افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 16:22
خانه اخبار مازندران دانشکده طب سنتی در مازندران راه اندازی می شود
دانشکده طب سنتی در مازندران راه اندازی می شود
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1403

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشگاه پزشکی مازندران از معتبرترین دانشگاه ها است، از اعطای مجوز دانشکده طب سنتی در استان خبر داد.

ابوالفضل باقری فرد صبح شنبه در نشست هیأت علمی دانشگاه مازندران اظهار کرد: دانشگاه مازندران یکی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های علوم پزشکی در حوزه آموزش است.

وی آموزش را مهمترین رکن دانشگاه دانست و افزود: دانشگاه با آموزش دانشگاه می‌ماند، مهمترین رکن آموزش هم استاد است، حضور اساتید باعث شده پزشکی کشور ما در دنیا و منطقه سرآمد باشد، وظیفه ما حفظ و تکریم اساتید این سرمایه‌های جبران‌ناپذیر کشور است.

باقری فرد با بیان اینکه استاد ناراضی نمی‌تواند دانشجوی راضی تربیت کند، یادآور شد: متأسفانه امور رفاهی اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تاکنون هیچ کاری صورت نگرفته است و یک کارت متحدالشکل وزارتخانه نداریم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه درخصوص امور رفاهی دیگر نباید اعلام بلکه باید اقدام کرد، گفت: بحث تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی و کارمندان توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی رد شد اما در حال حاضر قانونی داریم که این میسر شد.

این مسئول همچنین با بیان اینکه ماندگاری اعضای هیأت علمی برای ما بسیار مهم است، عنوان کرد: در طی سال‌های گذشته شاهد خروج اعضای هیأت علمی بودیم که علتش گذاشتن سقف دریافتی‌ها بوده است که خوشبختانه اخیراً سقف برداشته شد و درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها نیز افزایش پیدا کرد.

وی با اعلام اینکه اولویت عمده اعتبارات وزارت بهداشت باید اولویت آموزشی باشد، از اعطای مجوز دانشکده طب سنتی به مازندران، رزیدنتی پوست و سه رشته فلوشیپ و برنامه برای صدور مجوز دانشکده توانبخشی خبر داد و گفت: مهم‌ترین هدف آموزش ایجاد انگیزه است.

باقری فرد با بیان اینکه پلکان تغییر کرده و مالیات از ۳۰ درصد به ۱۰ درصد رسیده که مشوقی برای اعضای هیأت‌های علمی است، تصریح کرد: بدون تعارف یکی از مهمترین انگیزه‌ها نظام پرداخت است و از امسال کار جراحی در دولتی و خصوصی و ویزیت دولتی و خصوصی تقریباً یکی شده است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: حقوق دستیار متعهد از ۲ میلیون تومان به ۲۰ میلیون تومان خواهد رسید و سقف کارانه نیز برداشته خواهد داشت.

این مسئول همچنین خاطرنشان کرد: تمهیداتی برای برخی از رشته‌های محروم را داریم، دریافتی بیهوشی‌ها و طب اورژانس حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: افزایش درآمد دستیار در کنار تخصیص بورس در برنامه قرار دارد، رشته‌های مورد دانشگاه هر استان با هم متفاوت است و گوشه‌ای از مشکلات انباشته را کم می‌کند.

باقری فرد عنوان کرد: امسال ۱۰۰ نفر جوان مستقیم از کارورزی وارد سه رشته بیهوشی، عفونی و طب اورژانس شدند و برای سلامت روان دستیاران مشاوره روانشناسی در دانشگاه را اجباری کردیم.

وی به وجود ۱۰۰ هزار اعضای هیأت علمی در کشور اشاره کرد.

جدیدترین مطالب