ظریف: رفتارآمریکابعدانتخابات برای مامهم است نه وعده های انتخاباتی
تاریخ : پنج شنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹ ساعت :21:57
حرف راست بزرگترین پایگاه خبری ایران
ظریف: رفتارآمریکابعدانتخابات برای مامهم است نه وعده های انتخاباتی
ظریف: رفتارآمریکابعدانتخابات برای مامهم است نه وعده های انتخاباتی
دسته بندی: 
اخبار سیاسی
2 نوامبر 2020

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در سخنانی گفت که رفتار آمریکا بعد از انتخابات برای ایران مهم است نه وعده‌ها و شعارهایی که نامزدها در انتخابات می‌دهند.

ظریف در گفتگو با شبکه خبری سی بی اس نیوز اظهار داشت که برای دولت ایران دونالد ترامپ یا جو بایدن تفاوتی ندارند.

تارنمای این شبکه نوشت: وقتی اصرار شد که پاسخی داده شود، ظریف گفت «اظهارات اردوگاه بایدن امیدوار کننده تر است، اما باید منتظر ماند و دید».

ظریف گفت: آنچه برای ما مهم است این است که کاخ سفید پس از انتخابات چگونه رفتار می کند، نه اینکه چه وعده هایی داده شود، چه شعارهایی داده می شود. رفتار ایالات متحده مهم است.

وی افزود: اگر ایالات متحده تصمیم بگیرد که رفتارهای بد خود را علیه ایران متوقف کند، صرف نظر از اینکه چه کسی در کاخ سفید نشسته است ماجرا فرق خواهد کرد.

وزیر خارجه ایران در بخش دیگری از سخنانش ضمن رد مذاکره ایران با آمریکا در خصوص برجام، گفت: اگر می‌خواستیم دوباره مذاکره کنیم چهار سال پیش این کار را با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا انجام می‌دادیم.

به نوشته تارنمای سی. بی. اس نیوز، ظریف با بیان اینکه ایران مایل به بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای است، ادامه داد: بدیهی است که ما می‌توانیم راهی برای تعامل مجدد پیدا کنیم. اما تعامل مجدد به معنای مذاکره دوباره نیست. بلکه به معنای بازگشت ایالات متحده به میز مذاکره است.