افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 16:30
خانه اخبار مازندران بیش از 300 نفر در مراسم معنوی اعتکاف شهرستان نور معتکف شدند
بیش از 300 نفر در مراسم معنوی اعتکاف شهرستان نور معتکف شدند
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1401

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان نور از شرکت بیش از 300 نفر در مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان نور خبر داد

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان نور در گفتگو با خبرنگار حرف راست گفت: بیش از 300 نفر امسال در شهرستان نور برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف حضور یافتند که طبق برنامه‌ریزی‌ها 9 مسجد (4 مسجد در نور، 4 مسجد در چمستان و 1 مسجد در شهر رویان ) میزبان اعتکاف در دو بخش خواهران و برادران می باشند.
حجت الاسلام محمدرضا محمدی افزود: برای نخستین بار جهت حضور جوانان و نوجوانان دو مسجد به صورت مجزا برای اعتکاف در نظر گرفته شد که مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) نور میزبان دانش آموزان و دانشجویان پسر و مسجد حضرت زینب(س) نور میزبان دانش آموزان و دانشجویان دختر می باشد.
این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: تعداد 100 دانش آموزان و دانشجوی دختر و 30 دانش آموز و دانشجوی پسر ، با توجه به اقدامات انجام شده توسط مربیان طرح امین و طرح بهنام مدارس ، در مسجد حضرت زینب (س) و حضرت صاحب الزمان(عج) معتکف شدند.
وی گفت: مراسم معنوی اعتکاف با حضور پرشور نسل جوان اعم از طلبه، دانش‌آموز، دانشجو و مرد و زن از هر سن و قشری از رویش‌های با برکت انقلاب اسلامی است که تاثیر عمیق معنوی بر روح و جان هر معتکف خواهد گذاشت .
رئیس سازمات تبلیغات شهرستان نور تصریح کرد: معتکف سه شبانه روز وقت خود را وقف ادعیه و نماز و عبادت کرده و این امر علاوه بر تزکیه و طهارت نفس او ، راهگشای زندگی فردی و اجتماعی اش نیز خواهد بود .
محمدی با اشاره به برنامه های جانبی اعتکاف گفت: با توجه به همزمانی ایام اعتکاف با ایام الله دهه فجر، مباحث جهاد تبیین مطرح خواهد شد؛ همچنین برنامه های متعددی همچون سخنرانی مباحث سیاسی و روز کشور،سیره سیاسی اجتماعی اهل بیت ، 13 رجب و میلاد امیرالمومنین و در پایان وفات حضرت زینب واعمال ام داوود اجرا می شود.
وی اضافه کرد:برای ایجاد انگیزه و تشویق دانش آموزان برگزاری مسابقه با اهدای جوایز نیز خواهیم داشت ./

خبرنگار: سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب