چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ ساعت: 20:33
خانه اخبار مازندران دو دستگاه سی‌تی‌اسکن به بیمارستان‌های نور و محمودآباد تخصیص یابد
دو دستگاه سی‌تی‌اسکن به بیمارستان‌های نور و محمودآباد تخصیص یابد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 12 مارس 2022

به گزارش خبرنگار حرف راست ؛ نماینده مردم نور و محمودآباد در خانه ملت در جلسه شورای اداری شهرستان نور که با حضور وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی برگزار شد گفت:محور آمل، چمستان ، نور طی سالیان متمادی با  اعتبارات ناچیز همچنان عامل اصلی تصادفات منجر به فوت بسیاری است که یکی از مطالبات اصلی مردم  چمستان ، ساماندهی اساسی این محور است .
وی افزود : برای به سرانجام  رسیدن این پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که با استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ قانون تنظیم و همکاری وزارت راه و شهرسازی ،مراتب به سازمان  برنامه و بودجه انتقال داده شد اما به دلیل اعلام پروژه بیش از ظرفیت وزارت راه و شهرسازی، طی نامه ای مقرر شد تا این وزارتخانه پروژه ها را اولویت بندی کند  .
ولی الله  فرزانه تصریح کرد : در چمستان پروژه مرکز درمانی ای که از سال ۸۶ آغاز به احداث نموده هنوز بعد از این مدت طولانی همچون جنازه ای افتاده که با وجود پیشرفت بیش از ۹۰ درصد بهره برداری نشده است و نیاز به پیگیری جدی برای تکمیل و افتتاح دارد .
این مسئول در ادامه با اشاره به بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهر نور نیز گفت : در این پروژه وزارت راه و شهرسازی کارفرما و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز بهره بردار است  اما از زمان حضور مهندس نبیان در وزارتخانه راه و شهرسازی اعتباری برای پیشرفت پروژه تخصیص پیدا نکرده است .
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای دو بیمارستان نور و محمودآباد تقاضای دو دستگاه سی تی اسکن نمودیم که امیدواریم هدیه سفر دولت  سیزدهم به این دو شهرستان باشد .
فرزانه در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: طبیعت بکر  و مواهب طبیعی مازندران سبب شده که  از این استان به عنوان یک استان برخوردار در نگاه وزارتخانه ها یاد می شود در صورتی که اینگونه نیست.

 

امام جمعه شهر نور در سخنانی ، شهرستان نور را  شهرستانی سرشار از مواهب الهی و طبیعی برشمرد  و افزود:باید این مواهب بالقوه را  به فعلیت برسانیم  که در این دولت انقلابی  و مردمی با مدیران جهادی انتظار زیادی نیست .
وی افزود: در ایام تعطیلات عید نوروز و تابستان حضور مسافران و گردشگران، جمعیت این  شهرستان را ۳۰۰ برابر افزایش می دهد در صورتیکه ناوگان  شهری و روستایی ، راه ، بهداشت و …. گنجایش این حجم از مسافر را برای خدمات رسانی  ندارد .
حجت الاسلام قنبرعلی احمدی خطاب به وزیر بهداشت تصریح کرد: شما به عنوان نماینده رئیس جمهور در شهرستان نور باید همه جانبه  مباحث، مسائل و مشکلات را به گوش هیئت دولت و در راس رئیس جمهور برسانید  تا تصمیمات خاص و اعتبارات خوب تخصیص داده شود و  شاهد تحول  و توسعه همه جانبه در این شهرستان باشیم.
این مسئول افزود: در امر بهداشت و درمان  کارهای بزرگ و خدمات خوبی در این استان و  شهرستان  صورت گرفت اما اگر مدیر قوی و کارامد حاکم  بود  قطعا شاهد پیشرفت های بیشتری بودیم.
وی در پایان از رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران  خواستار رصد میدانی مراکز درمانی و مشکلات دغدغه هایشان شد.

جدیدترین مطالب