افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 16:17
خانه اخبار مازندران افتتاح و بهره برداری دو پروژه عمرانی و خدماتی روستای شیرکلا بخش چمستان در هفته دولت
افتتاح و بهره برداری دو پروژه عمرانی و خدماتی روستای شیرکلا بخش چمستان در هفته دولت
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 16 شهریور 1402

در چهارمین روز هفته دولت دو پروژه عمرانی و خدماتی در حوزه بنیادمسکن و برق در روستای شیرکلا بخش چمستان افتتاح و به بهر برداری رسید.

عکاس و خبرنگار: سیده سعیده حسینی

فرماندار شهرستان نور در این آئین گفت: بخش چمستان بخشی برخوردار است که از آن حمایت نمی شود اما با همت مدیران شهرستان و بخش و نماینده کارهای بزرگی در حال انجام است که مردم از آن منتفع خواهند شد.
وی روستای شیرکلا را بزرگترین روستای دهستان با وسعت جغرافیایی و جمعیت بالا برشمرد و اضافه کرد: اجرای پروژه های طرح هادی و تبدیل سیم به کابل پروژه های بزرگی بود که به انجام رسید اما معضل کمبود و قطعی آب در این روستا در اولویت پیگیری های ما قرار دارد ؛ از همین رو در تلاش برای راه اندازی مجتمع افراده هستیم، همچنین یک پمپ از منابع داخلی تهیه شده و تا قبل از پایان تابستان وارد مدار خواهد شد.
پولادی در ادامه با  قدردانی از پیگیری نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی جهت اختصاص بالای قیر رایگان به شهرستان گفت : پیگیر جدی رفع معضلات جاده نور-چمستان-آمل هستیم و بودجه توسط دو بانک عامل ملت و صادرات تقبل شد و در تلاشیم که از اوایل تا پایان مهر این پروژه وارد پروسه اجرایی شود.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی ، هفته دولت را فرصتی برشمرد تا دولتمردان و مدیران دستگاههای اجرایی خدمات یکساله خود را به مردم ارائه کنند و خبرنگاران به عنوان رسانه این خدمات را برای آگاهی مردم منعکس می کنند .
وی افزود: اجرای هر پروژه در شهر و بخش بر محور همدلی ، مشارکت و صمیمیت است که در شهر و بخش چمستان این همدلی وجود دارد اما هر چه برای مردم کار کنیم کم است و باید طوری کار کنیم که شهدا از ما راضی باشند.
ولی الله فرزانه تیم مدیریتی شهرستان را تیم میدانی برشمرد و گفت: فرماندار شهرستان نور از تمام ظرفیتها برای رقم خوردن اتفاقها و اقدامات خوب استفاده می کنند؛ ما هم پیگیریم تا تنش آبی را در نور و محمودآباد بخصوص در بخش چمستان رفع کنیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور با اشاره به رسالت بنیاد در حوزه روستایی در سالهای اخیر گفت: در نزدیک به 50 روستای بخش چمستان با توجه به بودجه عمرانی سال 1401 – 1402 طرح هادی اجرایی می شود و در طول سال این طرح به تدریج در روستاها در حال انجام و یا بهره برداری می باشد.
وی مشارکت بخش چمستان را در شهرستان نور بسیار بالا و خوب برشمرد و افزود: همین امر سبب شد که قسمت اعظم اعتبارات هم از سوی بنیادمسکن و هم مدیران شهرستان به به طرح هادی اختصاص یابد .
رضا کاظمی عنوان کرد: بیشترین اعتبارات عمرانی شهرستان در حوزه بنیاد مسکن اجرایی و هزینه می شود.
وی با قدردانی از هم آوایی و همکاری اعضای شورا، دهیاران و اهالی روستاها در انجام پروژه ها گفت : به مناسبت هفته دولت 6 پروژه با هزینه ای بالغ بر 15 میلیارد و 700 میلیون تومان به صورت نمادین و پایلوت در بخش چمستان افتتاح و به بهره برداری می رسد؛ در این شش روستا شامل شیرکلا، ولیرکان ، رئیس کلا ، تنه رز ، جلیکان سفلی و شهربند قریب به 4 کیلومتر و حدود 30 هزار مترمربع سطح آسفالت ، زیرسازی و ابنیه با مشارکت دهیاری و شورا اجرایی گردید.
این مسئول بزرگترین و طولانی ترین اجرای طرح هادی را در روستای شیرکلا به طول 1 کیلومتر و 2 کیلومتر ابنیه در دو طرف با هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد و 500 میلیون با مشارکت شورا، دهیاری و اهالی عنوان کرد و گفت: در تلاشیم تا یک کیلومتر باقیمانده آسفالت را در دهه فجر به بهره برداری برسانیم.

دهیار روستای شیرکلا از اجرای دو پروژه زیرسازی و آسفالت به طول 1 کیلومتر و با هزینه 20 میلیارد ریال توسط دهیاری و شورای روستا با مشارکت بنیادمسکن و همچنین جابجایی تیربرق و اجرای طرح سیم به کابل از محل اعتبارات بهارستان به طول 2 کیلومتر در کل روستا خبر داد.
وی افزود: پروژه زیرسازی و آسفالت روستای شیرکلا یکی از بزرگترین پروژه های شهرستان و جز 10 پروژه برتر استان مازندران بوده است .
حمیدرضا سودایی خط کشی و رنگ آمیزی جداول با هزینه 1 میلیارد ریال ، احداث کانال بتنی به طول 1500 متر ، احداث جدول و کانیو به طول 500 متر با هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال ، روشنایی معابر و جاده جنگلی روستا و احداث دیوار حائل رودخانه رزک را از دیگر پروژه های انجام شده توسط دهیاری برشمرد.
دهیار روستا خاطرنشان کرد: احداث ابنیه ، جدول و کانیو از مسجدصاحب الزمان(عج) تا انتهای روستا قبل از پایان سال در دستور کار قرار دارد
وی با اشاره به وسعت روستا خواستار نگاه ویژه مسئولین به روستای شیرکلا شد و گفت: با حمایت مدیران شهرستان و بخش،خواستاریم تا یک کیلومتر باقیمانده ی آسفالت جاده اصلی نیز بزودی انجام شود.
سودایی مشکل اصلی روستا را آب شرب و مصرفی مردم عنوان کرد و گفت:اهالی صبور و  فهیم این روستا  سالیان سال از این مشکل رنج می برند و قدمهای برداشته شده برای رفع این معضل هنوز به سرانجام نرسیده است و خواهان پیگیر جدی تر مسئولان هستیم.


وی در ادامه خواستار تقویت ترانس برق شد و گفت : در ایام پیک مصرف برق ،روستا دچار مشکل می شود .
دهیار این روستا از احداث باقیمانده دیواره رودخانه آلشرود سخن گفت و افزود: با وقوع سیل سنگین روستاهای شیرکلا، معصوم آباد و روستاهای اطراف دچار مشکل می شوند.
سودایی در پایان از همکاری و همدلی اعضای شورا آقایان مجید علیزاده ، امین پهلوان و حسین اخوان با دهیاری قدردانی کرد و اضافه کرد: همراهی و مشارکت خوب اهالی روستا به ما برای انجام کار انگیزه می دهد

جدیدترین مطالب