افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 7:15
خانه اخبار مازندران برگزاری همایش ” یاد یاران ” آیین نکوداشت فرهنگیان متوفی سه‌سال اخیر در شهرستان نور
برگزاری همایش ” یاد یاران ” آیین نکوداشت فرهنگیان متوفی سه‌سال اخیر در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1401

همایش ” یاد یاران ” آیین نکوداشت فرهنگیان متوفی سه‌سال اخیر شهرستان نور با حضور سرپرست جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان، رئیس کانون بازنشستگان ، خانواده های متوفیان در سالن پیامبر اعظم (ص)رویان برگزار شد.

حسن‌ ولی‌پور در این آیین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۲۹ فرهنگی سفر کرده به دیار باقی اظهار کرد: این عزیزان که امروز در بین ما نیستند دل در گرو تربیت نسل آینده بستند و با تربیت تعداد زیادی از دانش آموزان نسل پس از خود ، به عنوان صدقه جاریه به این وظیفه الهی و انسانی همت گماردند و اکنون به جایگاه آسمانی رسیدند.
سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان نور تصریح کرد: جریان زلال تعلیم و تربیت در شرایط کنونی و در گام دوم انقلاب به تلاشهای جهادگونه همه‌ی دلسوزان نظام به ویژه فرهنگیان نیاز مبرم دارد و امروز در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید و به بهانه نکوداشت مقام شامخ معلمان متوفی باید این مهم را به خود یادآور شویم که چه وظیفه سنگینی بر دوش ماست.
این مسئول افزود: نتیجه مجاهدت معلمان ، پرورش نسلی در تراز اهداف عالی انقلاب است.
ولی‌پور در بخش دیگری از سخنانش گفت ؛ آموزش و پرورشی که مطالبه‌ی بسیار مهم و حساس مقام‌معظم رهبری‌ست، آموزش و پرورش تمدن‌ساز است که نگاه بسیار بلندی را برای ما فرهنگیان ترسیم کردند.

وی ادامه داد: برای رسیدن به آموزش و پرورش مطلوب رهبر انقلاب ، نیاز به نیروهای تمدن‌ساز داریم که در تراز تمدن نوین اسلامی فکر و عمل می کنند.
سرپرست اداره آموزش و پرورش شهرستان نور با تاکید بر دوری از حاشیه ها گفت: نیروهای تمدن‌ساز تمام وجود و دغدغه‌شان را صرف تعلیم و تربیت دینی و اسلامی نسل‌های آینده می‌کنند و این جزو وظیفه‌ی جدی و فوری ما معلمان است که باید همچون این ۲۹ عزیز سفرکرده در این مسیر گام‌های بلند برداریم.

ولی‌پور در پایان سخنانش با قدردانی از تلاش‌ها و زحمات آیت دیوسالار مدیر سابق اداره آموزش و پرورش شهرستان، وی را ذخیره و ظرفیت آموزش و پرورش نور برشمرد و گفت : باید از تجربیات‌ ارزشمند مدیریتی ایشان بهره‌مند شد.
در پایان همایش نیز، نجفی ، معلم و مجری فرهنگی شهرستان نور به ذکر نوحه و سوره الرحمن برای حاضرین پرداخت .

 

 

 

جدیدترین مطالب