افتتاح یکی از مراحل پروژه بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه و کلنگ‌زنی احداث سردرب پارک جنگلی در ایام الله دهه فجر
تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ ساعت :13:10
حرف راست بزرگترین پایگاه خبری ایران
افتتاح یکی از مراحل پروژه بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه و کلنگ‌زنی احداث سردرب پارک جنگلی در ایام الله دهه فجر
افتتاح یکی از مراحل پروژه بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه و کلنگ‌زنی احداث سردرب پارک جنگلی در ایام الله دهه فجر
دسته بندی: 
اخبار مازندران
10 فوریه 2021

فرماندار نور: وفاق و توسعه در ایزدشهر نتیجه‌ی جسارت شهردار و همراهی شورای شهر 

فرماندار شهرستان نور در آیین افتتاح یکی از مراحل پروژه بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه در ایزدشهر گفت:از ابتدا و روز اول شروع به کارم در شهرستان، شعار و بنایم بر این بود که باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کرد و اولین اقدام ما در حوزه پارک جنگلی نور و ایزدشهر نیز آن بود که ذهن مسئولین استان را مقید به بستن اجاره ۱۵ ساله کنیم.
وی با تحسین جسارت و اشراف کامل شهردار ایزدشهر و شورای شهر پرکار و همراه تصریح کرد: در شهر ایزدشهر شاهد یک وفاق و در دل این وفاق، توسعه را شاهد هستیم.
علی شادمان افزود: با موزون شدن فضای کسب و کار و اشتغال، گردشگری ایزدشهر نیز سطح خود  را  پیدا می کند و قطعاً من به عنوان نماینده دولت در شهرستان ، همه نوع پشتیبانی و حمایت را از کسانی پای کار بیایند و  بنای سرمایه گذاری داشته باشند  ، خواهم داشت.
این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد : در مسیر سرمایه گذاری ، کار و توسعه ممکن است به موانعی بربخوریم و مشکلاتی هم پیش بیاید و یقیناً کار به راحتی پیش نخواهد رفت اما آنچه که مهم است این است که  کار باید اتفاق بیفتد.
فرماندار نور اضافه کرد : در حوزه امنیت ، ۹۰ درصد قاچاق چوب کاهش یافته که از مدیران وقت و کنونی منابع طبیعی استان و شهرستان نیز قدردانی میکنم  چرا که در وفاق و فهم عقلانی ست که  یک منطقه رشد می کند و اگر به دنبال ایجاد اشتغال ، برقراری آرامش و افزایش سطح گردشگری‌مان هستیم باید همچون شهردار ایزدشهر جسارت داشته باشیم.
شادمان گفت: پیشرفته شدن کشورهای توسعه یافته ، به سبب درک استعدادهایشان بود که در ایزدشهر نیز امروز با سرمایه گذاری شرکت هومت پارس کاسپین ، کار با قدرت و به شکیل ترین و به روزترین شکل ممکن انجام می گیرد.

شهردار ایزدشهر:حمایت از سرمایه گذار ، سرمایه ای پایدار و واقعی بوجود می آورد 

شهردار ایزدشهر در ادامه با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت : کمتر از ۸ ماه پس از رونمایی از کتابچه  طرح بزرگتری پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه در ایزدشهر با حضور استاندار مازندران که آن هم در شرایط کرونایی و با تعداد محدود و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شده  بود ، می گذرد و امروز شاهد افتتاح یکی از مهمترین مراحل  پروژه که افتتاح ساختمان مدیریت پارک و ساختمان نظارت منابع طبیعی و شهرداریست ،هستیم.
وی با قدردانی از شرکت هومت پارس کاسپین و در راس آقای صنعتی افزود: حمایت از سرمایه گذار ، سرمایه ای پایدار و واقعی را  بوجود می آورد و سرمایه گذاری این شرکت همه و همه نقطه قوت است چرا که نه تنها یک درخت قطع نمی شود بلکه سبب کاهش ۹۰ درصدی قاچاق چوب نیز شده است.
اسحق تونی اضافه کرد : طبق گواه بومیان ، پاییز امسال شاهد رویش چمن های طبیعی در سطح جنگل ، رشد درختها پس از ۱۵ سال و شنیدن صدای دلنواز پرندگان و نیز جلوگیزی از شیوع آفتهای داخل جنگل بودیم.
این مسئول در ادامه خاطرنشان کرد : کلنگ سردرب پارک جنگلی نیز امروز بر زمین زده می شود تا در چند ماه آینده از آن بهره برداری شود،همچنین عملیات خیابان بندی ها و پارک گردشگری نیز به زودی آغاز خواهد شد.
شهردار ایزدشهر در بخش دیگری از سخنانش از تعریف ۳۰ پروژه جدید در کتابچه و افزودن به پروژه های قبلی خبر داد و افزود: این پروژه قطعاً، پروژه ای ارزشمند در سطح خاورمیانه خواهد بود.
تونی همچنین به بهره برداری از ساختمان جدید شهرداری به مساحت ۴۸۰ مترمربع با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: بایگانی پرونده های ساختمانی و مالی مکانیزه شد که این امر اسناد مالی شهرداری را  برای سالیان متمادی حفظ خواهد  کرد.

