افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:12
خانه ورزشی طارمی گل قهرمانی را زد و رفت (عکس)
طارمی گل قهرمانی را زد و رفت (عکس)
مجموعه: 
ورزشی
تاریخ انتشار: 7 خرداد 1403

ستاره ایرانی پورتو خداحافظی به یادماندنی با این باشگاه داشت و موفق شد در آخرین بازی برای تیمش گل قهرمانی را به ثمر رساند.

مهدی طارمی آخرین بازی خود با پیراهن پورتو را در حالی امشب در فینال جام حذفی پرتغال مقابل اسپورتینگ لیسبون انجام داد که برخلاف انتظار دور از ترکیب اولیه تیمش بود، اما در شروع نیمه دوم به جای ژوآئو ماریو به زمین آمد و توانست سرنوشت بازی را به سودشان کند و یکی از مهم‌ترین گل‌های دوران فوتبال خود را به ثمر رساند.

ستاره ایرانی پورتو که طی سه دیدار اخیرشان در سه هفته پایانی لیگ برتر پرتغال با یک حضور ثابت و دو حضور تعویضی موفق شده بود دو گل به ثمر رساند و دو پاس گل بدهد، امشب هم پس از سومین مسابقه پیاپی که به‌عنوان یار جانشین به زمین می‌آمد، توانست گلزنی کند و نمایش به یادماندنی در آخرین بازی برای اژدهایان داشته باشد.

 

 مهدی طارمی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

در شرایطی که هواداران پورتو تصور داشتند اوانیلسون به دلیل گرفتن پنالتی خودش هم پشت توپ بایستد یا اوستاکیو ضربه را بزند، طارمی با نظر سرجیو کونسیسائو پشت توپ قرار گرفت

طارمی در طول نیمه دوم نتوانست کار خاصی مقابل دفاع فشرده تیم 10 نفره اسپورتینگ داشته باشد ولی در وقت‌های تلف شده از روی نقطه پنالتی کارش را انجام داد و تیمش را به قهرمانی در جام حذفی رساند.

تساوی یک بر یک دو تیم در طول 90 دقیقه موجب شد تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود و در هفتمین دقیقه وقت‌های تلف شده پورتو روی خطای دروازه‌بان اسپورتینگ به یک پنالتی برسد و مهدی طارمی هم مثل همیشه با یک ضربه مطمئن آن را تبدیل به گل کند تا به قهرمانی برسند.

ستاره ایرانی با فریب گلر و ستاره اسپورتینگ در زمان پنالتی، توپ را به مرکز دروازه زد تا تیمش را در مسیر قهرمانی قرار بدهد

مهدی طارمی که طی سه سال گذشته قهرمانی در لیگ برتر، جام حذفی، لیگ کاپ و سوپر کاپ پرتغال را همراه با پورتو به دست آورده بود، سعی داشت خداحافظی شکوهمندانه‌ای با این باشگاه و پیش از پیوستن به اینتر میلان داشته باشد که توانست گل قهرمانی تیمش را روی پنالتی به دست آمده بزند.

پورتو با گل دقیقه 100 ستاره ایرانی خود توانست به برتری 2 بر یک مقابل اسپورتینگ برسد و اجازه ندهد سبز و سفید پوشان لیسبون مثل لیگ برتر، در جام حذفی هم به قهرمانی دست پیدا کنند.

پرش از روی تابلوهای تبلیغاتی و فرار به سمت جایگاه تماشاگران، خوشحالی گل طارمی در آخرین بازی برای پورتو بود

هواداران پورتو با پرش از سمت جایگاه به سمت طارمی، او را در آغوش گرفتند تا قاب زیبایی از محاصره ستاره ایرانی بین آنها شکل بگیرد

بوسیدن لوگوی پورتو هم زیباترین قابی بود که طارمی برای هواداران این تیم به یادگار گذاشت

طارمی مثل آخرین بازی خود در ورزشگاه دو دراگائو مقابل براگا که در لحظات پایانی گلزنی کرد، این بار هم پس از باز کردن دروازه اسپورتینگ بغض کرد

جدیدترین مطالب