افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 21:39
خانه اخبار مازندران افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از 100 پروژه در ایام الله دهه فجر در شهرستان نور
افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از 100 پروژه در ایام الله دهه فجر در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1401

فرماندار شهرستان نور در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح برنامه ها و پروژه های دهه مبارک فجر پرداخت.

احمد توکلی گفت: امسال در دهه  فجر 96 پروژه با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد و 84 میلیون تومان در شهرستان نور افتتاح خواهد شد که نسبت به سال گذشته با وجود تمام مشکلات موجود 57 درصد رشد داشته است.
وی افزود: با افتتاح این پروژه ها  برای 979 نفر ایجاد اشتغال گردید که در این مورد نیز نسبت به سال گذشته رشد 15 درصدی را شاهد هستیم.
فرماندار شهرستان نور در ادامه از کلنگ زنی 9 پروژه با پیش بینی اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای 255 نفر خبر داد.
این مسئول بیشترین پروژه ها در حوزه عمرانی را مربوط به  بخش آب و فاضلاب برشمرد که با اعتباری بیش از 13 میلیارد تومان به  بهره برداری خواهد رسید؛ همچنین در حوزه  برق 9 میلیارد و 400 میلیون تومان،جهاد کشاورزی 16 میلیارد تومان ، راهداری و حمل و نقل جاده ای که با اعتبار 121 میلیارد  تومان پروژه های چندین ساله ی بر زمین مانده را در حوزه  شهرستان عملیاتی و اجرایی نمود ،شهرداری چمستان بیش از 14 میلیارد  تومان ، شهرداری رویان بیش از 21 میلیارد تومان ، شهرداری ایزدشهر 19 میلیارد تومان ، مخابرات 20 میلیارد تومان ، راه و شهرسازی 20 میلیارد تومان ، پروژه های بخش خصوصی 48 میلیارد تومان، آموزش و پرورش بیش از 5 میلیارد  تومان ،بنیاد مسکن 9 میلیارد تومان ،میراث فرهنگی بیش از 5 میلیارد  تومان ، کمیته امداد و بهزیستی هرکدام بیش از 1 میلیارد تومان ، شهرک  صنعتی بیش از 1 میلیارد  تومان ، منابع  طبیعی بیش از 1 میلیارد  تومان و اورژانس نیز بیش از 2 میلیارد تومان برای پروژه های قابل بهره برداری حوزه خود هزینه و اعتبار تخصیص داده اند.
توکلی تصریح کرد: به دلیل  تخصیص اندک اعتبارات ، روند پیشرفت پروژه ها با کندی مواجه شد که امیدواریم تا  پایان سال رقم قابل توجهی تخصیص یابد و شاهد پیشرفت پروژه ها همچون بیمارستان 160 تختخوابی و پل کمربندی نور- رویان با  سرعت بیشتری باشیم.
وی پروژه شاخص شهرستان نور را افتتاح سایت مدیریت پسماند نور عنوان کرد که با حضور استاندار مازندران در ایام الله دهه  فجر به بهره برداری خواهد رسید.
فرماندار نور همچنین افزود: پل روستای بنفشه ده و چهاربانده شدن بخشهایی از جاده آمل به چمستان –نور نیز به بهره برداری خواهد رسید.
این مسئول از راه اندازی و استقرار مرکز تکنوسنتر در شهرستان نور جهت تست های مختلف خودرو از جمله کراش تست، تصادف، ایمنی ، پیچ و ..  و همچنین استقرار گروه دانش بنیان در این مرکز خبر داد و افزود : باید طبق فرمایش امام خمینی (ره) با وحدت کلمه برای اعتلای این مرز و بوم بکوشیم تا بر دشمن و دسیسه های آنان فائق آییم.

خبرنگار : سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب