افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:00
خانه اخبار مازندران فرهنگی هنری جشنواره بومی و محلی با عنوان « دیار علویان» در دهستان لاویج
جشنواره بومی و محلی با عنوان « دیار علویان» در دهستان لاویج
مجموعه: 
اخبار مازندران فرهنگی هنری
تاریخ انتشار: 14 آبان 1402

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور:
جشنواره بومی و محلی با عنوان « دیار علویان» در دهستان لاویج برگزار می شود.

عبدالرضا رشیدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در آغاز بزرگداشت هفته مازندران گفت: جشنواره بومی و محلی با برنامه هایی متنوع و زیبا روز جمعه ۱۹ آبان ماه در بخش چمستان و در روستای رئیسکلای دهستان لاویج برگزار می شود.


وی ادامه داد: دهستان لاویج نیز مانند بیشتر مناطق مازندران دارای پیشینه فرهنگی، بومی و گردشگری است که همگان این منطقه زیبا را به نام روستایی در دل تاریخ یا بهشت گمشده می شناسند و چون نگینی در میان دره های جنگلی رشته کوه های البرز می درخشد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نور در ادامه گفت: با تشکیل ستاد بزرگداشت هفته مازندران و همراهی دستگاه های فرهنگی و اجرایی جشنواره بومی و محلی « دیار علویان» در سالن ورزشی شهید کیانی دهستان لاویج و در بخش های متنوعی چون: جشنواره غذاهای بومی، امیری خوانی، نمایشگاه آثار هنرهای سنتی و دستی مردم لاویج ، رونمایی کتاب، شعرخوانی شاعران بومی، همایش نقاشی کودکان، موسیقی محلی و… با همراهی و مساعدت بخشداری چمستان و دهیاری های دهستان لاویج برگزار می شود.
رشیدی تاکید کرد برگزاری برنامه های فرهنگی و محلی در سطح شهرستان می تواند فرزندانمان را با فرهنگ،آداب و سنن آشنا کرده و بر دانش فرهنگ محیط زندگی شان بیفزاید.

جدیدترین مطالب