افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:02
خانه اخبار مازندران زنگ انقلاب در دبیرستان ابن سینا رویان نواخته شد
زنگ انقلاب در دبیرستان ابن سینا رویان نواخته شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1402

در آستانه چهل و پنجمین طلیعه انقلاب اسلامی ، زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه ابن سینا رویان نواخته شد

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور در آئین نواختن زنگ انقلاب با تبریک آغاز چهل و پنجمین بهار انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای انقلاب و شهدای دانش آموز از اجرای برنامه های متنوع در سطح شهرستان خبر داد.
وی برگزاری نمایشگاه مدرسه انقلاب به صورت گسترده با همکارهای نهادهای مرتبط شهرستان ، اجرای طرح مدرسه ی خانواده برای نخستین بار در سطح کشور ، اجرای کنگره ملی حیا ، برگزاری جشنواره های ورزشی ، هنری، سرود شهرستانی و .. را از جمله این برنامه ها برشمرد.
ولی پور اضافه کرد: بازارچه کسب و کار دانش آموزی نیز از اوایل هفته آینده آغاز به کار خواهد کرد و دانش آموزان تمام مدارس سطح شهرستان می توانند  هنرها و دست ساخته های خود را در این نمایشگاه جهت بازدید و فروش ارائه دهند.
این مسئول همچنین در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: برای دانش اموزان 18 سال تمام ، جشن تکلیف سیاسی برگزار می شود و برای سایر دانش اموزان نیز پاتوقهای انتخاباتی طراحی شده که در دهه فجر آغاز به کار و تا پیش از انتخابات ادامه خواهد یافت.
وی با  قدردانی از حضور پررنگ دانش آموزان به خصوص دانش اموزان دبیرستان ابن  سینا در محفل معنوی اعتکاف گفت: یادواره شهدا با عنوان لاله های روشن نیز در دهه  فجر برگزار خواهد شد.
ولی پور در پایان از افتتاح رادیو و تلویزیون پانا در سطح  شهرستان نیز خبر داد.

 

شهردار رویان نیز در این آئین  با درود بر روح شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و تبریک دهه مبارک فجر در سخنانی اظهار کرد: امروز باید قدر شرایطی که در آن هستیم را  بدانیم و برای ساختن ایرانی قدرتمند وشایسته‌ی ایرانیان تلاش کنیم.
وی گفت: در جریان انقلاب و اتفاقاتی که بعد از آن طی 45 سال رخ داد ، در مقاطع مختلف شاهد از جان گذشتگی بسیاری از جوانان در راه آرمانهای انقلاب بودیم و امنیت امروزمان محصول آن از خودگذشتگی هاست.
حسین زاده خاطرنشان کرد: امروز شما در حوزه دانش آموزی تنها یک وظیفه دارید و آن هم این است که تلاش کنید، درس بخوانید و خودتان را  قوی کنید تا فرد موثری در جامعه باشید.

برگزاری نمایشگاه ، دف نوازی با سرود انقلاب  و ساخت و پخش کلیپ انقلابی به اجرا در آمد و در پایان نیز زنگ انقلاب به مناسبت چهل و پنجمین بهار انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی نواخته شد.
همچنین گفتنی است 30 نفر از دانش آموزان این مدرسه در مراسم معنوی اعتکاف شرکت داشتند

جدیدترین مطالب