افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 21:30
خانه سیاسی فرهنگی هنری احکام معلمان حق التدریس به زودی صادر می‌شود
احکام معلمان حق التدریس به زودی صادر می‌شود
مجموعه: 
سیاسی فرهنگی هنری
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1400

یوسف نوری، در حاشیه مراسم افتتاحیه مجموعه‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش ضمن تبریک ایام ولادت حضرت امیر المومنین امام علی (ع)، افزود: آزادسازی مجموعه‌های ورزشی به منظور استفاده رایگان فرزندان با والدین و خانواده‌ها در روزهای پنجشنبه و جمعه از امروز آغاز می‌شود. این طرح در راستای اصل سوم قانون اساسی است که بر تربیت بدنی رایگان تاکید دارد. ضمن اینکه این طرح در راستای سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است.

وی با بیان اینکه طرح آزادسازی مجموعه‌های ورزشی با اهداف تربیتی انجام می‌شود، گفت: رکن اول تربیت خانواده است هر چه رابطه خانواده و فرزند را با آموزش و پرورش بیشتر کنیم می‌توانیم به اهداف تربیتی دست یابیم. این طرح دقیقاً در راستای تبدیل نظام تربیتی تک ساحتی به نظام تربیتی ۶ ساحتی است که یکی از ساحت‌های آن موضوع سلامت جسمانی و تربیت بدنی است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: بنا شده است مجموعه‌های ورزشی آموزش و پرورش در روزهای آخر هفته در اختیار خانواده‌ها قرار بگیرد، حیاط و امکانات ورزشی مدرسی که تک شیفت هستند و تا ساعت ۲ بعدازظهر فعالیت دارند می‌تواند تا پاسی از شب در اختیار این طرح باشد.

وی اظهار کرد: اگر بخواهیم هدف سند تحول را محقق کنیم که مدرسه، کانون تربیتی محله باشد باید این آزادسازی و استفاده رایگان خانواده‌ها را انجام دهیم تا والدین و دانش آموزان در این فضای باز، مدارس و مجموعه‌های ورزشی آموزش و پرورش ارتباط بهتری با نظام تربیتی و مدارس داشته باشند.

نوری در خصوص وضعیت معلمان حق التدریس نیز گفت: در خصوص آمار و ارقام معلمان حق التدریس با مشکل مواجه هستیم بخشی از این مشکل تا دیشب برطرف شده است، این موضوع در حال انجام است به محض تخصیص کد کارمندی احکام صادر می‌شود. احکام کارمندی حتماً در همین امسال زده می‌شود و ما امیدواریم در آینده بسیار نزدیک این احکام صادر شود. پرداختی معلمان حق التدریس شاغل نیز در دو ماه مهر و آبان پرداخت شده است./مهر

جدیدترین مطالب