از تحقق مطالبات چند ده ساله مردم تا اقدامات گسترده عمرانی در شهر؛ در نشست خبری شهردار ایزدشهر با خبرنگاران
تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ ساعت :8:37
حرف راست بزرگترین پایگاه خبری ایران
از تحقق مطالبات چند ده ساله مردم تا اقدامات گسترده عمرانی در شهر؛ در نشست خبری شهردار ایزدشهر با خبرنگاران
از تحقق مطالبات چند ده ساله مردم تا اقدامات گسترده عمرانی در شهر؛ در نشست خبری شهردار ایزدشهر با خبرنگاران
دسته بندی: 
اخبار مازندران
13 فوریه 2021

به سرانجام رساندن مطالبات چند ده ساله‌ی مردم در دوره پنجم شورای اسلامی
شهردار ایزدشهر در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان نور ، با اشاره به همدلی ، اتحاد و حمایت های موثر اعضای شورای شهر طی این سه سال و نیم که در جلسات متعدد استانی و شهرستانی مورد تحسین  قرار می گیرد گفت: این وفاق را حتی در نخستین روزهای کاری شورا در این دوره شاهد بودیم که بدون هیچ تنش با انتخاب سرپرست، هیئت رئیسه و شهردار شهر اقدام نموده و تا قبل از صدور ابلاغیه  بنده از سوی استانداری به عنوان  شهردار ، ضمن مراجعه به سازمان  شهرداری ها ، بازدیدهای میدانی متعددی از کل شهر به همراه کارشناس وزارت راه و شهرسازی انجام دادیم و سعی کردیم با برنامه ریزی ، همراهی و همکاری پرسنل واحدهای شهرداری و همچنین  شهروندان ، اهداف و برنامه های مورد نظر را به نتیجه برسانیم .
وی افزود :طی بررسی ها و پایش های علمی و کارشناسانه‌ی انجام شده و مشورت با همکاران واحدهای مختلف شهرداری، مشکلات، کمبودها،نقاط ضعف و قوت شهر را شناسایی و از تهدیدها فرصت ساختیم و در مدت فعالیت‌مان شاید شهرداری و شورا در اموراتی که حتی نباید ورود پیدا میکرد نیز اقداماتی را در حوزه های مختلف اداری، عمرانی، فرهنگی و ورزشی به انجام رساند و موفق به سرانجام رساندن مواردی در این  شهر شدیم که چند دهه شهروندان در انتظار انجام آن بودند .
مهندس تونی اضافه کرد: اتحاد مثال زدنی در شهرداری و شورای شهر ایزدشهر همچنین سبب شد که ایزدشهر دو سال پیاپی به عنوان شهر پاک استان مازندران و شهرداری ایزدشهرنیز یک سال به عنوان شهرداری برتر استان انتخاب شود و گواه این مدعا آن است که طی مراجعات برخی شهرداری ها به استاندار ، مهندس حسین زادگان انها را به الگوپذیری از شهرداری ایزدشهر در برخی حوزه ها دعوت می کرد و خدا را  شاکریم که حتی برای شهرهای بزرگ استان نیز الگو شده ایم .
این مسئول در ادامه با اشاره به اینکه خبرنگاران شهرستان نور از سالم ترین و صادق ترین خبرنگاران استان هستند و قلم شان در مسیر درست و بدون حب و بغض شخصی می نگارد، گفت : شهرداری ایزدشهر ، موفقیت های خود را طی این سه سال و نیم در سایه بزرگنمایی در خبرها بدست نیاورد بلکه با پشتکار و تلاش درعمل نشان دادیم که می توانیم.
وی خاطرنشان کرد: وقت رسانه‌ای برخی اقدامات همچون پروژه های جنگل و دریا و رودخانه در زمان پیگیری شان نیست بلکه به  عنوان مثال زمان رونمایی از کتابچه طرح بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه در ایزدشهر و منتج به نتیجه شدن آن ، زمانیست که می توانیم آن را  پوشش خبری و رسانه ای دهیم.

