افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 12:39
خانه اخبار مازندران آغاز سال تحصیلی 1402-1401 برای 13 هزار و 247 دانش‌آموز در شهرستان نور
آغاز سال تحصیلی 1402-1401 برای 13 هزار و 247 دانش‌آموز در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 1 مهر 1401

سرپرست آمورزش و پرورش شهرستان نور در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:دانش آموزان  سال تحصیلی 1402-1401 ، 13 هزار و 247 نفر می باشند که از این تعداد هزار و 119 نفر کلاس اولی هستند.

سرپرست جدید آموزش و پرورش شهرستان نور در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: آموزش و پرورشی که مطالبه‌ی بسیار مهم و حساس مقام‌معظم رهبری‌ست، آموزش و پرورش تمدن‌ساز است که چشم انداز بسیار بلندی را برای ما فرهنگیان ترسیم کردند و برای رسیدن به آموزش و پرورش مطلوب رهبر انقلاب ، نیاز به نیروهای تمدن‌ساز داریم که در تراز تمدن نوین اسلامی فکر و عمل می کنند.
وی افزود:مسیر راهی که برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی ترسیم شده، سند تحول بنیادین است و مبانی اندیشه ای و فلسفه اسلامی  که در متن سند آمده، بسیار مهم است و باید خود را ملزم به حرکت در این مسیر کنیم .
حسن ولی‌پور همچنین در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید گفت: آموزش و پرورش نور در حال حاضر دارای 100 واحد آموزشی و  629 کلاس است.
وی دانش آموزان  سال تحصیلی 1402-1401 را 13 هزار و 247 نفر عنوان کرد که از این تعداد هزار و 119 نفر کلاس اولی هستند.
این مسئول همچنین تعداد پرسنل در حوزه های مختلف اداری و آموزشی در سطوح مختلف را 902 نفر عنوان کرد.
سرپرست آموزش و پرورش نور تصریح کرد: جهت تعمیر، تجهیز و نوسازی مدارس در شهرهای نور، رویان و ایزدشهر 20 میلیارد ریال هزینه شد.
ولی‌پور در بخش دیگری از سخنانش گفت:متاسفانه آموزش و پرورش تاکنون نتوانسته ارتباط تعریف شده و معناداری با اصحاب رسانه ایجاد کند. وی حضور و نگاه تیزبین خبرنگاران را مایه دلگرمی آموزش و پرورش برشمرد و افزود:خبرنگاران ناظران امین این مجموعه هستند .
وی در ادامه از خانواده ها خواست تا برای دانش آموزان خود از سرویس های مجوزدار استفاده کنند و در هر خودروی سواری نباید بیشتر از 4 دانش آموز سوار شود.
این مسئول همچنین  گفت:کلاس بدون معلم نداریم اما در حوزه پرورشی و خدماتی کمبود نیرو داریم .
وی افزود:کل نیروی خدماتی ما برای 104 واحد آموزشی و اداری ، 45 نفر است که 8 نفر واقعا شرایط کار کردن ندارند و کل این فضاها باید با 37 نیروی خدماتی در اختیار سازماندهی شود؛ در تلاشیم تا با ظرفیتهای خارج از آموزش و پرورش همچون شرکتهای خدماتی دارای مجوز مذاکره و در صورت به نتیجه رسیدن کمبود نیروی خدماتی را از آنجا جبران کنیم .

جدیدترین مطالب