اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی (دیما ) در مجموعه تفریحی توریستی دشت نور
تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ ساعت :11:13
حرف راست بزرگترین پایگاه خبری ایران
اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی (دیما ) در مجموعه تفریحی توریستی دشت نور
اختتامیه نخستین جشنواره تئاتر خیابانی (دیما ) در مجموعه تفریحی توریستی دشت نور
دسته بندی: 
اخبار مازندران
9 فوریه 2021

فرماندار نور در اختتامیه جشنواره تئاتر خیابانی (دیما) با قدردانی از مدیریت اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و میزبانی خوب مجموعه دشت نور و آقای گرجی جهت برگزاری این برنامه گفت : پس از وقوع انقلاب ، هنرمندانی از دل این انقلاب هنرنمایی کردند و آثاری از خود بر جای گذاشتند که  شهدا نمونه عملی آن در ۸ سال دفاع مقدس بودند و هنرمندان امروز به خوبی و عینیت در قالب نمایش آن را به تصویر می کشند.
وی افزود : اگر بگوییم تاثیر فشارهای بین المللی و جنگ اقتصادی ، کمتر از هجمه های جنگ ۸ ساله نبود ، شاید اغراق نکرده باشیم که متاسفانه نگاههای سیاسی ، اجازه واکاوی عمیق عمق این جنایت را نداده است.
علی شادمان تصریح کرد: این ملت با تاریخ سترگ ، بلند و بالنده خود ثابت کرد ترامپها رفتند ولی ملت ما زنده و پویا و پاینده خواهد بود و در دل کرونا شهدای عزیز کادر درمان یکی دیگر از اوراق زرین این ملت هستند که به دنیا ثابت شد که ملت ما در حوزه های دیگر نیز می تواند بسیار ارزشمند کار کند.
این مسئول با اشاره به فشارهای اقتصادی ، کمبودها و خم به ابرو نیاوردن ملت خاطرنشان کرد: هنر باید به سراغ مقاومت و حماسه امروز مردم ما هم برود چرا که حماسه بزرگیست و قطعاً ایندگان، تحلیل گران ، جامعه شناسان و اقتصاددانان آن را به رشته تحریر در خواهند اورد که بر این ملت چه گذشت.

میزبانی شایسته مجموعه دشت نور، فرش قرمز برای هنرمندان جشنواره دیما پهن کرد 

رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در ادامه گفت : در روزهای بسیار مبارکی مبارک و  خجسته از ایام الله  دهه  فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و حال و هوای خاصی به انسان دست می دهد  که  با تقدیم خون هزاران شهید سرافراز ، امروز با آسایش و آرامش دورهمی ها و برنامه های این چنینی را به راحتی برگزار می کنیم.
وی افزود : آرامش امروزمان ، محصول تفکرات، هدایت ها و بیانات داهیانه پیر خردمند و معمار و کبیر انقلاب است که کشور را  از وجود اجنبی نجات داد تا روی پای خود بایستد و امروز نیز رهنمودهای مقام معظم رهبری چراغ راه  ملت است.
داوود فلاح تصریح کرد: هیچگاه نگذاشتیم کرونا، خلل جدی بر امورات فرهنگی و هنری شهرستان وارد کند بلکه با دست خالی و دلی سرشار از شور و شوق با حضور هنرمندان ، دو حادثه  مهم فرهنگی را در ایام الله دهه  فجر رقم زدیم.
این مسئول در ادامه  افزود : جشنواره تئاتر خیابانی دیما در گستره استانی مازندران ، به میزبانی شایسته مجموعه تفریحی، توریستی و گردشگری دشت نور برگزار شد و خیلی دور از ذهن و انتظار نیست که بتوانیم در شهرستان نور، قلب فرهنگی استان مازندران،اقدامات این چنینی فرهنگی و هنری انجام  شود.
فلاح در بخش دیگری از سخنانش از برگزاری افتتاحیه جشنواره  شعر ” نوای مرغ آمین” که از تعابیر و  اشعار بلند نیمایوشیج است ، پنجشنبه ۲۳ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری پیامبراعظم(ص) اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور برگزار و از استاد ادب و ادبیات انقلاب اسلامی ، شاعر معاصر آقای افشین علا تجلیل به عمل خواهد آمد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور با قدردانی و حمایت های خوب  مالک مجموعه تفریحی توریستی گردشگری دشت نور مهندس سیروس کبیری و نیز مدیر این مجموعه آقای گرجی از هنرمندان و برگزاری این رویداد هنری اظهار کرد : دشت نور ، دشتی از احساس، ذوق و امید را برای هنرمندان تئاتر و نمایش شهرستان، استان و حتی کشور برپا کرد و  این میزبانی شایسته به مثابه پهن کردن فرش قرمز برای این هنرمندان بود تا در محیطی آرام و خاطره انگیز به اجرای اثرات هنری خود  بپردازند  و این رویداد  بزرگ هنری را  در شهرستان نور رقم بزنند.

