افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 12:11
خانه اخبار مازندران افتتاح و بهره برداری از شرکت ارس یاران کیان گستر در هفته دولت
افتتاح و بهره برداری از شرکت ارس یاران کیان گستر در هفته دولت
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1402

در چهارمین روز از هفته دولت با حضور فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، پولادی فرماندار شهرستان نور ، بابایی مدیرکل امور برق غرب مازندران ، داداش پور بخشدار چمستان و مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان؛ شرکت ارس یاران کیان گستر در شهرک صنعتی کردآباد چمستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

عکاس و خبرنگار: سیده سعیده حسینی

مدیرعامل شرکت کیان گستر با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر و تسلیت ایام عزای حضرت سیدالشهدا گفت: با توجه به نام نهادن شعار سال 1402 با عنوان ” مهار تورم و رونق تولید ” از سوی مقام معظم رهبری ، خدا را شاکریم که توانستیم مجموعه شرکت تولیدی ارس یاران کیان گستر را احیا و راه اندازی نماییم.
وی افزود: با سرمایه گذاری بالغ بر 250 میلیارد ریال ، کارخانه کیان گستر ظرفیت تولید و بسته بندی 10 هزار تن کودهای آلی و شیمیایی را دارد .
مسلم بابایی خاطرنشان کرد:این کارخانه در بخش های ماشین الات ، تجهیزات ، تاسیسات ، ساختمان و همچنین پیش بینی سرمایه گذاری های زیرساختی حدود 100 میلیارد  ریال در فازهای بعدی آماده شده است
وی گفت: این مجتمع در زمینی به مساحت بیش از 1500 متر مربع احداث گردیده که میزان اشتغالزایی مستقیم در یک شیفت کاری حدود 15 نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم بیش از 30 نفر بوده است.


مدیرعامل شرکت کیان گستر تصریح کرد: با تولید کود ارگانیک در این کارخانه با استفاده از مواد اولیه ای که اغلب از بازیافت به دست می آید علاوه بر ایجاد ارزش افزوده  بخش کوچکی  از معضل  ضایعات و زباله های کارگاههای تولیدی و شهری و همچنین آلودگی آب و خاک حل خواهد شد؛ همچنین نیاز کشاورز به استفاده از کودهای مختلف شیمیایی و آلی در بازه های زمانی متفاوت تا حدود زیادی مرتفع می شود
بابایی این کود را یک محصول منحصر به  فرد برشمرد و افزود: هیچ محصولی چه در داخل و چه وارداتی  قادر به تامین نیاز گیاه به صورت همزمان و یکجا نیست و با راه اندازی و گسترش محصول منحصر به فرد این شرکت ، بخش عمده ای از نیازبازار به واردات مکمل های غذایی گیاه برآورده می شود و امیدواریم در آینده ای نزدیک خط تولید این محصول گسترش و به محصولات غنی تر دست پیدا کنیم .
وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره پدر بزرگوارشان مرحوم حاج عزیزالله بابایی جای ایشان را در این مکان خالی دانست و گفت: امیدوارم دعای خیر ایشان همواره بدرقه راهمان  باشد.

فرماندار شهرستان نور با قدردانی از مدیرعامل این مجموعه جهت احیای این واحد راکد و عزم و اراده راسخ در تحقق شعار سال گفت : امروز در جهانی زندگی می کنیم ک مسیر زیست محیطی ، تحت الشعاع فرایندهای شیمیایی و موضوعاتی است که به سلامت جسم و روان آسیب می زند و باید به سمتی حرکت کنیم ک تولیداتمان در حوزه محصولات ارگانیک باشد.
پولادی افزود: شهرک صنعتی چمستان به عنوان یک مجموعه برند در استان مازندران است و فضایی دارد که در غرب مازندران نداریم از همین رو باید پیگیر رفع مشکلات زیست محیطی و اوقاف این شهرک باشیم تا تولیدکنندگان دغدغه مسائل جانبی را نداشته باشند و فقط در حوزه تولید و نیازهای کشور متمرکز شوند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت با تحسین و قدردانی اراده آقای بابایی جهت احیای این واحد تولیدی گفت: ان شاءالله بزودی باغداران و کشاورزان از این محصول منتفع شوند.
وی زیربنایی ترین و بنیادی ترین مشکل شهرک صنعتی چمستان را مشکل اوقاف عنوان کرد و افزود: بنا بر فتوای مراجع و مقام معظم رهبری هرگاه اختلافی بین اوقاف و دستگاهها پیش آمد مرجع صالح تصمیم گیری کند ؛ در همین راستا با بررسی موضوع، مرجع صالح حق و رای رت به اوقاف و امور خیریه داد .
ولی الله فرزانه بر رفع این مشکل چندین ساله تاکید کرد و گفت : اگر این مشکل حل نشود نمی توان به واحدهای تولیدی تسهیلات داد.
این مسئول تحویل زمین 36 هکتاری با کمک منابع طبیعی به اوقاف را یکی از راهها برشمرد و افزود:در صورت در اختیار قرار دادن آن زمین به اوقاف ، این زمین و مجموعه توسط اوقاف به شهرک صنعتی تحویل داده خواهد شد

رئیس اداره صنعت،معدن وتجارت شهرستان نور نیز در این آئین یکی از سیاست های وزارت صمت در دولت سیزدهم را احیای واحدهای راکد و تسریع در صدور مجوزها برشمرد و افزود: این واحد نیز از سالیان گذشته واحد راکدی بود که امروز به بهره برداری کامل رسید.
وی گفت: در راستای تسریع در صدور مجوزها ، با راه اندازی سامانه ملی مجوزهای کشور، یک سری قوانین زاید گذشته حذف شد و در حوزه صدور جواز تاسیس کمتر از نیم ساعت به مراجعه کنندگان و سرمایه گذاران مجوز تاسیس داده می شود.
محمد دوستعلی پور سند مجموعه ، مشکلات زیست محیطی و مهمتر از همه خلعیت واحدها را از مشکلات مهم این شهرک صنعتی برشمرد و اضافه کرد : علیرغم برگزاری جلسات متعدد و اخطارهای داده شده ، واحدهایی که قبلا از امکانات دولتی استفاده می کردند، امروز اراده و عزمی برای راه اندازی دوباره آن ندارند از همین از این واحدها خواستاریم با توجه به وجود سرمایه گذار در منطقه نسبت به خلع ید پیگیری و اقدامات لازم را انجام دهند.

جدیدترین مطالب