افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:56
خانه اخبار مازندران بیستمین یادواره شهدای شهر و حومه رویان برگزار شد
بیستمین یادواره شهدای شهر و حومه رویان برگزار شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 11 آذر 1402

بیستمین یادواره شهدای شهر رویان و حومه با حضور خانواده معزز شهدا ، نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه نور، شهردار، اعضای شورای شهر رویان و دیگر مسئولان و مردم شهرستان نور و شهر رویان در مسجدجامع این شهر برگزار شد.

حسین زاده شهردار رویان با خیرمقدم گویی به مهمانان یادواره شهدای شهر رویان در سخنان کوتاهی گفت: شهدا میزبان این محفل و مجلس ها هستند و باید  بیش از پیش فرصتهایی ساخت تا همه مردم بخصوص جوانان و نوجوانان با شهدا تجدید میثاق کرده و از معنویت آنها کسب فیض کنند.
وی شهدا را تنها راه رسیدن به سعادت حقیقی و مسیرشان را تنها مسیر رستگاری در دنیا و آخرت برشمرد و افزود: امیدوارم همه ما بتوانیم در این مسیر و پیرو حقیقی راه نورانی شهیدان باشیم.

حجت الاسلام حاجی زاده در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر و معظم شهر و حومه رویان و تسلیت ایام عزای شهادت حضرت  زهرا(س)  گفت: حضرت زهرای مرضیه یک ماموریت در نظام هستی داشت و آن هم  دفاع از ولایت و امامت بود و همانطور که در وصیت نامه شهدا مکررا بیان شده ، تکلیف ما نیز دفاع و جانفشانی در مقابل ولایت مطلقه فقیه برای حفظ این نظام می باشد.
وی اضافه کرد:در عصر تاویل که عصر نفاق است ، نمی توان حق و باطل را از هم تشخیص داد چرا که کسانی که در ظاهر در میدان حق قرار دارند ، در واقع بازیگران جبهه باطل هستند .
امام جمعه نور ، وصیت نامه شهدا را بیان کننده حقیقت دین برشمرد و تصریح کرد: طبق توصیه وتاکید حضرت امام ، وظیفه ماست که وصیت نامه شهدا را که در صدر آن ولایت پذیری و دفاع از ولایت است را مکررا بخوانیم.
این مسئول خاطرنشان کرد: خداوند جایگاه شهدا را در کنار علما و صدیقین قرار داد و امروز اگر بخواهیم تبیین درستی از شهید و شهادت و مقام شان داشته باشیم باید مقایسه درستی از آنها و جایگاهشان داشته باشیم.


حجت الاسلام حاجی زاده حضور پرشور در انتخابات را  قدم بزرگ و مهر تایید محکمی بر دفاع از ولایت فقیه طبق وصیت نامه شهدا عنوان کرد و افزود: امروز باید در این میدان با الگو و شاخص قرار دادن حضرت زهرا و همچنین شهدا ، جبهه حق را از باطل از هم باز شناسیم .

در ادامه این مراسم، با نوای حاج عباس طهماسب پور ، مداحی و سینه زنی برگزار شد
سید مهدی تحویلدار ، مجری برجسته صدا و سیما نیز با اجرای زیبای خود در این یادواره ، بر معنویت این محفل افزود
در پایان هم با حضور شهردار و اعضای شورای شهر ، خانواده شهدا و شهروندان ، گلزار شهدای این شهر عطرافشانی و غبارروبی شد.

 

جدیدترین مطالب