 

 

ارتقای سطح اقتصاد و افزایش گردشگران با پروژه اِکوپارک ایزدشهر 

مدیر شرکت هومت پارس کاسپین نیز در این آئین با ابراز خرسندی از به  ثمر رسیدن تلاشهای چندین ساله ی مجموعه شرکت هومت پارس کاسپین با پشتیبانی های موثر شهردار و اعضای شورای شهر ایزدشهر اظهار کرد : پروژه اکوپارک ایزدشهر یکی از پروژه هایی‌ست که سبب ارتقای سطح اقتصاد محلی و شهری و افزایش گردشگران بومی و غیربومی خواهد شد و ضمن حفظ شرایط زیست محیطی منطقه که در اولویت کار ماست ، با افتخار اعلام میکنم که کلیه طراحی ها و جانمایی ها به گونه ای صورت گرفته که در این طرح عظیم حتی یک درخت هم قطع نخواهد شد .
دکتر تنها در بخش دیگری از سخنانش گفت: سرمایه گذاری و هزینه این پروژه در مطالعات اولیه ۳۸ میلیارد تومان براورد شده بود اما با بررسی های مجدد و مطالعات تکمیلی و نیز با توجه به  شرایط اقتصادی پیش آمده برای کشور ، بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه براورد گردیده است.
مدیر شرکت هومت پارس کاسپین تصریح کرد: با توجه به نظارت های فنی صورت گرفته توسط شرکت و  تحقق هرچه بهتر اهداف پروژه ، ۳۰ پروژه دیگر نیز پیش بینی و  طراحی شده که پس از تصویب شهرداری و شورا و سایرنهادهای زیربط اقدام به اجرایی نمودن آن خواهد شد.
وی افزود: در گام نخست با  بازسازی و احیای ساختمانهای متروک و قدیمی با هزینه ای معادل ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ، یکی از مراحل مهم پروژه اجرایی شد و به کارگیری نیروهای بومی به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفت.

 

 

امام جمعه ایزدشهر: پروژه بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه در ایزدشهر ، گامی مهم در جهت حفظ منابع ملی

امام جمعه ایزدشهر اظهار کرد : پیشرفت در یک کار و اقدام جهت توسعه در شهر ممکن است با اختلاف سلایق روبرو شود اما با اتحاد و به اشتراک نظر رسیدن ، نتیجه خوب و احدی همچون این پروژه رقم خواهد خورد و امید داریم پروژه های این چنینی که به پیشرفت و توسعه شهر کمک می کند کلید بخورد .
حجت الاسلام رزاقی اضافه کرد: پروژه بزرگترین پارک جنگلی گردشگری خاورمیانه در ایزدشهر ، گامی مهم در جهت حفظ منابع ملی و کاهش قاچاق چوب بوده چرا که این میراث از گذشتگان به ما رسیده و باید  به درستی و خوبی حفظ امانت و به آیندگان بسپاریم.

 

 

گفتنی ست ؛ در حاشیه این آئین و به مناسبت فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت فاطمه‌زهرا(س)روز مادر و روز زن؛مهندس تونی شهردار ایزدشهر در اقدامی نو از ۴ بانوی خبرنگار شهرستان نور به جهت همراهی و همکاری مستمر با شهرداری ایزدشهر با اهدای هدیه‌ای نفیس تجلیل و تقدیر به عمل آورد.

همچنین کلنگ احداث سردرب پارک جنگلی گردشگری ایزدشهر نیز به  زمین زده  شد و در چندماه آتی شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود