افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 18:05
خانه اخبار مازندران برگزاری اردوی جهادی پزشکی با ویزیت رایگان در منطقه آسیب پذیر گلستان5 ایزدشهر
برگزاری اردوی جهادی پزشکی با ویزیت رایگان در منطقه آسیب پذیر گلستان5 ایزدشهر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 9 خرداد 1402

به همت سپاه ناحیه نور و موسسه خدمات درمانی بسیجیان و با همکاری و میزبانی شهرداری و شورای اسلامی شهر ایزدشهر ، اردوی جهادی پزشکان به همراه ویزیت رایگان توسط پزشکان عمومی و متخصص در راستای اجرای کلان طرح یاسر(یاوران سلامت رهبری)و نیز طرح کرامت و 2020 در منطقه آسیب پذیر و کم برخوردار گلستان 5 برگزار شد .

خبرنگار: سیده سعیده حسینی

سرهنگ محمدی جانشین فرماندهی سپاه ناحیه نور در حاشیه این برنامه گفت: از سوی خدمات درمانی نیروهای مسلح استان مازندران اردوهای جهادی در محلات سرای اسلامی یعنی محلات آسیب پذیر و کم برخوردار از امکانات رفاهی، درمانی و بهداشتی برگزار می شود که این گروه از صبح امروز در منطقه گلستان 5 در مسجد حضرت ابوالفضل ایزدشهر حضور یافته و در حوزه های دندانپزشکی، مشاوره و روانشناسی، مامایی،اورژانس اجتماعی، اورژانس خواهران و برادران ، پزشک عمومی،طب سنتی به ویزیت رایگان مراجعه کنندگان پرداخته اند.

 

مسئول خدمات درمانی بسیجیان استان مازندران نیز در حاشیه این اردو در گفتگو با  خبرنگار حرف راست گفت: با هدف اجرای کلان طرح یاسر(یاوران سلامت رهبری) اردوی جهادی پزشکان با ویزیت رایگان در منطقه کم برخوردار  و آسیب پذیر گلستان 5 ایزدشهر اجرایی و برگزار گردید که خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعین داده می شود.
وی افزود: تیم پزشکی حاضر در این اردو شامل پزشک عمومی ، اورژانس برادران و خواهران، اورژانس اجتماعی، مامایی، دندانپزشکی، مشاوره، طب سنتی می باشد که مورد استقبال و مراجعه بالایی از سوی اهالی منطقه قرار گرفته است.
مهدوی هدف از اجرای این طرح را  خدمات رسانی درمانی به ساکنین محله های آسیب پذیر، ویزیت ، معاینه و شناسایی نیازمندی ها و مشکلات درمانی و بهداشتی و در صورت نیاز ارجاع به مراکز درمانی موسسه خدمات درمانی بسیجیان ، درمانگاههای سپاه و مراکز تخصصی‌تر جهت تکمیل مراحل درمان عنوان کرد.
این مسئول در ادامه با اشاره به طرح آمایش مراکز درمانی اظهار کرد: با توجه به  خدمات و اقدامات خوب و قابل قبول موسسه خدمات درمانی بسیجیان در دوران شیوع ویروس کرونا ، نهادهای مسئول در سطح کلان کشور تصمیم گرفتند که طی برنامه ای پنج ساله تعداد مراکز درمانی موسسه را  از 100 مرکز فعال به 500 مرکز افزایش دهند.
وی اضافه کرد: بیش از یک سال از آغاز اجرای این برنامه می گذرد که در مازندران نیز آغاز شده و طبق دستور اکید سردار مسلمی فرمانده سپاه استان مازندران ، اولویت با شهرهایی می باشد که سپاه در آن شهر فاقد مرکز درمانی باشد.
مهدوی خاطرنشان کرد: اگر نهادهای همسو، خیرین و مسئولین پای کار باشند و زمینی حداقل به مساحت هزارمتر در بافت جمعیتی شهر نور به موسسه خدمات درمانی واگذار کنند ، ظرف مدت کوتاهی مرکز درمانی جامع با تمام فیلدهای درمانگاهی راه اندازی می گردد که با تعرفه عمومی غیردولتی و 50 درصد کمتر از تعرفه های خصوصی به مردم خدمات رسانی خواهد کرد.
وی در ادامه از راه اندازی مرکز جامع درمانگاهی در شهرستان فریدونکنار در مساحت دوهزار متر و در پنج طبقه  ، یک مجتمع درمانی در بهشهر و نیز کلینیک دندانپزشکی در ساری در راستای اجرای همین برنامه خبر داد که در فاز اجرا قرار دارند.

حجت الاسلام رزاقی امام جمعه شهر ایزدشهر نیز از این اردوی جهادی بازدید به عمل آوردند.

 

جدیدترین مطالب