سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ ساعت: 21:39
خانه اخبار مازندران افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۱۰۰ پروژه در ایام الله دهه فجر در شهرستان نور
افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۱۰۰ پروژه در ایام الله دهه فجر در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1401

فرماندار شهرستان نور در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه ها و پروژه های دهه مبارک فجر پرداخت.

احمد توکلی گفت: امسال در دهه  فجر ۹۶ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد و ۸۴ میلیون تومان در شهرستان نور افتتاح خواهد شد که نسبت به سال گذشته با وجود تمام مشکلات موجود ۵۷ درصد رشد داشته است.
وی افزود: با افتتاح این پروژه ها  برای ۹۷۹ نفر ایجاد اشتغال گردید که در این مورد نیز نسبت به سال گذشته رشد ۱۵ درصدی را شاهد هستیم.
فرماندار شهرستان نور در ادامه از کلنگ زنی ۹ پروژه با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۵۵ نفر خبر داد.
این مسئول بیشترین پروژه ها در حوزه عمرانی را مربوط به  بخش آب و فاضلاب برشمرد که با اعتباری بیش از ۱۳ میلیارد تومان به  بهره برداری خواهد رسید؛ همچنین در حوزه  برق ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان،جهاد کشاورزی ۱۶ میلیارد تومان ، راهداری و حمل و نقل جاده ای که با اعتبار ۱۲۱ میلیارد  تومان پروژه های چندین ساله ی بر زمین مانده را در حوزه  شهرستان عملیاتی و اجرایی نمود ،شهرداری چمستان بیش از ۱۴ میلیارد  تومان ، شهرداری رویان بیش از ۲۱ میلیارد تومان ، شهرداری ایزدشهر ۱۹ میلیارد تومان ، مخابرات ۲۰ میلیارد تومان ، راه و شهرسازی ۲۰ میلیارد تومان ، پروژه های بخش خصوصی ۴۸ میلیارد تومان، آموزش و پرورش بیش از ۵ میلیارد  تومان ،بنیاد مسکن ۹ میلیارد تومان ،میراث فرهنگی بیش از ۵ میلیارد  تومان ، کمیته امداد و بهزیستی هرکدام بیش از ۱ میلیارد تومان ، شهرک  صنعتی بیش از ۱ میلیارد  تومان ، منابع  طبیعی بیش از ۱ میلیارد  تومان و اورژانس نیز بیش از ۲ میلیارد تومان برای پروژه های قابل بهره برداری حوزه خود هزینه و اعتبار تخصیص داده اند.
توکلی تصریح کرد: به دلیل  تخصیص اندک اعتبارات ، روند پیشرفت پروژه ها با کندی مواجه شد که امیدواریم تا  پایان سال رقم قابل توجهی تخصیص یابد و شاهد پیشرفت پروژه ها همچون بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی و پل کمربندی نور- رویان با  سرعت بیشتری باشیم.
وی پروژه شاخص شهرستان نور را افتتاح سایت مدیریت پسماند نور عنوان کرد که با حضور استاندار مازندران در ایام الله دهه  فجر به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار نور همچنین افزود: پل روستای بنفشه ده و چهاربانده شدن بخشهایی از جاده آمل به چمستان –نور نیز به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول از راه اندازی و استقرار مرکز تکنوسنتر در شهرستان نور جهت تست های مختلف خودرو از جمله کراش تست، تصادف، ایمنی ، پیچ و ..  و همچنین استقرار گروه دانش بنیان در این مرکز خبر داد و افزود : باید طبق فرمایش امام خمینی (ره) با وحدت کلمه برای اعتلای این مرز و بوم بکوشیم تا بر دشمن و دسیسه های آنان فائق آییم.

خبرنگار : سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب