندهید :

0

سیده آلما (زهرا) حسینی ، دختر نوجوان ۱۲ ساله نوری به همراه پنج بانوی دیگر به اردوی تیم ملی وزنه برداری بانوان کشور دعوت شد و این روزها در حال آماده سازی خود برای شرکت در این اردو است.
وی متولد ۸۷ در بخش چمستان ، روستای سیدکلا است که از دو سال پیش به رشته وزنه برداری روی آورده است  .
این نوجوان ورزشکار و با آتیه نوری که  از پتانسیل بالایی در این رشته برخوردار است توانست به اردوی تیم ملی وزنه برداری بانوان دعوت شود
آلما به خبرنگار ما گفت : از ۷ سالگی ورزش را  شروع کردم و ابتدا در رشته ژیمیناستیک ، سپس یکسال در رشته ووشو فعالیت نمودم، بعد از ووشو دو سال در رشته کشتی آزاد کار کردم اما به دلیل اینکه این رشته برای بانوان اعزام به  مسابقات جهانی و المپیک ندارد ، از دو سال پیش به رشته وزنه برداری روی آوردم.
وی اضافه کرد : در رشته ووشو دو مدال استانی و در رشته کشتی نیز دو مدال استانی و دو مدال کشوری کسب کردم و در تمام این مسابقات مقام اول را  کسب نمودم.
آلما دو سال پیاپی با شرکت در مسابقات قوی ترین نونهالان که در کرج برگزار شد ، توانست با شکست ۱۵۰ شرکت کننده پسر در هر دوره ، آنان را شکست داده و به مقام اول دست یابد.
 وی به عنوان تنها دختر شرکت کننده در مسابقات قوی ترین نونهالان ، در آیتم های سه گانه ، غلت لاستیک و کنده ، رکوردار است.
قطعاً بالاترین آرزوی هر ورزشکار حرفه‌ای کسب مدال در مسابقات المپیک است ؛ سیده آلما هم  هدف و انگیزه اصلی اش را شرکت در مسابقات المپیک ، رکوردزنی در وزن ۴۵ تا ۴۹ کیلوگرم و مدال آوری در این مسابقات عنوان کرد.
این نونهال وزنه بردار گفت : سنگین وزن ترین وزنه ای که تاکنون زدم، ۵۰ کیلو یک ضرب و ۶۰ کیلو دو ضرب بوده است.
آلما در فضایی که توسط پدرش با هزینه شخصی آماده و کمک دوستانش تجهیز شده به تمرین می پردازد و تاکنون هیچ مسئولی حمایتی از این دختر با استعداد و پرتلاش نکرده و حتی برای فراهم کردن کمترین امکانات ابزاری این رشته برای وی اقدام ننموده است .
ان شاءالله با ورود آلما به اردوی تیم ملی وزنه برداری ، هیئت وزنه برداری شهرستان نور که در خواب سنگین زمستانی فرو رفته است ، بیدار شود .
پدر آلما از سختی تهیه و پرهزینه بودن ابزار این رشته همچون میله ، وزنه و حتی کفش مخصوص وزنه برداری برای آلما گفت و افزود : اگر کمک دوستان و آشنایانم نبود از عهده این هزینه های سنگین برنمی آمدم.
آلما هم گفت : اگر تشویق ها و حمایتهای بی دریغ و دلسوزانه پدرم نبود ، شاید انگیزه چندانی برای ادامه فعالیت در این رشته نداشتم؛
امیدوارم در آینده با عناوینی که کسب می‌کنم با افتخارآفرینی برای کشور ، استان و شهرستانم ، بتوانم جوابگوی زحمات عزیزانم به خصوص پدر و مادر باشم.

  

آپلود عکس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید