افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 9:14
خانه اخبار مازندران برگزاری جشن شکرانه «روزه اولی‌ها» ویژه دختران شهرستان نور + تصاویر
برگزاری جشن شکرانه «روزه اولی‌ها» ویژه دختران شهرستان نور + تصاویر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1402

جشن شکرانه روزه اولی‌ها ویژه دختران آسمانی شهرستان نور که در بهار قرآن، ماه عبادتهای عاشقانه، مهمان سفره پر خیر و برکت رمضان بودند در مصلی الغدیر برگزار شد

خبرنگار: سیده سعیده حسینی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نور در حاشیه این آئین گفت: هر ساله در ماه مبارک رمضان جشن روزه اولی ها با دو رویکرد تقدیر و ترغیب روزه اولی ها برای روزه گرفتن در این ماه در نیمه نخست ماه رمضان و جشن شکرانه روزه داری در روزهای پایانی ماه در سراسر کشور برگزار می گردد .

وی اضافه کرد: در شهرستان نور با همکاری و همت ارگانهای فرهنگی همچون سپاه ناحیه ، سازمان تبلیغات، آموزش و پرورش ، دفتر امام جمعه و جمعی از خیرین اقدام به اجرای رویکرد دوم با برگزاری جشن شکرانه روزه اولی ها در واپسین روزهای ماه مبارک رمضان پرداخته شد.

حجت الاسلام محمدرضا محمدی با اشاره به حضور پرشور دختران دانش آموز روزه دار مقطع ابتدایی که غالباً از پایه سوم تا ششم ابتدایی بودند به همراه مادران بزرگوارشان تصریح کرد: ان شاءالله در سال آینده شاهد برگزاری جشن شکرانه روزه اولی ها برای پسران روزه دار نیز خواهیم بود.

این مسئول هدف از برگزاری اینگونه مراسمات معنوی را تشویق ، آشنایی و اُنس هر چه بیشتر دانش اموزان و تبیین جایگاه والای ماه مبارک رمضان و روزه گرفتن در فضایی شاد و خاطره انگیز با اهدای هدایای مختلف و برنامه های متنوع عنوان کرد.

شور و شوق دختران دانش آموز هشت و نه ساله در این مراسم بسیار دیدنی بود. آنچنان پرانرژی به اجرای دسته جمعی سرودهایی نظیر ” روزه اولی “سلام فرمانده 1 و 2 ” اینجا ایرانه “من یه دخترم ” پرداختند که هر فردی در جمع این فرشته های پاک هیجان زده و سرشار از حس خوب و معنوی می شد.

از دیگر برنامه های اجراشده در این آئین ، اجرای نمایش، مسابقه ، اجرای دانش اموز حافظ کل قران و نیز قرائت قران توسط یکی از همین دانش اموزان روزه اولی در ابتدای مراسم و در پایان نیز اهدای هدایا به تمام دانش اموزان حاضر و بسته های افطاری بود./

جدیدترین مطالب