آمادگی مجموعه دشت نور برای برگزاری مسابقات و جشنواره های استانی و کشوری

مدیر مجموعه  تفریحی ، توریستی و گردشگری دشت نور نیز در مصاحبه  با خبرنگار حرف راست گفت:با حمایت های ویژه مهندس کبیری ، مالک این مجموعه ، نور میزبان نخستین  جشنواره استانی تئاتر خیابانی شد و میهمانی از استان کرمانشاه ، شهرستانهای ساری، آمل ، رامسر و نور در این جشنواره  حضور یافتند که امیدواریم  لحظات و خاطرات خوشی برایشان در این مجموعه رقم خورده  باشد.
وی افزود: ظرفیت های این مجموعه  بسیار بالاست و آمادگی برگزاری جشنواره های بزرگتر در گستره استانی و کشوری را نیز دارد .
نعمت گرجی بر استقبال و حمایت شایان توجه مهندس سیروس کبیری از هنرمندان و ورزشکاران جهت برگزاری برنامه ها ، جشنواره ها و مسابقات در این مجموعه تاکید کرد.

گفتنی ست از سوی مجموعه تفریحی توریستی دشت نور هدایایی به رسم یادبود به  هنرمندان این جشنواره  اهدا شد.
همچنین از چهار بانوی خبرنگار شهرستان نور به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن وهمکاری مستمر با مجموعه دشت نور تجلیل به عمل آمد .
از سوی فرماندار شهرستان نور نیز از مالک مجموعه تفریحی توریستی دشت نور مهندس سیروس کبیری و مدیر مجموعه آقای نعمت گرجی به جهت میزبانی خوب در برگزاری این جشنواره با اهدای لوح تقدیر شد 

 

نمایش ” پی تی اس دی ” ، اجرای برگزیده و برتر جشنواره تئاتر خیابانی 

دبیر جشنواره  تئاتر خیابانی دیما گفت : این جشنواره برای نخستین بار در سطح استان و با حمایت و میزبانی مجموعه دشت نور، و نیز همکاری شهرداران و مجموعه مهرگان برگزار شد .
وی افزود : در مرحله اول فراخوان ، ۱۵ اثر به دبیرخوانه جشنواره ارسال شد که هیئت داوران بازبینی ، ۵ اثر را انتخاب و به بخش اصلی و رقابتی ارسال کردند
سید حسین حسینی اضافه کرد : افتتاحیه جشنواره از ساعت ۹ الی ۱ در مجموعه برگزار و  شرکت کنندگان به اجرای نمایش های خود پرداختند و در اختتامیه با رای هیئت داوران ، از بازیگران، نویسندگان و کارگردانان برگزیده تجلیل به عمل آمد .
دبیر جشنواره دیما گفت : هئیت داوران پیشکسوت ، نمایش ” پی تی اس دی ” کاری از محمدجواد صالحی از شهرستان نور را به عنوان اثر برتر و برگزیده جشنواره انتخاب کردند.