افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 19:33
خانه اخبار مازندران افتتاح پل شورکو روستای عباسا در ایام الله دهه فجر
افتتاح پل شورکو روستای عباسا در ایام الله دهه فجر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1402

همزمان با دهه مبارک فجر ، با حضور فرماندار شهرستان و بخشدار مرکزی پل شورکو روستای عباسا با هزینه ای بالغ بر 50 میلیارد ریال افتتاح و به بهره داری رسید

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

رییس شورای اسلامی روستای عباسا در آئین افتتاح پل شورکو ضمن خوشامدگویی به مسئولان شهرستان و ریش سفیدان و اهالی روستا ؛ روستای عباسا را  یکی از بزرگترین و وسیع ترین روستاهای شهرستان عنوان کرد و اجرای پروژه های عمرانی و فرهنگی در آن را منوط به توجه و نگاه ویژه و همه جانبه مسئولین شهرستان، استان و حتی کشور و همچنین حمایت قشرهای مختلف مردم روستا دانست.
مهدی ذکوی در ادامه با  قدردانی از شوراهای ادوار گذشته و همچنین پیگیری های فرماندار تاکید کرد: افتتاح پل به منزله پایان عملیات اجرایی پروژه قلمداد نشود چرا که گوشواره های پل هنوز اجرا نشده و پل در معرض خطر می باشد و همین امر پیگیری مدیران را می طلبد.
وی یکی دیگر از دغدغه های اهالی روستای عباسا بخصوص جوانان را واگذاری زمین برای راه اندازی مجموعه فرهنگی ورزشی سردار سلیمانی عنوان کرد و آن را مطالبه 30 ساله اهالی روستا برشمرد که امیدواریم نگاه جدی تری به این خواسته های به حق مردم شود.
رئیس شورای روستای عباسا در پایان از صبر و همکاری اهالی خیابان شهید سیدعابد حسینی از ابتدای اجرای پروژه تا پایان آن قدردانی  کرد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نور با تبریک ایام الله دهه فجر ، این نهاد را اولین نهادی که پس از استقرار انقلاب به دستور امام راحل تشکیل شد برشمرد و افزود: بنیادمسکن فعالیت های مختلفی را در راستای اهداف گوناگون در روستاها عهده دار است و تاکنون در شهرستان نور با اعطای تسهیلات ارزان قیمت ، حدود 14 هزار واحد مسکونی احداث گردید.
وی با قدردانی از دولت سیزدهم جهت افزایش قابل توجه وام مسکن از 200 میلیون به 350 میلیون طی یک سال ابراز امیدواری کرد تا در روستاها و شهرهای با جمعیت کمتر از 25 هزار نفر تعداد مسکن های ملی افزایش یابد.
کاظمی درآئین افتتاح این پل اظهار کرد: رودخانه ای در دل بافت این روستا وجود دارد و در سال 98 در اثر سیلاب و خروش آب ، پل شورکو در این منطقه را تخریب و از لحاظ کاربری ، تردد ماشین آلات سبک و سنگین را با محدودیت مواجه نمود.
وی اضافه کرد: از آنجایی که احداث پل نیاز به اعتبار کامل دارد به همین جهت پل را تخریب نکرده و همزمان 4 شمع با عمق 25 متر ، دهنه 16 متر و عرض سواره رو 7 متر و 60 سانت اجرایی شد.
این مسئول در ادامه تصریح کرد: برای ساخت این پل  5 میلیارد تومان از ردیف اعتبارات ملی ، ریاست جمهوری و استانی سال 1400 و 1401 هزینه شد که تاکنون 4 میلیارد آن محقق و مابقی جزو دیون پیمانکار است که باید پیگیری شود.
وی با  قدردانی از پیگیری های مجدانه فرماندار شهرستان جهت تکمیل اعتبار پروژه ، همکاری های اعضای شورا و دهیار و همچنین صبوری اهالی روستای عباسا از زمان آغاز تا پایان اجرای این پروژه گفت : اجرای گوشواره های پل در اولویت و در دستور کار قرار دارد تا پس از جذب اعتبارات ، این مهم نیز انجام شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان با اشاره به طرح سند دار کردن املاک روستایی گفت: تاکنون در 54 روستای شهرستان نور 14 هزار و 200 جلد سند به روستاییان داده شد که عباسا نیز یکی از روستاهایی‌ست که از طرح سند دار شدن املاک بهره مند شده است.

فرماندار شهرستان نور نیز در ادامه در سخنانی اظهار کرد: دولت سیزدهم در زمان استقرار با مشکلات زیربنایی عدیده ، 300 هزار میلیارد تومان  بدهی از دولت قبل و نیز 44 هزار میلیارد تومان بودجه منفی مواجه بود که با برنامه ریزی منظم در حوزه  بانکی و ساماندهی پول و ارز  روزانه 10 هزار میلیارد تومان از بدهی دولت گذشته را تصفیه نمود
وی گفت: مردم از عملکردها و اقدامات دولت به آن اندازه که کار شده، مطلع نیستند و باید در جهاد تبیین این اقدامات برای مردم بازگو شود.
بیژن پولادی تصریح کرد:با پشتیبانی مردم و جراحی بزرگ اقتصادی که دولت در دستور کار خود دارد در آینده ی نزدیک مشکلات معیشت و عدم تعادل قیمتها مرتفع خواهد شد.
این مسئول در بخش دیگری از سخنانش در خصوص احداث این پل گفت: به شخصه از استاندار پیگیر تحقق اعتبار برای تکمیل این پروژه بودم و از بنیاد مسکن، دهیار و شورای عباسا پیگیر تکمیل آن در مهلت زمانی تعیین شده بودیم و اگر کمی عملیات احداث پل طولانی شد از اهالی این روستا عذرخواهی می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: با علم جدید مهندسی و شمع کوبی های صورت گرفته این پل از هرگونه خطر و حادثه ای ایمن است اما برای تکمیل پروژه و ایمنی بیشتر ، اجرای گوشواره های پل نیز در دستور کار جدی ما قرار دارد.
این مسئول در ادامه ، عباسا را به جهت وسعت ، جمعیت ، نزدیکی به شهر و وجود نخبگان و بزرگان بسیار، یک روستای حائز اهمیت در شهرستان برشمرد و گفت: پیگیر جدی احداث مجموعه ورزشی برای این روستا هستیم و مکاتباتی نیز صورت گرفته است که ان شاءالله در آینده نزدیک اجرایی شده تا افق وسیعتری از حوزه عمرانی و  فرهنگی و گردشگری را  برای نقاط مختلف شهرستان شاهد باشیم.

 

 

 

جدیدترین مطالب