انتخاب شهردار، بهترین و تاثیرگذارترین مصوبه شورا

اصغرعزتی عضو شورای اسلامی شهر ایزدشهر، بهترین مصوبه  شورا را  ، انتخاب تونی به عنوان  شهردار ایزدشهر برشمرد و  افزود : این انتخاب بر اساس چهارچوب های مشخص و مدنظر اعضای شورای شهر صورت گرفت و نتیجه این انتخاب و دقت نظر نیز بر شهروندان پوشیده نیست.
وی همچنین مصوبه طرح اتصال دریا به جنگل از طریق رودخانه و ایجاد اسکله را به عنوان یکی از مصوبات مهم در حوزه رونق گردشگری و کسب درآمد پایدار برای شهر برشمرد که تاکنون به انجام نرسیده و امیدواریم تا پایان این دوره به نتیجه برسد.

تونی، شهرداری ایزدشهر را  یکی از موفق ترین شهرداری ها در حوزه دریافت تسهیلات از سازمان شهرداری ها برشمرد و افزود:نسبت به ادوار گذشته ، با بودجه های محدود فعلی، بیشترین تسهیلات را طی سه سال ونیم گرفتیم.
وی تهیه یک دستگاه شاسی نیمه سنگین هیوندای به صورت رایگان را اخرین خودروی تهیه شده برای شهرداری عنوان کرد که کمتر از یکماه پیش نامه آن پیگیری و ظرف دو روز پس از امضای اقای فرزانه آن را دریافت نمودیم.

ایزدشهر ، شهری کوچک ولی اثرگذار در اقتصاد منطقه و استان ؛ در آینده ای نزدیک
شهردار ایزدشهر از چندین مصوبه در خصوص احداث اسکله و پروژه شاخص گردشگری سخن راند و ابراز امیدواری کرد تا در این دوره به سرانجام برسد چرا که ایزدشهر را به عنوان یکی از شهرهای کوچک ولی اثرگذار در اقتصاد منطقه و بخش اعظمی از استان مازندران تبدیل کرده و علاوه بر الگو بودن برای برخی شهرداری ها ، شهرداری اثرگذار هم خواهیم شد

بازدیدهای ثمربخش در شهر 
این مسئول تصریح کرد : نقطه ای در شهر وجود ندارد که به همراه اعضای شورای شهر ، کارشناسان ، مسئولان واحدهای عمرانی و فنی  شهرداری بازدید کرده باشیم ولی اقدامی اثرگذار در آن انجام نداده و مشکلی از آن رفع نشده باشد .
شهردار ایزدشهرهمچنین به تشکیل واحد امانی در شهرداری و بهره گیری از استادکاران نقاش، بنا ، نجار ایزدشهری اشاره کرد و  گفت : منافع شهر باید به مردم همین شهر برسد ، از همین  رو با استفاده از ظرفیت  شهری ، کارهای کوچک ولی تاثیرگذاری را توسط خودِ شهروندان به انجام رساندیم که رضایت عمومی را در پی داشت.

پذیرش سکانداری شهرداری با ۱۵ میلیارد تومان بدهی همزمان با ابلاغ طرح تفصیلی

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش گفت: سکانداری شهرداری را با ۱۵ میلیارد تومان بدهی و زمان ابلاغ طرح تفصیلی تحویل گرفتیم .
وی در توضیح این مطلب اضافه کرد : زمانی که طرح تفصیلی شهرداری ابلاغ می شود ، شهرداری تا ۱۸ ماه حق ندارد پرونده ای به کمیسیون ماده ۵ بفرستد و کمیسیون ماده ۵ نیز کمیسیونی است که با افزایش تراکم، افزایش سطح اشتغال و با درخواستهای مازاد مالکین می توان درآمد خوبی کسب کند اما ما در نقطه ای شروع به کار نمودیم که تا ۱۸ ماه حق ورود به این کمیسیون را نداشتیم که برخی گمانه زنی ها در شهر این  بود که شهرداری تا مرداد ۹۷ بیشتر دوام نیاورده و پس از آن ورشکست خواهد شد ؛ در صورتیکه خم به ابرو نیاوردیم چرا که با علم به مشکلات ، مسئولیت سکانداری شهرداری را  قبول کردیم و توانستیم با تلاش، برنامه ریزی و همفکری با اعضای شورای شهر و تلاش مضاعف مسئولان واحدهای مختلف شهرداری و استفاده از ظرفیت استانداری ، فرمانداری و نماینده مجلس بر مشکلات  فائق بیاییم و همچنین از سوی دیگر با بررسی پرونده های داخل بایگانی و سرمایه گذاری های صورت گرفته که علیرغم کسب پول و سودهای آنچنانی، حق و حقوق مردم را ندادند با کمک دادستان ، این حق بازپس گرفته شد و شهر را  به درجه ای که حق شهروندی مردم است رساندیم و اگر ایزدشهر با همین برنامه و مسیر پیش رود در سالیان اینده یکی از خاص ترین و منحصر به فردترین شهر کشور خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد: یکی از درامدهایی که شهرداری برای شهر ایزدشهر به وجود آورد ، تبدیل مجموعه بانک شهر از یک مجموعه مسکونی اقامتی به هتل بود که از همین رو ۸۰۰ تخت اقامتی به  شهرستان نور اضافه و ضمن سود دهی و ایجاد ارزش افزوده برای این مجموعه، درآمد خوبی نیز برای شهر ایزدشهر ایجاد شد .
این مسئول همچنین با اشاره به مشکلات موجود در شهر گفت :مشکلات شهر ایزدشهر اگر از بقیه شهرهای این  شهرستان بیشتر نباشد، کمتر هم نیست ولی مشکلاتمان را در بوق و کرنا نکردیم و با وجود بحث و اختلاف نظرها و سلایق ، به نتیجه مشترک و واحد با اعضای شورای شهرمان رسیدیم زیرا هدف مشترک است ، آن هم خدمت به مردم .

تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه سال ۹۹ شهرداری

شهردار ایزدشهر بودجه سال ۹۹ شهرداری را ۲۵ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود : تا پایان آذرماه صد در صد بودجه محقق شد و اکنون نیز همکاران در حال تهیه و تنظیم متمم بودجه هستند.

اقدامات گسترده شهرداری در حوزه عمرانی در تمام نقاط شهر

این مسئول در خصوص اقدامات عمرانی انجام شده در سطح شهر اظهار کرد : از اقدامات مهم انجام  شده می توان به  لایروبی رودخانه ها و انهار ، احداث دیواره حفاظتی و همچنین کانال کشی در نقاط مختلف شهر با هدف جلوگیری از آبگرفتگی ها و وقوع سیلاب ها اشاره کرد.
وی اضافه کرد:نهرهای کشاورزی کل منطقه ایزدشهر و داخل جنگل، ۱۵ سال بود که لایروبی نشده بودو با اختصاص یک بیل توسط ستاد بحران استان و اعتبار از سوی شهرداری ، لایروبی نهرها و رودخانه های شهر انجام و ۱۰ آب بندان باز شد ؛ از همین  رو در همان سال ۹۷ که شاهد خشکسالی و کم آبی در اکثر مناطق بودیم و کشت دوم هم ممنوع شده بود، کشاورزان ایزدشهری مشکل آبیاری نداشتند.
از سویی دیگر در سیل مهیب سال ۹۸ زمانی که بسیاری از شهرها در کشور دچار آبگرفتگی شده بود، با لایروبی و احداث دیواره حفاظتی بر روی رودخانه هاشم رود و آزاد نمودن ۵ متر از حریم  رودخانه از وقوع سیل نیز در ایزدشهر جلوگیری شد و این در حالیست که پیش از آن ، رودخانه هاشم رود با کوچکترین بارندگی ها دچار سیل و آبگرفتگی شدید می شد و خسارات زیادی به خانه مردم وارد می کرد.
تونی خاطرنشان کرد: از معدود شهرداران و شوراهای شهری هستیم که طی نامه مستقیم به دادستان ، آمادگی کامل خود را مبنی بر جمع آوری کامل لوله های غیرمجاز آب و فاضلاب که به داخل بستر رودخانه می ریزند ، اعلام کردیم و در این اقدام مهم و حیاتی ، فقط تعداد معدودی از مردم مقابل شهرداری قرار گرفتند.
آسفالت بیش از ۶ کوچه در گلستان ۵ ، احداث کانال جهت رفع آبگرفتگی در برخی از این کوچه ها ، روشنایی معابر ، تجهیز پارک گلستان ۵ به وسایل بازی جدید ، روکش آسفالت کل منطقه ساروج محله ایزدشهر ، احداث کانال در اندیشه ۱۸ و جلوگیری از سیل و همچنین تعریض کوچه اندیشه ۱۸ و زیرسازی و خریداری پل جهت جانمایی، احداث دیواره حفاظتی در ضلع شمالی گلستان ۲۰ تا ۳۰ که هم سبب زیباسازی نمای بصری شهر ، جلوگیری از دفع فاضلابهای غیرمجاز و نیز جلوگیری از سیل شد، زیرسازی و آسفالت کامل گلستان ۳۰ تا ۵۴ و ۵۴ تا ۶۲ ، احیای کانال آبهای سطحی و همچنین احیای زمین فوتبال آن منطقه که در دست اجراست، آسفالت حدفاصل رودخانه وازرود،ضلع شرق و غرب تا محدوده شهری در غرب و تا آب بندان در شرق ، از دیگر اقدامات انجام گرفته در حوزه عمرانی بوده است .

این مسئول همچنین اقدامات انجام گرفته در منطقه امیرآباد را دیواره سازی رودخانه ، آسفالت، احیای نهر قدیمی در منطقه آفتاب ۱۰- نارنجستان ۱ و ۲ با هدف جلوگیری از آبگرفتگی شدید ، اتصال نارنجستان ۱ به  سمت غرب و روان کردن تردد در آن منطقه ، احیای زمین  فوتبال منطقه ، آسفالت تمام کوچه هاو مسیر آب بندان ها، احداث کانال و کانیو و پیاده روسازی و نورپردازی برشمرد.
وی افزود:با هماهنگی و مصوبه شورای ترافیک شهرستان و تاییدیه کمیته فنی شورای ترافیک استان ، طراحی میدان نیز در آن منطقه (ابتدای امیرآباد) انجام شد که میدان ورودی شهر و نیز شهرستان محسوب شده  نقشه برداری فعلا به  لحاظ شرایط نامساعد آب و هوایی متوقف شده است .
تونی در ادامه بیان اقدامات عمرانی در شهر از تملک ۳هزار مترمربع زمین  نبش گلسار ۳ با ارزش ریالی بسیار بالا به  صورت رایگان جهت احداث و ایجاد پارک شهر، ایجاد خیابان ساحلی از گلسار ۹ تا ۱۵ ، روشنایی پل شهر، آسفالت کوچه های گلسار ۱۵ جز دو کوچه که مشکل تاسیسات آبرسانی دارند ، رو به پایان بودن پروژه حمام گردشگری شهر ، رفع آبگرفتگی روبروی مجتمع پزشکان و بانک ملت ، تملک ۱۷۰۰ متر زمین به  صورت  رایگان در گلسار ۵۲ که عرض بسیار کمی داشت و برابر طرح تفصیلی آن را احیا نمودیم؛ خبر داد.
همچنین مشکل آب لوله کشی گلسار ۲ با تهیه لوله های جدید رفع و بخشی نیز در حال اجراست .

نصب ۲۶ ترانس برق در ایزدشهر
وی با اشاره به اخذ مصوبه برای دریافت ۲۹ ترانس گفت : با پیگیری های جدی اعضای شورای شهر ، تاکنون ۲۶ ترانس برق در ایزدشهر نصب شد و نصب سه ترانس دیگر در دست اجراست ؛ همچنین در گلسار ۱۹ یک پست زمینی برق داخل مجتمع شیلاشهر بود که این موضوع با پیگیری های صورت گرفته از امور توزیع برق شهرستان، اداره کل و نیز وزارت نیرو طی سه مرحله رفت و برگشت پرونده ، پس از سه سال منتج به نتیجه شد و این پست جهت جابجایی و جانمایی در مکانی دیگر ، به طور کامل تخریب شد و کلیه هزینه ها را شهرداری عهده دار شده است.

اجرایی شدن سه طرح خانه باغ، منطقه شالیزاری و منطقه توریستی در ایزدشهر در آینده ای نزدیک

این مسئول در خصوص توازن توسعه در ایزدشهر و پروژه کمربندی گفت : طبق پیگیری های انجام شده از معاون وزیر راه و شهرسازی ، حذف کمربندی در طرح تفصیلی و انتقال آن به منتهی الیه برق فشارقوی انجام شد و از انجایی که شمال، شرق و غرب شهرما بسته است بایستی به سمت جنوب می رفتیم که البته محدودیت های بسیاری داشت و به راحتی قادر به راضی کردن برخی نهادهای مربوطه نبودیم ، از سویی دیگر موضوع زمین های زراعی بود که باید برای آیندگان باقی بگذاریم ؛ از همین رو با انتخاب یک مشاور ، کار در مرحله نهایی است  که از انتهای محدوده شهری تا جاده گاز به عنوان طرح خانه باغ ، از جاده گاز تا کمربندی جدید (برق فشارقوی) به عنوان منطقه شالیزاری و از جاده کمربندی (برق فشار قوی)تا آب بندان و جنگل به عنوان منطقه توریستی شهر ایزدشهر خواهد شد.

ایزدشهر، شهری با کمتر از ۲۰ کوچه خاکی / کوچه هایی که مشکل تاسیسات آب، برق و مخابرات دارند،آسفالت نشده اند

تونی در پاسخ به  سوالی در خصوص آسفالت نشدن برخی کوچه ها گفت : آسفالت تمام معابر و کوچه‌های شهر از همان ابتدای کارمان در دستور کار قرار گرفت و طی این سه سال و نیم، حدود ۲۰۰ معبر و کوچه آسفالت شد، اما برخی کوچه ها که تعدادشان کمتر از بیست کوچه است ، دارای مشکلاتی نظیر مخابرات، آب ، برق هستند که شهرداری و اهالی کوچه ها پیگیر رفع آن از ادارات هستیم و فعلا آسفالت آنها امکان پذیر نیست ، برخی کوچه ها هم همچون گلستان ۸۰ مشکلشان رفع و آسفالت در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: به علت فضای تورمی حاکم در کشور ، نمی توانیم قرارداد باز داشته باشیم و وقتی بودجه پیش بینی نشود باید از شورای شهر مجوز گرفته شود ، واحد فنی براورد به روز داشته باشد ، واحد مالی مناقصه برگزار و پیمانکار جدید معرفی شودکه برای گلستان ۸۰ مناقصه در ماه آینده انجام می شود.

اقدامات شهرداری در حوزه ورزشی
تونی در بیان اقدامات ورزشی صورت گرفته در شهر گفت : ایجاد زمین چمن مصنوعی ، احیای زمین چمن طبیعی در ورزشگاه آزادی (در منطقه بازارسر که به دلیل نگهداری نامناسب هیئت فوتبال، مجددا در حال احیای چمن این زمین هستیم)
احیا زمین چمن طبیعی در ورزشگاه شهدای ایزدشهر در منطقه امیرآباد ، احیا، گسترش و نوسازی سالن رستم و خرید دو تشک  ورزشی از جمله این اقدامات جهت ارتقای سطح ورزشی شهر بوده است .
وی همچنین اضافه کرد : آقای صنعتی ، سرمایه گذار پروژه پارک جنگلی ، عضو تیم ملی بوکس می باشد و این نوید را می دهم که در آینده ای نزدیک اولین تیم بوکس شهرستان نور از شهر ایزدشهر شکل خواهد گرفت .

