افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:46
خانه اخبار مازندران سازندگی و توسعه در بلده / کلنگ‌زنی چهار پروژه عمرانی در بلده در ایام‌الله دهه فجر
سازندگی و توسعه در بلده / کلنگ‌زنی چهار پروژه عمرانی در بلده در ایام‌الله دهه فجر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1401

در دومین روز از ایام الله دهه فجر، فرماندار شهرستان نور به همراه مدیران برخی دستگاههای اجرایی و مسئولین بخش و شهر بلده کلنگ چهار پروژه عمرانی را به زمین زدند

عملیات اجرایی آسفالت کیلومتر 4 الی 10 محور دوآب بلده کلنگ زنی شد

بخشدار بلده در آیین کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی آسفالت کیلومتر 4 الی 10 محور دوآب بلده که با حضور فرماندار شهرستان نور در دومین روز از ایام الله دهه فجر برگزار شد گفت : عملیات اجرایی پروژه آسفالت 10 کیلومتر ابتدایی محور دوآب بلده که 4 کیلومتر آن در سنوات گذشته توسط معادن انجام شد ؛ آغاز خواهد شد.
وی افزود: با پیگیری های مستمر فرماندار و رایزنی های صورت گرفته بخشداری بلده مقرر شد با انعقاد قرارداد با معادن و نیز اختصاص قیر رایگان از سوی راهداری و حمل و نقل جاده ای 6 کیلومترمابقی آسفالت نیز اجرایی گردد.
الهه  طالبی اضافه کرد : با تحقق 15 میلیارد تومان که با پیگیری فرماندار شهرستان نور به این پروژه اختصاص یافت ، 20 کیلومتر آسفالت  برای سال آینده در این مسیر خواهیم داشت.

 

پروژه احداث دیوار ضامن ، حائل محور دوآب-بلده کلنگ زنی شد

صمد مصطفی نژاد گفت: از 60 میلیارد تومان و اعتباراتی که در بخش عمرانی از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای دریافت شد دو سوم آن مربوط به بخش بلده بوده است و اقداماتی از جمله ابنیه فنی، اجرای روکش آسفالت محور اصلی و راههای روستایی را علیرغم عدم تخصیص کامل اعتبارات توانستیم به انجام برسانیم.
وی در خصوص پروژه احداث دیوار ضامن گفت: دیوار ضامن کیلومتر 17 محور دوآب بلده به طول 146 متر ، ارتفاع 3 متر و حجم 1600 مترمکعب و کیلومتر 20 این محور به  طول 160 متر، ارتفاع 6 متر و حجم 2500 مترمکعب اجرایی خواهد شد.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نور تصریح کرد: پس از سیل سال 1394 در حدود 20 نقطه از این محور قطع راههای ارتباطی را شاهد بودیم که در آن زمان 30 میلیارد تومان اعتبار ارزیابی شد اما متاسفانه محقق نشد
قابل ذکر است پاکسازی دهانه پلها پس از سالها انتظار انجام و  4 هزار متر گاردیل با نصب تابلوها و علائم هشداردهنده اجرایی گردید.

 

کلنگ زنی پروژه احداث پل ارتباطی روستاهای دویلات، سادات محله و چل

بخشدار بلده در کلنگ زنی پروژه احداث پل ارتباطی روستاهای دویلات، سادات محله و چل گفت: با پیگیری های مجدانه فرماندار شهرستان نور و بخشدار بلده در خصوص تخصیص اعتبارات در قالب تملک دارایی سرمایه ای از محل جز یک ماده  17 قانون مدیریت بحران ، برای این پروژه 12 میلیارد ریال تخصیصی و 600 میلیون ریال نیز توسط سازمان بسیج سازندگی اختصاص پیدا کرده است.
وی مجری این پروژه را نیز سازمان بسیج سازندگی استان مازندران عنوان و ابراز امیدواری کرد که تا پایان  شهریور 1402 این پروژه به بهره برداری برسد.

همچنین پروژه پل ارتباطی روستاهای کلیک، مرچ و یالرود نیز کلنگ زنی شد.
این پروژه با تخصیص اعتبار از قانون مدیریت بحران کشور با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.

 

 

خبرنگار : سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب