افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:38
خانه اخبار مازندران مردم مازندران درخواست‌ خود را چگونه به رئیس جمهور برسانند؟
مردم مازندران درخواست‌ خود را چگونه به رئیس جمهور برسانند؟
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 26 اردیبهشت 1403

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری گفت: درخواست‌های مردم مازندران در دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به روش‌های مجازی، حضوری و مکتوب جمع‌آوری می‌شود.

حجت الاسلام احمد صالحی روز چهارشنبه در آستانه سفر رئیس جمهور به مازندران اظهار کرد: مردم می‌توانند با مراجه به سامانه ۱۱۱ درخواست‌های خود را اعلام کنند اما همانند سفرهای دیگر، در مازندران هم نامه‌های مردم جمع‌آوری خواهد شد.

رییس مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، در ستادهای ارتباط مردمی دستگاه‌ها با حضور وزرا و یا نماینده تام الاختیار آنان، درخواست‌های مردم جمع‌آوری شده و تا حد امکان به آن پاسخ داده خواهد شد.

وی گفت: درخواست های مردمی که از طریقه سامانه ۱۱۱ ثبت شود با ارسال کد پیامکی به مردم قابل پیگیری است و سعی شد با اعتماد سازی در این مسیر درخواست های مکتوب مردمی کاهش یابد.

این مقام مسوول اظهار کرد: همچنین اگر افرادی خواهان ارسال نامه به شخص رئیس جمهور هستند می‌توانند درخواست خود را روز پنجشنبه در دیدار مردمی رئیس جمهور در ساری به مکان‌های مشخص، تحویل دهند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری – ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت – با همراهی تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی مهمان مازندرانی‌ها است.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، سد گلورد، طرح تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های هفدهمین سفر رئیس‌ دولت سیزدهم در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است./ایرنا

جدیدترین مطالب