امام جمعه:درمانگاه حضرت زینب(س) نور،حاصل تفکر تعاونی و روحیه همگرایی مدیریت آن است

به مناسبت هفته تعاون و به همت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نور ، چهارمین جلسه شورای هماهنگی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با حضور غلامی ، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به  شکایات اداره کل تعاون استان مازندران ، امام جمعه و فرماندار شهرستان نور، روسای ادارات وابسته به این وزارتخانه به میزبانی آقای دکترعلیزاده، رئیس درمانگاه حضرت  زینب(س) و مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی حضرت  زینب(س) به عنوان یکی از مدیران برتر تعاونی های شهرستان نور برگزار شد .

0

امام جمعه نور در این جلسه با تسلیت ایام عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین و گرامیداشت هفته تعاون گفت : باید بتوانیم در مسیر تفکر تعاونی که برگرفته از تعالیم دینی ست کارهای بزرگ انجام دهیم.
وی تعاون را تفکر جمعی با روحیه همگرایی ، همبستگی و هم افزایی عنوان کرد و افزود : این روحیه و تفکر سبب خلق چنین  جایگاهی توسط آقای علیزاده شد که امروز در کالبد درمانگاه حضرت زینب(س) با نام حضرت زینب ، تفکر عاشورایی و تعالیم و آموزه های الهی بهترین  خدمت را در منطقه به ثمر نشانده است.
حجت الاسلام احمدی با تحسین و قدردانی از دکتر علیزاده گفت : وی از رزمندگان و پاسداران دفاع مقدس بوده و توفیق خدمت به مردم که در سالهای اخیر نصیب ایشان گشته برگرفته از آموزه هایی ست که به آن اعتقاد و بر اساس آن حرکت کرده و تمام تجربیات، ثروت و  آبروی چندین ساله خود را در منطقه هزینه کرده و امروز یکی از بهترین و مجهزترین درمانگاههای سطح کشور و استان مازندران را با خدمات شایان توجه در عرصه درمان و سلامت شاهد می باشیم.
امام جمعه نور با اشاره به سختی ها، مشکلات و دست اندازهایی در مسیر خدمت رسانی به مردم در روایتی از سید الشهدا  خاطرنشان کرد :بدانید که حاجت ها و نیازهایی که مردم به سوی شما می آورند از بهترین نعمتهاست ، هرگز خسته نشوید که اگر خسته شوید و  بی توجه به نعمت رفع نیاز مردم شوید خداوند این نعمت را از شما گرفته و به دیگری می دهد.

فرماندار شهرستان نور نیز در این مراسم اظهار کرد :هرکدام از اعضای مجموعه که دستی در تعاون دارند باید کمک کنند  تا  بدانیم چگونه با تشریک مساعی و تعامل می توانیم پویایی در بخش تعاون ایجاد کنیم .
وی اضافه کرد : دکترعلیزاده با تلاش مستمر و اقدام موثر این جسارت را داشتند که توانستند این مجموعه مجهز با خدمات بزرگ و قابل  توجه را راه اندازی کنند که از یک سو ظرفیت خوب درمانی برای شهرستان نور محسوب می شود و کمک کار بیمارستان در سطوح مختلف است و هم بخشهای مختلف جامعه در موقعیت های متعدد در استفاده از بخش خصوصی می توانند  از این مجموعه  بهره مند شوند.
علی شادمان تصریح کرد : باید در حوزه تعاون به همگرایی و همراهی و همسازی برسیم که برای این مهم باید بوروکراسی های خسته کننده اداری را حذف و یا به حداقل برسانیم .
این مسئول در ادامه افزود : یک کار ساده که  می تواند با یک دستور یا رجوع حل شود، درگیر نامه نگاری های متعدد ، کارشناسی، ثبت ، دستور و … در زمان طولانی می شود که  باید در این  حوزه انقلابی رخ دهد  و تا آن زمان ، مدیر یک مجموعه باید خود ابتکارعمل و روحیه ریسک پذیری را داشته  باشد وگرنه احساس ترس و اشراف نداشتن  به قانون بدترین آفت برای یک مدیر است
فرماندار نور در پایان خواستار برگزاری گردهمایی هایی با حضور تعاونی های شهرستان و بررسی مشکلاتشان با هریک از دستگاههای اداری شد

همچنین دکتر مظفرعلیزاده ، مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی حضرت  زینب(س) نور در سخنانی گفت : سابقه تشکیل تعاونی درمانگاه حضرت زینب(س) به ۱۰ سال گذشته برمی گردد  .
وی افزود : حدود ۲۰ سال در استان فارس، تهران و شهرستان چالوس به خدمت پرداختیم و علیرغم پایگاه خوبی که از نظر اجتماعی و اقتصادی در شهرستان چالوس داشتیم ، خواستیم در شهر و وطن خودمان با راه اندازی یک مرکز درمانی ، بت تفکری که در شهرستان نور نمی شود کار کرد را بشکنیم.
علیزاده در ادامه افزود : این مجموعه ظرف مدت ۱۹ ماه با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان احداث شد و امروز درمانگاه حضرت زینب (س) شهرستان نور دارای ۹۰ پرسنل ، ۷۰ پزشک متخصص و فوق متخصص و ۳۹ جراح است و ۳۰ نیرو هم در درمانگاه چالوس مشغول به کارند.
وی گفت:ساختمان این درمانگاه ضد زلزله است و تاب مقاومت در برابر زلزله تا ۷.۵ ریشتر را داراست.
مدیرعامل شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی حضرت  زینب(س) نور خاطرنشان کرد : شخصاً معتقدم یا کسی نباید کاری را  شروع و میزی را اشغال کند یا اگر مسئولیتی پذیرفت باید در خدمت به مردم سر از پا نشناسد
وی افزود : عمل هایی که در این درمانگاه انجام می شود همانند عمل سنگ شاه گوزنی کلیه در تاریخ شهرستان نور و شهرستانهای اطراف بی سابقه بوده است، همچنین تنها مرکزی هستیم که دو سری سیستم ویدئو آندوسکوپ را دارا هستیم و در حوزه چشم پزشکی نیز حرف اول را در استان می زنیم


علیزاده گفت: این مرکز جراحی ، جزو مراکز جراحی ست که هر امکانی بیمار بخواهد برایش فراهم است و تمام استانداردها در اتاق عمل رعایت شده است و در بازدیدی که دکتر جان بابایی ، معاون وزیر بهداشت از این مرکز داشته اند  ، نظرشان بر این بود که که یک مجموعه درمانی در سطح اروپایی در شهرستان نور راه اندازی شد.
وی اضافه کرد : نیت و هدف ما از ابتدای کار ، ایجاد اشتغال بود و تا امروز بیش از هزار شغل ایجاد کردیم اما زیاد به دنبال بوق و کرنا نیستیم
رئیس درمانگاه حضرت زینب(س) نور از مراجعه روزانه بیش از ۵۰۰ بیمار و ماهانه بیش از ۲۰هزار بیمار به این مرکز درمانی و جراحی خبر داد.
گفتنی ست در این جلسه با اهدای لوح از تلاشهای دکترعلیزاده در جهت راه اندازی این مجموعه توانا و همچنین به عنوان یکی از مدیران برتر تعاونی های شهرستان نور، تقدیر به عمل امد.
آپلود عکس

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید