افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 15:13
خانه اخبار مازندران اردوی علمی دانش‌آموزان در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس نور در آستانه روز دانش‌آموز
اردوی علمی دانش‌آموزان در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس نور در آستانه روز دانش‌آموز
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 10 آبان 1401

در آستانه 13 آبان ، روز ملی دانش آموز ؛ در حرکتی نو و قابل تحسین ، فرمانداری و آموزش و پرورش شهرستان نور اردویی علمی برای دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی در پارک علم و فناوری دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس نور ترتیب دادند و دانش آموزان ضمن بازدید از کارگاههای مختلف با دستاوردهای نخبگان کشوری این دانشگاه در حوزه های مختلف علمی آشنا شدند.

فرماندار نور در حاشیه این اردو و بازدید علمی در سخنانی اظهار کرد: به خود می بالیم که در شهرستان نور مرکز پژوهشی همچون دانشگاه تربیت مدرس وجود دارد و زمینه تولید علم و پرورش نخبگان بسیاری را فراهم اورده است.
وی افزود:پیش از انقلاب، ایران در زمینه تولید مصالح ساختمانی و حوزه دانش و فناوری روی پای خود ایستاده نبود و اگر امروز در بسیاری از زمینه ها و حوزه ها همچون دفاعی، نظامی و تولید پهباد و موشک استقلال دارد ، محصول تولید دانشمندانی ست که یک روز مثل من و شما دانش آموز بودند و با احصای نیازمندی های کشور خود با تحصیل علم حتی با بورسیه در کشورهای دیگر ، امروز در همین کشور هستند و به عنوان نخبه کار می کنند

 

احمد توکلی تصریح کرد: هرجا مدیران، فرمایشات مقام معظم رهبری را به عنوان منشور پیشرفت مورد توجه  قرار دادند در آن حوزه موفق بودند چرا که رهبری همیشه امر به خوب بودن و بهتر شدن و پیشرفت می کند و مدیرانی که گوش به فرمان راهبری های مقام معظم رهبری نیستند مدیرانی فاسد و انسانهایی خارج از مدار می شوند.
این مسئول در بخش دیگر از سخنانش از رئیس آموزش و پرورش شهرستان نور خواستار مرتفع نمودن دغدغه دانش آموزان شد و اضافه کرد:مدارس ما باید از نظر انضباط همچون پادگان و از نظر رفاه مثل هتل باشد و امکانات مربوط به آموزش و پرورش برای بهره مندی دانش آموزان ، به این مجموعه بازگردد.
فرماندار نور در ادامه از انعقاد تفاهمنامه ای بین آموزش و پرورش و دانشگاه تربیت مدرس جهت کشف استعدادهای برتر و حمایت از نخبه های شهرستان خبر داد.
وی در پایان گفت:اگر نسبت به عملکرد یک مدیر یا مسئول معترضیم ، راه رفع آن قهرکردن ، شکستن شیشه و اغتشاش نیست بلکه می توانیم آنقدر روی پیشرفت خودمان کار کنیم  تا جای مدیر کم کار را بگیریم و کشورمان را سرافراز نگه داریم.

گفتنی ست اولین دوره نشست های صمیمی فرماندار با دانش اموزان شهرستان نور در حاشیه این همایش برگزار شد و نمایندگانی از سوی دانش آموزان دختر و پسر به بیان مشکلات و دغدغه های خود در مدارس و سیستم آموزشی پرداختند.
در پایان این همایش نیز از دانش آموزان نخبه شهرستان نور تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 

 

جدیدترین مطالب