جرم را نمی توان به صفر رساند / جرایم کم ، بازدارنده نیست

شهردار ایزدشهر همچنین در خصوص کاهش قاچاق چوب در جنگل ایزدشهر تصریح کرد : هیچ وقت نمی توان جرم را به صفر رساند و شهرداری که فقط حفاظت از پارک جنگلی را به عهده دارد می تواند به جرات ادعا کند که با پروژه پارک جنگلی گردشگری ایزدشهر قاچاق چوب تا ۹۰ درصد کاهش یافته است و بیشترین مسئله که  آسیب زا شده است ، قاچاق در منطقه رستمرود است و بیشتر قاچاق از ضلع غرب رودخانه هاشم رود صورت می گیرد.
وی اضافه کرد:حتی با وجود نیروی انتظامی و نهادهای نظارتی نیز تاکنون شاهد به  صفر رسیدن جرم نبوده ایم.
تونی با انتقاد از بازدارنده نبودن جرم برای قاچاقچیان گفت: از اردیبهشت ماه که پارک جنگلی تحویل شهرداری ایزدشهر شد بیش از ۱۵۰ مورد تخلف چوب بخصوص هیزم به منابع طبیعی اعلام شد اما متخلفین به دلیل جرایم کم و ناچیز بلافاصله کارشان را از سر می گیرند و تا این چرخه به همین صورت ادامه یابد ، نمی توان به طور ۱۰۰ درصد مانع از قاچاق شد.
همچنین طرح جمع آوری اسبها از محدوده شهری نیز با استقبال خوبی از سوی شهروندان مواجه  شده و نتایج خوبی نیز گرفتیم و امیدواریم پیگیری از سوی دیگر شهرداری ها و نهادها هم به اندازه ما صورت  بگیرد.

تونی در بخش دیگری از سخنانش ، مرز بین  نور و ایزدشهر را  از انتهای دیوار غربی مجتمع آکام شهر و شهرک نفت رستمرود عنوان کرد و جهت نصب تابلوی مشترک در مرز نور و ایزدشهر تصمیماتی اخذ شد که بزودی اجرایی خواهد شد.

این مسئول با اشاره به احداث جاده ساحلی گفت : احداث این جاده چارچوب قانونی دارد که نیاز به گودبرداری و برداشت ماسه داشت ، همچنین نقشه برداری ها با دستگاههای پیشرفته انجام و نظارت از سوی شهرداری نیز صورت می گیرد و هیچگونه برداشت غیرمجاز ماسه صورت نگرفته است.

شناسایی محدوده اختلافی وقفی بودن ایزدشهر توسط کارشناسان دادگستری

تونی همچنین در خصوص سند مالکیت شهر ایزدشهر گفت: با پیگیری شهرداری و شورای شهر ایزدشهر و همکاری اداره ثبت اسناد و املاک ، برای ضلع شمال شرق ایزدشهر و در ضلع جنوب از رودخانه وازرود به سمت شرق سند صادر شد اما یک محدوده اختلافی بین شهرداری و اداره اوقاف وجود دارد که نظر ما بر وقفی نبودن ایزدشهر است اما اداره اوقاف ادعای وقفی بودن آن را دارد و طی صورتجلسه‌ای که با حضور فرماندار شهرستان، دادستان، ریاست دادگستری ، رئیس ثبت اسناد و املاک ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ،اعضای شورای شهر ، امام جمعه،نمایندگان مردم در منطقه تنظیم شد مقرر شد ؛ محدوده اختلافی توسط کارشناسان رسمی دادگستری شناسایی شود تا دستگاههای مربوطه برای آن تصمیم گیری کنند و باقی قسمتها آزاد باشد.

جاده توسعه شهر ایزدشهر، فاز به  فاز در حال انجام است

شهردار ایزدشهر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جاده توسعه شهر ایزدشهر اظهار کرد: جهت احداث این جاده که بالغ بر ۹۰ هزار متر است نیاز به تملک برخی جاده ها و  همکاری مردم داریم اما برخی نقاط قابلیت اجرایی ندارند که پیگیر ایجاد تغییراتی هستیم،برخی نقطه ها باهمکاری مردم در حال اجرا و در برخی از نقاط نیز همکاری از سوی شهروندان صورت نمی گیرد که در صورت همکاری کامل جاده افتتاح خواهد شد ولی فعلا فاز به فاز در حال انجام می باشد.

نصب دوربین های مداربسته جهت ثبت تخلفات و کاهش سوانح و حوادث در ایزدشهر
علت تصادفات منجر به مرگ در ایزدشهر از نگاه شهردار ، خطای انسانی بوده و اگر سرعت مطمئنه برای گذر از یک شهر که ۶۰ کیلومتر است رعایت شود ، کسی دچار سانحه نخواهد شد.
همچنین برای رفاه و آرامش خاطر شهروندان و مسافران و افزایش ایمنی در سطح شهر ایزدشهر ، نصب دوربین های مداربسته جهت ثبت تخلفات در حال پیگیری و انجام است.