زنگ انقلاب در دبستان غیردولتی قائم(عج) نور نواخته شد
تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ ساعت :20:43
حرف راست بزرگترین پایگاه خبری ایران
زنگ انقلاب در دبستان غیردولتی قائم(عج) نور نواخته شد
زنگ انقلاب در دبستان غیردولتی قائم(عج) نور نواخته شد
دسته بندی: 
اخبار مازندران
31 ژانویه 2021

فرماندار نور در آئین نواختن زنگ انقلاب در نخستین روز از ایام الله دهه فجر و همزمان با سالروز ورود تاریخی امام به میهن در سخنانی اظهار کرد : این آئین اگرچه اقدامی نمادین است اما در دل خود پیامهای بلندی دارد
وی افزود: امسال با وجود ویروس کرونا،معلمان،والدین و دانش آموزان به صورت حلقه ای مشترک و با بهره گیری از ابزار سایبر نگذاشتند که ذهن از علم محروم شود و در شرایط سخت ، از علم اموزی به فرزندان این سرزمین فروگذار نکردند و همه ساز و کارهای لازم را برای جهش علمی به کار گرفتند که نشان دهنده آن است که خداوند ظرفیتهای بزرگی در اختیار بشر قرار داده و باید از همه ابزارهای روز دنیا استفاده کنیم
علی شادمان گفت: اگر در گذشته به صورت  عینی نهایتا با ۳۰۰ دانش آموز در ارتباط بودیم اما امروز با استفاده از همین فضای سایبر و مجازی با چندهزار دانش آموز در ارتباط هماهنگ و همزمان هستیم.
این مسئول تصریح کرد : یک ملت در کوتاه ترین  زمان در مضایق سخت اقتصادی قرار می گیرد اما در درازمدت عزت و شرف خود را از دست نمی دهد و فضای مجازی و سایبر علاوه بر علم آموزی ، ازادی های دیگر همچون دسترسی به داده ها  را به دانش اموزان ارزانی داشته و سبب جهش علمی شده تا  بدانیم  علم و علم آموزی حتی در سخت ترین  شرایط تعطیل پذیر نیست .
فرماندار نور اضافه کرد : در جنگ هشت ساله با استفاده از آموزه های بلند دینی و شهادت طلبی ، با کمترین امکانات و سلاح ها  در مقابل پیشرفته ترین  امکانات دنیا ، اجازه ندادیم حتی یک سانت از این کشور در اختیار دشمن قرار بگیرد و ملت ما با منطق عقلانی و دیپلماسی تاثیر پذیر از حقوق بین الملل از حق ملت خود دفاع کرد.
شادمان افزود: انقلاب ۴۰ ساله ما دستاوردهای بزرگی داشت و امروز در حوزه های مختلف سرآمد جهان هستیم ، جزو ۷ کشور برتر قدرتمند موشکی در دنیا و ۱۴ تا ۱۶ کشور اول جهان از نظر ارزش و جایگاه علمی در دنیا تنها  بخشی از این دستاوردهاست و امروز نیز کشور ما  در حال ساخت بیمارستانی ست که  بتواند به  روش هسته ای سرطان را درمان کند که فقط سه کشور در جهان از آن برخوردار است که معنایی ندارد جز بالندگی اما مشکلات داخلی ، آمریکا را آسیب پذیرتر کرده است و با معارفه بایدن مشکی به پایان نرسیده است .
وی در پایان  با  قدردانی از خانواده های دانش اموزان  که به  صورت  عینی ، شرایط را  همانند مدرسه در خانه مهیا کردند  قدردانی کرد و  گفت : این تلاش و نقش آفرینی شما  قابل ستایش، تفقد و احترام است.

دانش اموزان امروز ، مدیران فردا و گردانندگان چرخ  صنعت، اقتصاد، سیاست و فرهنگ هستند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور ضمن تبریک آغاز ایام الله دهه فجر گفت:طی ۴۲ سال گذشته ، انواع کارشکنی ها علیه این  نظام و انقلاب صورت گرفت و  جنگ ۸ ساله با  همراهی استکبار جهانی و دول همسایه با روشهای ناجوانمردانه بر ما تحمیل شد که با  تقدیم ۲۳۰ هزار شهید اجازه ندادیم به یک وجب از خاک مملکت مان تجاوز شود.
وی اضافه کرد : پس از جنگ نیز ، طی ۴۲ سال فشارهای کمرشکن،تحریم های ظالمانه، ترور شخصیت های برجسته نظام توسط استکبار جهانی بر ما تحمیل شد اما انقلاب اسلامی همچنان سرزنده و پویاست چرا که برگرفته از مکتب حسینی و فاطمی و رهبری داعیانه معمار کبیر انقلاب در دهه اول انقلاب و مقام عظمی ولایت در دهه  دوم و سوم و چهارم است.
آیت دیوسالار تصریح کرد : در اوایل انقلاب ، پزشکان هندی و پاکستانی و مهندسان چینی داشتیم  اما امروز در کشور ۱۵ میلیون تحصیلکرده داریم و در تمام مراودات منطقه ای و جهانی تاثیرگذار هستیم.
مدیر اموزش و پرورش نور خاطرنشان کرد : دانش اموزان امروز ، مدیران فردا و گردانندگان چرخ  صنعت، اقتصاد، سیاست و فرهنگ هستند و  باید استقلال و سربلندی را برای این مملکت به ارمغان بیاورند چرا که دشمنان ما حتی به تعهدات امضاشده ی خود نیز پایبند نیستند و کسی از بیرون نمی تواند کاری برای کشور انجام دهد.

گفتنی ست در این آئین خانواده ها و دانش آموزان نیز از طریق شبکه شاد شرکت داشتند.