افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 5:39
خانه اخبار مازندران نواخته شدن زنگ مهر و جشن آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه حضرت زینب(س) نور
نواخته شدن زنگ مهر و جشن آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه حضرت زینب(س) نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 3 مهر 1401

با حضور مسئولان شهرستان نور، مراسم آغاز سال تحصیلی جدید، جشن بازگشایی مدارس و آیین نواخته شدن زنگ مهر در دبیرستان دخترانه حضرت زینب(ُس)شهر نور همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان نور در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و جشن بازگشایی مدارس اظهار کرد:آموزش و پرورشی که مطالبه‌ی بسیار مهم و حساس مقام‌معظم رهبری‌ست، آموزش و پرورش تمدن‌ساز است  و برای رسیدن به آموزش و پرورش مطلوب رهبر انقلاب ، نیاز به نیروهای تمدن‌ساز داریم که در تراز تمدن نوین اسلامی فکر و عمل می کنند
وی افزود:مسیر راهی که برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی ترسیم شده، سند تحول بنیادین است و مبانی اندیشه ای و فلسفه اسلامی  که در متن سند آمده، بسیار مهم است.
حسن ولی‌پور تصریح کرد:امیدوارم همه ما فرهنگیان در مجموعه آموزش و پرورش با تلاشهای خود زمینه ای را فراهم کنیم تا خروجی آموزش و پرورش،دانش آموزانی خلاق،مبتکر و کنشگر به مدارج بالای علمی دست پیدا کنند.
این مسئول در ادامه یادآور شد:پرچم مقدس جمهوری اسلامی که امروز به اهتزاز درآمد،پرچمی ست که برای به اهتزاز درآوردنش خونهای زیادی تقدیم شد و ان شاءالله شما دانش آموزان و آینده سازان با تلاش و کوشش تان در کسب مدارج بالای علمی،
این پرچم را به اهتزاز درآورده و سبب افتخار ایران اسلامی شوید.

 

امام جمعه شهرستان نور نیز در این آیین با تبریک بهار تعلیم و تربیت در مدارس پس از دوسال شیوع کرونا گفت:فضای آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت فضای نشاط انگیز و شاداب است.
وی با اشاره به بیت” توانا بُوَد هر که دانا بُوَد “گفت:لازمه‌ی توانمندی و اینکه تمام استعدادهایمان را در سن نوجوانی به  صحنه بیاوریم، دانایی‌ست.
حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد:نوآوری،خلاقیت،ابتکار،کمالگرایی و … همه در سنین نوجوانی بروز پیدا می کند و لازمه‌ی به فعل رساندن این استعدادهای خوب و مثبت، داشتن آگاهی و علم است؛چرا که هرچه دانش آموز بهتر درس بخواند و بیشتر آگاهی کسب کند توانمندتر می شود و قدرت پیدا می کند.
این مسئول در ادامه‌ی سخنانش از دانش آموزان خواست تا در عرصه تعلیم و تربیت، افزایش آگاهی در سایه علم آموزی،مهارت افزایی در حوزه های مختلف و طهارت  و پاکی ذهن و اندیشه  و در مسیر الهی نگه داشتن آن را مورد توجه و تعلم قرار دهند.
امام جمعه نور گفت:دشمن همه جا  بخصوص در فضای مجازی به دنبال انحراف است و ذهن های فاخر دانش آموزان که سراسر ذکاوت ، هوشمندی و پیشرفت است، نباید به انحراف دشمن کشانده شود.

 

همچنین در این مراسم ضمن اجرای برنامه های فرهنگی توسط دانش آموزان، از خواهر شهید صادقی تجلیل به عمل آمد.
یاد آور می شود ؛ در پایان مراسم زنگ آغاز سال تحصیلی توسط  حجت الاسلام  احمدی امام جمعه نور نواخته شد.

 

 

جدیدترین مطالب