افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 21:13
خانه اخبار مازندران فاز دوم پروژه دیواره ساحلی شهر رویان کلنگ‌زنی شد
فاز دوم پروژه دیواره ساحلی شهر رویان کلنگ‌زنی شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1401

با حضور فرماندار شهرستان نور، شهردار، اعضای شورای شهر رویان و مدیران برخی دستگاههای اجرایی شهرستان؛ کلنگ فاز دوم پروژه دیواره ساحلی شهر رویان به زمین زده شد.

فرماندار شهرستان نور در این آئین در سخنانی اظهار کرد:هر کلنگی که برای آبادانی کشور به زمین می خورد ، مانند موشکی است که به یک موضع دشمن زده می شود.
وی افزود:تمام تلاش دشمن بر این بود تا هیمنه‌ی جمهوری اسلامی ایران را در هم بشکند اما با هدایت داعیانه مقام معظم رهبری به عنوان سکاندار این انقلاب و تلاش کارگزاران مجموعه کشوری ، پروژه های بزرگی را در زمان تحریم علیرغم همه سختی ها، مشکلات و تنگناهایی که وجود داشت،اجرا کردیم.
احمد توکلی گفت:انقلاب باعث ایجاد خودباوری در بین مردم  شد تا به دنبال دانش و افزایش معلومات بروند و از فضایی که استکبار فراهم آورده بود تا مستشاران به کشورهای عقب افتاده و جهان سوم مثل ایران که دارای ذخایر فراوان بودندو به واسطه نداشتن معلومات پیشرفت نکرده بودند اما ذخایر غنی و فراوانی داشتند ، فاصله بگیرند و مستقل شوند.
این مسئول با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال “تولید،دانش بنیان،اشتغال آفرین” تصریح کرد: احداث دیواره ساحلی شاید از نگاه مردم اقدامی کوچک  باشد اما اگر به عقب برگردیم می بینیم که  اینها نشانه هایی ست از پیشرفت و خودباوری کشورکه  انقلاب و امام راحل در ما ایجاد کردند.
فرماندار شهرستان نور اضافه کرد:شهر رویان  با داشتن 10 هکتار زمین ساحلی با بهترین موقعیت و دسترسی یکی از متمول ترین شهرداری های استان مازندران  می باشد که با تجهیز امکانات رفاهی تبدیل به پارک ساحلی می شود و احداث این دیواره هم به عنوان پیاده راه سلامت و هم به عنوان پدافند غیرعامل در زمان پیشروی آب خواهد بود.
توکلی خاطرنشان کرد:اقدام  درست و خوب ستاد ساماندهی سواحل ، تهیه نقشه ساحلی بودکه خط ساحلی همه شهرها مشخص و دیواره حفاظتی و پیاده راه ساحلی ایجاد شد که با اجرای فاز دوم و فازهای بعدی این دیواره ، فضای ساحلی شهر رویان ساماندهی می گردد تا هم برای شهروندان و هم برای شهرداری منشا آرامش ، رفاه و درآمد باشد.
این مسئول با اشاره به رفع مشکل سند در رویان گفت:با وفاق و همدلی اعضای شورای شهر و شهرداری، رویان با پتانسیل های فراوان و مواهب خدادادی بکر و همچنین با تصویب طرح بلندمرتبه سازی ، در آینده ای نزدیک شاهد حضور سرمایه گذاران خواهد بود و پروژه هایی مثل اسکله ، مارینا و پرورش ماهیان در قفس در سه شهر ساحلی نور، رویان و ایزدشهر اجرایی خواهد شد.

شهردار رویان نیز در آئین کلنگ زنی پروژه احداث دیواره ساحلی گفت:در راستای ابلاغ طرح تفصیلی شهر رویان و مصوبه ستادساماندهی سواحل، پیاده راه گردشگری 20 متری برای کل استان مازندران  تعریف شدو اولین زیرساخت برای ایجاد این پیاده راه ، یک مسیر گردشگری خواهد بود
وی اضافه کرد: این دیواره حفاظتی با مشخصات فنی که ستاد ساماندهی سواحل و امور منابع آب به ما اعلام کرده احداث می گردد.
جعفر حسین زاده تصریح کرد:فاز اول این پروژه در زمان شهردار بودن آقای توکلی به  طول 300 متر در خیابان شهید بهشتی دیواره سازی شد و امروز به عنوان نقطه ثقل و کانون تجمع گردشگران و مسافران  در رویان می باشد و فاز دوم به طول 600 متر از انتهای دیواره در خیابان شهید بهشتی تا خیابان امام(دریای 6)منتهی الیه پلاژ شهرداری رویان، امروز کلنگ زنی می شود.
این مسئول افزود:60 میلیارد ریال هزینه برای این پروژه برآورد شده است که سبب تحول در حوزه گردشگری شهر رویان خواهد شد.
شهردار رویان همچنین از آغاز مطالعات و  طراحی احداث پلی روی رودخانه گلندرود خبر داد که پس از احداث دیواره ، عملیات اجرایی احداث پل نیزآغاز می گردد.

 

جدیدترین مطالب