سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ ساعت: 22:26
خانه اخبار مازندران افتتاح و بهره برداری از سه پروژه خدماتی و عمرانی در بلده در ایام الله دهه فجر
افتتاح و بهره برداری از سه پروژه خدماتی و عمرانی در بلده در ایام الله دهه فجر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1401

در دومین روز از ایام الله دهه فجر، سه پروژه عمرانی و توسعه بخش در حوزه های برق، آب شرب و راه روستایی در بلده افتتاح و به بهره برداری رسید.

افتتاح پروژه راه روستایی ایوا / آرزوی دیرینه مردم روستای ایوا محقق شد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نور طول این پروژه را ۵ کیلومتر عنوان کرد و افزود: با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان ، دو و نیم کیلومتر را سال گذشته و  دو و نیم کیلومتر مابقی در سال جاری اجرایی شد.

فرماندار شهرستان نور نیز با تبریک ایام الله دهه فجر گفت : خداوند را شاکریم که در سایه سار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با تلاش همه دلسوزانی که دل در گرو آبادانی این سرزمین دارند ، در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب ، این روزها شاهد افتتاح و بهره برداری پروژه های متعددی در سطح کشور ، استان و شهرستان نور می باشیم.
وی اضافه کرد:ان شا الله مردم خوب شهرستان نور، بخش بلده بخصوص مردم روستای ایوا از مزایای این پروژه که با تلاش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و اداره راهداری شهرستان به سرانجام رسیده بهره مند شوند
گفتنی ست تابلوی علائم هم به زودی توسط اداره راهداری شهرستان در این محور نصب خواهد شد.
قابل ذکر است ، ساکنین روستای ایوا با ابراز خرسندی از این اقدام سازنده دولت در بخش بلده و روستای ایوا اظهار کردند : یکی از آرزوهای دیرینه مردم این  روستا محقق شد که کمال قدردانی را از شما مدیران داریم.

 

پروژه چشمه ملابند در شهر بلده افتتاح شد/ رفع تنش آبی بلده در آینده ای نزدیک

رییس اداره آب و فاضلاب شهرستان نور در آیین افتتاح پروژه چشمه ملابند شهر بلده در سخنانی اظهار کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما در تامین آب شرب شهر بلده این بود که کل اب شهر از یک چشمه بطاهرکلا تامین می شد و در ایام سرد سال گاهی شاهد یخ زدگی و نیز گاهی با شکستگی لوله مواجه بودیم همچنین در ایام گرم سال به دلیل افزایش جمعیت شناور مردم با وقفه و کندی در آبرسانی مواجه می شدند به همین سبب از نگاه پدافندغیرعامل ایجاد یک منبع تامین دیگر در کنار منبع تامین اولیه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با مساعدت های شرکت آب و فاضلاب استان مازندران و بررسی فنی که از لحاظ کمی و کیفی صورت داده شد منتج به این شد که چشمه ملابندمی تواند به عنوان یک منبع تامین دیگر برای آبرسانی اضافه شود.
محمد یحیی پور تصریح کرد:با همت و همراهی بخشدار، شورای شهر و شهرداری بلده این پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال ظرف مدت دو سال به مرحله اجرا رسید که امروز شاهد بهره برداری از آن خواهیم  بود.
این مسئول مجموع افزایش دبی از دو فاز این پروژه را حدود ۱۳ لیتر در ثانیه با برخورداری ۱۲۰۰ خانوار از آب شرب عنوان کرد و افزود:آب این چشمه در فاز اول به شبکه تولید تزریق و در فاز دوم به مخزن  وارد می شود.
رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نور در ادامه خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی یک  فاز در مدار است که جوابگوی نیاز مردم است و فاز دوم در شرایط بحرانی می تواند تامین کننده نیازها باشد.
وی همچنین در پایان از همراهی و همکاری مدیریت توزیع برق نور برای تعبیه ترانس برق قدردانی کرد.
فرماندار شهرستان نور نیز در این آیین گفت: از محل حوادث سیل  سال گذشته مبلغ ۴۰ میلیارد  ریال برای کمک به شبکه آبرسانی اختصاص داده شد و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران نیز قول مساعد جهت اختصاص ۴ میلیارد دیگر را دادند تا با همکاری شهرداری جهت تامین ادوات ، یک لوله مجزا با  قطر ۱۱۰ با پلی اتیلن از بطاهرکلا به بلده انتقال داده شود .
توکلی همچنین بر بهسازی چشمه با همکاری شهرداری و رفع تنش آبی بلده تاکید کرد.

 

پروژه تقویت ضعف ولتاژ منطقه شهری بلده افتتاح شد

مدیر امور توزیع برق نور در افتتاح پروژه تقویت ضعف ولتاژ منطقه شهری بلده گفت: در دهه فجر امسال، امور توزیع برق نور در  روستاهای سادات محله ، اوزکلا ، چشمه ملابند ، پروژه پشت اداره برق ، یالرود ، کلاک سفلی و رزن  نسبت به نصب ترانس در قالب پروژه های رفع ضعف ولتاژ اقدام نمود که ظرفیت  ترانس ها ۵۰ تا ۱۰۰ کیلو وات بودند.
علی اکبر ترخان در ادامه از اجرای پروژه های سیم به کابل برای تقویت شبکه و رفع  ضعف ولتاژ در روستاهای اوزکلا ۲ هزار متر ، کلاک سفلی تقریبا ۳ هزار متر ، ایل ۲ هزار متر، کرسی ۲ هزار متر ، ولاشد هزارمتر ، چل نزدیک ۳ هزار متر سخن گفت و افزود :از مزایای اجرای پروژه تعویض شبکه از سیم به کابل خودنگهدار می توان برطرف نمودن ضعف ولتاژها، رفع خاموشی ها و اتصالی ها در مواقع بحرانی همچون باد ، باران برف، برخورد درختان و پرندگان و نیز تبدیل شبکه ها از ۳ رشته به پنج رشته اشاره کرد.
این مسئول هزینه احداث شبکه در سطح بخش بلده را  حدود ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
وی در خصوص پروژه تقویت ضعف ولتاژ منطقه شهری بلده گفت: این پروژه با ۲۷۰ متر شبکه و  ۲۰ کیلو ولت و نصب یک دستگاه ترانس ۵۰ کیلو ولت آمپر و تابلو توزیع است که با هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد  ریال از محل اعتبارات شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران اجرایی و امروز به بهره برداری می رسد.

خبرنگار : سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/harferas/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/harferas/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/harferas/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/harferas/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52