افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 21:53
خانه اخبار مازندران تاکید فرماندار نور بر ارجحیت سرشماری مسکن به سرشماری نفوس در شهرستان نور
تاکید فرماندار نور بر ارجحیت سرشماری مسکن به سرشماری نفوس در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 28 اسفند 1401

فرماندار شهرستان نور بر ارجح بودن سرشماری مسکن بر سرشماری نفوس در استان مازندران به خصوص شهرستان نور تاکید کرد

فرماندار شهرستان نور در اخرین نشست خبری خود در سال 1401 با قدردانی از تلاشها و همکاری های خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان در انتشار اخبار و رویدادهای شهرستان و همچنین انعکاس دغدغه ها و مشکلات مردم در حوزه های مختلف اظهار کرد: سال 1401 با همه فراز و نشیب ها سپری شد و دولت تمام تلاش خود را جهت ایفای مسئولیت ها و تعهدات اخلاقی که داشت به کار گرفت.
وی افزود: در سالی که گذشت دشمنان قسم خورده انقلاب با وحدت و اتحاد بی نظیر در مقابل کشور ایران ، نظام و انقلاب ایستادند تا آن را سرنگون کنند اما با همت مردم و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری این نقشه دشمنان نیز نقش بر آب شد و شاهد پایداری انقلاب و استواری کشور بر خلاف نقشه های تجزیه طلبانه دشمنان هستیم .
احمد توکلی گفت: تحریم های چندجانبه ای که مخالفان بخصوص آمریکا در راس هرم دشمنی با ایران بر مردم و کشور ما وارد کردند سبب شد خیلی از تراکنش ها و مراودات مالی و حتی صادرات در حوزه های غیرنفتی و تهیه اقلام مثل دارو دچار مشکل گردد؛ و این مشکلات مسبب آن شد که دستگاهها و ادارات در پیش بینی کارها بر اساس بودجه ابلاغی نیز دچار مشکل شوند و در بخشهای عمرانی سرعت لازم را نداشته باشند .
این مسئول با قدردانی از حمایتهای همه جانبه استاندار مازندران تصریح کرد: پروژه های بزرگی همچون گازرسانی به بخش بلده و میانبند که در سنوات گذشته بخش اندکی از آن که فقط شامل شهر بلده بود انجام شد ، را در سال 1401 با قوت پیگیری کردیم و هم اکنون 7 پیمانکار از دو مسیر در 7 کارگاه مشغول به کار هستند و تمام تلاشمان بر این است تا پایان سال 1402 این پروژه عظیم را با اعتباری بالغ بر 2هزار میلیارد تومان را به بهره‌برداری برسانیم.
وی در ادامه با اشاره به مشکل بلده در حوزه برق اضافه کرد: انتقال خط از کجور به سمت بلده توسط شرکت برق منطقه ای با اعتباری بالغ بر 450 میلیارد تومان با قدرت در حال انجام است.
توکلی همچنین از احداث دیواره نگهبان و ترمیم جاده راههای مواصلاتی محور دوآب بلده پل زنگوله به عنوان یک محور شریانی و خدمات رسان به 50 روستا و نیز کمربند اقتصادی بین جاده هراز و چالوس که در سال 94 دچار آسیب شدید ناشی از وقوع سیل گردید خبر داد و افزود : بهسازی و روکش نهایی و نصب گاردریل در مناطق خطرآفرین نیز به انجام رسید و اقداماتی هم در دست اجراست که در سال جدید اجرایی می گردد.
وی همچنین در خصوص محور گلندرود گفت:روکش آسفالت محور گلندرود و عملیات پیچ بری منطقه دل دله سنگ به پایان رسید؛ همچنین در منطقه رانشی اسپی اُ و گلندرود اقدامات اولیه تثبیت بستر به انجام شد و بعد از پایان تعطیلات نوروز عملیات احداث دیواره داخل رودخانه و آسفالت مسیر نیز اجرا می گردد.
فرماندار شهرستان نور بر ارجح بودن سرشماری مسکن بر سرشماری نفوس در استان مازندران به خصوص شهرستان نور تاکید کرد و گفت : شهرستان نور جمعیتی بالغ بر 125 هزار نفر را داراست و بیش از 110 هزار واحد اپارتمانی، خانه ویلایی یا به اصطلاح خانه دوم در شهرستان داریم که جمعیتی بیش از 400 هزار نفر را در ایام تعطیلات در خود جای می دهد و از این شهرستان خدمات مختلفی چون آب، برق، گاز، راه و دیگر امکانات ریرساختی را دریافت می کنند اما در سرانه جمعیتی آن به حساب نمی آیند.
وی اضافه کرد:سازمان برنامه و بودجه باید در اجرای سرشماری ها، علاوه بر سرشماری نفوس، سرشماری مسکن را نیز در دستور کار جدی خود قرار دهد .
این مسئول خاطرنشان کرد:اگر عزمی جدی در جذب سرمایه گذار برای شهرستانها وجود دارد باید از این توان سرمایه گذار برای توسعه شهرستان به طور عاقلانه ای بهره برد تا برای خدمات دهی به جمعیتی بیش از 600 هزار نفر در مباحث زیربنایی، ترافیکی و امنیتی و .. بهترین خدمات را ارائه دهیم.

جدیدترین مطالب