افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:55
خانه اخبار مازندران آماده سازی فضای اکو پارک جنگلی ایزدشهر در آستانه نوروز برای ورود گردشگران
آماده سازی فضای اکو پارک جنگلی ایزدشهر در آستانه نوروز برای ورود گردشگران
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1401

مدیر اکوپارک چنگلی ایزدشهر از زیرسازی و تسطیح 600 متر از جاده خبر داد و افزود: با وجود نزدیک شدن به ایام تعطیلات سال نو ، لودرها هر ساعت مشغول کار هستند تا با احداث یک میدان که یک کیلومتر از فضای جاده است و با آماده سازی و استقرار کانکس وی آی پی رستوران و سوپرمارکت امسال پذیرای گردشگران ، مسافران و شهروندان باشیم.
دکتر تنها با اشاره به تصمیم شرکت مبنی بر عدم دریافت ورودی از مسافران گفت: برای بهره مندی مسافران از این طبیعت زیبای خدادادی و بهره مندی از خدمات تدارک دیده شده ، امسال هیچگونه ورودی دریافت نمی شود.
مدیر حقوقی و قراردادهای شرکت هومت پارس کاسپین در ادامه این گزارش از استقرار و جانمایی 4 آلاچیق تیپ و 8 آلاچیق غیرتیپ در ضلع جنوبی جنگل و 12 آلاچیق از قبل طراحی شده ، 50 نیمکت و میز 3 نفره در مسیر جاده همچنین استقرار سرویس های بهداشتی کانکسی و روشویی با توجه به ممنوعیت استفاده از بلوک و سیمان در عرصه جنگلی خبر داد و اضافه کرد : با تدارک 70 پایه روشنایی از مسیر کابل کشی ، نوردهی به مجموعه و روشنایی جنگل در طول شبانه روز را شاهد خواهیم بود.
دکتر تنها تصریح کرد: با هدف خدمات دهی به مسافران و گردشگران ، موتورهای چهارچرخ ، دوچرخه ، اصطبل اسب برای اسب سواری ،غرفه های خوراکی های سبک همچون بلال و آش و غذاهای بومی و … تدارک دیده شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در زمان تحویل پروژه در اواخر سال 98 و اوایل سال 99 برآورد هزینه برای این پروژه 120 میلیارد تومان بوده اما امروز با توجه به وضعیت نرخ ارز ، بالغ بر هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه برآورد شده است که تاکنون 60 میلیارد تومان توسط شرکت برای احداث بنا، بازسازی، پروژه های عمران و راهسازی ، حقوق پرسنل انتظام هزینه گردید.

مدیر اکوپارک جنگلی ایزدشهر گفت: فنس کشی و محصورکردن فضای جنگل بخصوص ضلع غربی آن که در امتداد جاده دسترسی ایزدشهر به چمازکلا ، نانواکلا و شهر چمستان می باشد را یکی از تعهدات شرکت برشمرد و گفت : دی ماه سال جاری 4 هزار و 400 پایه بتنی و فنس‌ها برای استقرار در فضای جنگل سفارش و تحویل گرفته شد اما به پیشنهاد مسئولان شهری ، فعلا از انجام این اقدامات پرهیز نمودیم چرا که در تعطیلات سال نو و ورود مسافران و گردشگران به اکوپارک جنگلی ایزدشهر، ممکن است فنس ها اسباب اختلال در خدمات رسانی و عدم دسترسی مفید گردشگران به فضای جنگل را ایجاد کند به همین سبب اجرای عملیات فنس کشی به اوایل اردیبهشت ماه موکول گردید.
وی عملیات فنس کشی و استقرار پایه های بتنی میله های داربستی برای نصب دوربین مداربسته را اقدامی موثر در جهت کاهش قاچاق چوب عنوان کرد و گفت: دوربین های مداربسته از دفتر شرکت در تهران، تلفن همراه و اتاق مانیتورینگ کنترل خواهند شد.
دکتر تنها از تعریض پل مسیر دسترسی به اکو پارک جنگلی از 2ونیم متر به 11 متر خبر داد و افزود: در آینده ای نزدیک تا 50 متر نیز افزایش تعریض خواهیم داشت.


جدیدترین مطالب