افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی پیامبراعظم(ص) چمستان در ایام الله دهه فجر
تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ ساعت :19:25
حرف راست بزرگترین پایگاه خبری ایران
افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی پیامبراعظم(ص) چمستان در ایام الله دهه فجر
افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی پیامبراعظم(ص) چمستان در ایام الله دهه فجر
دسته بندی: 
اخبار مازندران
7 فوریه 2021

سرمایه گذار ساخت این مرکز در مصاحبه با خبرنگار حرف راست گفت: شهر چمستان با دارا بودن ۹۲ روستا و ۶۰ هزار نفر جمعیت با مشکلات عدیده ای در زمینه آموزش ، بهداشت ، جاده و … دست و پنجه نرم می کند.
رضا توسلی در ادامه افزود: به دلیل بیماری سختی که پدرم با آن دست و پنجه نرم می کرد ، مجبور بودم برای درمان ، ایشان را به  شهرستانهای همجوار ببرم ، از همین رو تصمیم به احداث یک درمانگاه در زمینی که در بهترین نقطه شهر چمستان در اختیار داشتم ، گرفتم
وی افزود : این ساختمان در زمینی به مساحت ۴۶۰ متر و با بنای احداثی ۲۸۰۰ متر در ۶ طبقه احداث شد که شامل بخشهایی همچون اورژانس ،دندان پزشکی،آزمایشگاه و بخشهای تخصصی شامل عفونی،داخلی،اطفال،زنان و زایمان ، روانپزشکی،چشم پزشکی، قلب،رادیولوژی و سونوگرافی می باشد که برای ۶۰ الی ۷۰ نفر نیز اشتغالزایی صورت گرفته است.
توسلی تصریح کرد : به نظر من ” خواستن ، توانستن نیست “، ” خواستن، آفریدن است ” چرا که من از دوران جوانی دوست داشتم کارآفرینی نمونه باشم از همین رو در سال ۷۸ آموزشگاه کامپیوتر معراج اندیشه را با توجه به رشته خودم در شهر چمستان راه اندازی و پس از ۴ سال فعالیت در سال ۸۲ هنرستان غیرانتفائی دخترانه علم و صنعت را در چمستان احداث و ایجاد نمودم که برای ۳۵ نفر به  طور مستقیم  شغل ایجاد کرد.
وی در پایان از سهامداران، پزشکان،مسئولان شهرستان نور و بخش چمستان که در پیشبرد هرچه سریعتر این  اقدام عام المنفعه همکاری داشتند ، قدردانی کرد.

نماینده مردم نورو ومحمودآباد در مجلس شورای اسلامی در این آئین  گفت : آجر روی آجر گذاشتن  در این نظام اداری بسیار سخت است و هرجا بخواهد کاری صورت  بگیرد با  برخی کارشکنی ها و کج سلیقگی ها روبرو خواهد شد.
وی افزود : هفته دولت و ایام الله دهه فجر ، فرصتی برای شناساندن و معرفی دستاوردهای نظام و دولت به مردم است و در این میان  گاهی دولت ، گاهی مردم و خیرین نیز به میدان می آیند.
سعید فرزانه اضافه کرد : خوشبختانه در سالهای اخیر در بسیاری از پروژه ها و اقدامات ، شاهد درخشیدن خوب خیرین و بخش خصوصی در حوزه های مختلف بودیم.
این مسئول در ادامه سخنانش با آرزوی آرامش برای روح پدر مرحوم آقای توسلی که دغدغه ساخت این مرکز را داشتند ، تصریح کرد : بخشی از اقدامات ساخت این درمانگاه در دوره نماینده پیشین ، آقای دکتر اسماعیلی انجام شد و دعوت از ایشان در این آئین ، به نوعی قدرشناسی آقای توسلی و دیگر همراهان ایشان می باشد.

حجت الاسلام حاجی زاده نیز در ادامه با تبریک ولادت با سعادت حضرت  فاطمه زهرا(س)، بانوی محور خلقت و مادر نظام هستی گفت: حضرت  زهرا(س) با حرکت  سیاسی و انقلابی خود توانست بذر شیعه گری ، انقلابی گری و ولایتمداری را در جامعه بکارد و طی قرنها می بینیم که آن بذر ریشه دوانده و یک نمونه از ثمره آن بذر را در سال ۵۷ شاهد بودیم که فرزند برومندشان حضرت امام خمینی (ره) اندیشه مادرشان را درست درک و در متن جامعه پیاده کرد.
امام جمعه چمستان با گرامیداشت  یاد امام، شهدا بخصوص ۱۴۰ شهید بخش چمستان تصریح کرد : علیرغم همه معضلات، تحریم ها و سومدیریت ها در طول این  سالها ، امروز در چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی شاهد دستاوردهای بزرگ و فراوانی از انقلاب اسلامی هستیم.
این مسئول خاطرنشان کرد : در حوزه  پزشکی و درمان ، اطبا و پزشکان هندی،پاکستانی و بنگلادشی در کشور طبابت می کردند ، اطبایی که حتی تاییدیه پزشکی آنان معلوم نبوده است اما به برکت نظام جمهوری اسلامی و عزت ، آبرو و آقایی که امام راحل عظیم الشان به ملت ما داد ، کشور ایران امروز دارای حاذق ترین  پزشکان در جهان است و در همین مجموعه نیز بهترین پزشکان منطقه طبابت خواهند کرد که  معمول سن آنان ، متولدین بعد از انقلاب و تحصیل کرده در همین کشور هستند .
حجت الاسلام  حاجی زاده  گفت: آقای توسلی و همراهانشان در این راه قطعا سختی های زیادی کشیده اند  و پدر بزرگوار ایشان که  به رحمت ایزدی پیوستند نیز دغدغه ساخت این  درمانگاه را داشتند و در اخرین لحظات عمر خود  پیگیر ساخت آن  بودند که امروز روح بلندشان در این  جلسه حاضر و ناظر و متنعم از این اقدام شایسته خواهد بود.