افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 23:31
خانه اخبار مازندران برگزاری جشن بزرگ چله شو در آستانه فرارسیدن بلندترین شب سال در چمستان
برگزاری جشن بزرگ چله شو در آستانه فرارسیدن بلندترین شب سال در چمستان
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 29 آذر 1402

به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر چمستان ، جشن بزرگ یلدا با عنوان چله شو با حضور پرشور شهروندان چمستانی ، شهردار و اعضای شورای شهر چمستان در کانون فرهنگی هنری شهید محمود توکلی این شهر برگزار شد.

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

شهردار چمستان گفت: با هدف ایجاد نشاط ، شادابی و سرگرمی ، احترام به سنت دیرینه و رسوم کهن؛ شهرداری و شورای اسلامی شهر چمستان اقدام به برگزاری این جشن بزرگ تحت عنوان چله شو کرده است.
وی افزود: اهمیت تحکیم خانواده به ویژه احترام به بزرگ تر ها و حفظ سنت های قدیمی و فرهنگی از محورهای اصلی جشن یلدا در چمستان می باشد.
اسحق تونی در ادامه افزود: یک شهر با کمک و یاری همه شهروندان و مسئولین ساخته و به سمت پیشرفت و توسعه حرکت می کند و با اتحاد و همدلی بین مدیران شهری و شهروندان ، شاهد ارتقای سطح زندگی خواهیم بود.


این مسئول با اشاره به برنامه های فرهنگی اجرا شده در مناسبت های مختلف توسط شهرداری و شورای شهر چمستان گفت: مجموعه مدیریت شهری در شهرداری و شورای شهر همواره در صدد بوده تا با برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در راستای تغییر روحیه شهروندان برنامه‌ریزی نماید و این برنامه نیز در راستای نکوداشت رسم دیرینه و کهن مان با عنوان محلی چله شو اجرا شد و امیدواریم شهروندان شریف شهر چمستان از برگزاری آن راضی و در برنامه های دیگر نیز حضور باشکوه تری داشته باشند.

این جشن با اجرای برنامه هایی همچون مسابقه ، موسیقی زنده ، خوانش شعر بومی و نمایش طنز توسط هنرمندان بومی همراه بود که جوایز نفیسی نیز به شرکت کنندگان اهدا شد.

 

جدیدترین مطالب