افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 22:24
خانه اخبار مازندران افتتاح پروژه های بخش بلده با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر
افتتاح پروژه های بخش بلده با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1402

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

بخشدار بلده در آئین افتتاح پروژه های بخش بلده گفت: پروژه سایت تلفن همراه روستای کرسی و همچنین روستاهای رزن و تیرستاق و پوشش جاده ای این مسیر با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات شرکت مخابرات استان مازندران  به طور همزمان افتتاح شد.
همچنین سایت تلفن روستاهای یاسل ، کام و ارتقای تکنولوژی روستای تیرستاق نیز به بهره برداری رسید
الهه طالبی از پیگیری های فرماندار شهرستان نور و حمایت های استاندار مازندران و شرکت ارتباطات سیار استان در تخصیص اعتبارات ارتباطی قدردانی کرد و افزود: تاکنون بیش از 85 درصد از روستاهای بلده تحت پوشش ارتباطات سیار قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: اجرای نیوسایت های جدید ، ارتقای تکنولوژی و همینطور پروژه فیبر نوری سبب شده بلده در حوزه ارتباطات بسیار در جایگاه خوبی باشد و در حوزه مقابله با بلایای طبیعی نیز بتوانیم ورود بزنگاه و به موقع برای مقابله با شرایط حاد و بحرانی  خدمات لازم را ارائه دهیم.

این مسئول در افتتاح آسفالت روستای نج بخش بلده گفت: روکش آسفالت این روستا به  طول تقریبی 3 کیلومتر و عرض تقریبی 5 متر توسط پیمانکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران به اجرا در آمد.
بخشدار بلده اضافه کرد: از محل اعتبارات ملی این پروژه با  هزینه ای بالغ بر 60 میلیارد ریال انجام شد.
همچنین روکش آسفالت محور ارتباطی حطر به  یالرود به طول یک کیلومتر از محل منابع پروژه استانی تامین اعتبار و اجرایی شد.
گفتنی است روستای نج یکی از بزرگترین  روستاهای بخش بلده است و تولیدکنندگان و کارآفرینان این روستا به پرورش کبک ، مرغ ، پرورش گلهای زینتی و گیاهان  دارویی ، قارچ ، زعفران و ماهی می پردازند که به حق در خور توجه ویژه مسئولین می باشد.

وی با اشاره به پروژه سیم به کابل روستای خجیر کلا و پروژه آبخیزداری روستای یالرود گفت: به سبب وقوع سیلاب و آبگرفتگی های گسترده در این  بخش، یکی از پروژه های اولویت دار بلده ، اجرای پروژه دیواره حفاظتی و پروژه آبخیزداری است که با توجه به اعتباراتی که از محل اعتبارات حوادثی منابع طبیعی اخذ شده ، شاهد اجرای پروژه های خوب و موثری در حوزه ابخیزداری بخش بلده هستیم
طالبی گفت: پیرو مصوبات سفر استاندار مازندران به بخش بلده در شهریورماه سال جاری ، پروژه فرستنده تلویزیونی دیجیتال روستای دویلات با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال راه اندازی شد.
الهه طالبی خاطرنشان کرد: با راه اندازی این فرستنده ، کل شبکه های تلویزیون 29 شبکه استانی،19 شبکه رادیویی و یک شبکه رادیویی تصویری از گیرنده ها پخش می گردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پروژه فیبر نوری از محل اعتبارات شرکت ارتباطات سیار و مخابرات استان مازندران به طول 70 کیلومتر از رزن به سمت بلده توسط سازمان بسیج سازندگی به عنوان مجری پروژه ، با اعتبار 19 میلیارد تومان انجام  شد؛ بخشی از کار نیز تا روستای ولاشید انجام شده و این عملیات ادامه دارد حتی در روستاهایی همانند تاکر، رزن و مزید که دارای مرکز مخابراتی هستند نیز این پروژه می شود .
این مسئول در ادامه اضافه کرد: پروژه احداث سیل بند (رسوبگیر سنگی ملاتی) روستای یالرود با هدف تثبیت دامنه ، جلوگیری از فرسایش خاک و کنترل سیلاب با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی طرح آبخیزداری حوزه  سد هراز با همیّت و یکدلی اعضای شوراها و دهیاران اجرایی شد

فرماندار شهرستان نور با تبریک چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در حاشیه افتتاح پروژه های بخش بلده گفت: با استقرار دولت سیزدهم ، نگاه ویژه ای به نقاط محروم و کمترتوسعه یافته شده و علیرغم ضعف هایی که در حوزه آنتن دهی در نقاط مختلف بخش کمترتوسعه یافته بلده داشتیم ، با حمایتهای استاندار، همت بخشدار ، شورای بخش، شوراها و دهیاران امروز پوشش آنتن دهی در بیش از 90 درصد از بخش را  شاهد هستیم
وی ابراز امیدواری کرد مردم باید در 45 سالگی انقلاب ، طعم خدمت را حس کنند و با برنامه های میان مدت و بلندمدت بیش از پیش به سمت توسعه پایدار به خصوص در بخش بلده برویم تا این منطقه پرظرفیت را به جایگاه اصلی آن برسانیم.
پولادی تصریح کرد: پروژه های افتتاحی بخش بلده در ایام الله دهه فجر با اعتباری بیش از 33 میلیارد ریال اجرایی شد و پروژه های  بسیاری نیز در دست اجرا هستند که اوایل سال آتی به بهره برداری می رسند.
این مسئول با اشاره به حمایت از سرمایه گذاران داخلی و بومی گفت:پتانسیل بالایی در حوزه گردشگری، کشاورزی ، تولیدی در منطقه بلده وجود دارد که باید تقویت شوند و در این راستا تمام قد از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان حمایت و پیگیری های لازم صورت می دهیم تا در آینده ای نزدیک شاهد تحولات بزرگی در شهرستان نور بخصوص بخش بکر بلده باشیم.

قابل ذکر است فرماندار شهرستان نور در حاشیه افتتاح پروژه های عمرانی بخش بلده ؛ از نمایشگاه کسب و کار بانوان کارآفرین بلده شامل محصولات بهداشتی آرایشی،گیاهان دارویی، نان و شیرینی محلی و صنایع دستی نیز بازدید به عمل آورد و قول مساعد جهت حمایت و ایجاد بازار هفتگی در قالب راه اندازی غرفه هایی در محلی مناسبتر داد.

جدیدترین مطالب