سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ ساعت: 18:38
خانه اخبار مازندران منابع تامین و مخازن ذخیره دو دغدغه مهم آبفا در شهرستان نور
منابع تامین و مخازن ذخیره دو دغدغه مهم آبفا در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 17 دی 1401

مدیرعامل آب و فاضلاب استان مازندران منابع تامین (آبخوان) و مخازن ذخیره را نیاز مردم منطقه و دو دغدغه مهم آبفای استان برای شهرستان نور برشمرد

در راستای برنامه‌ی دیدارهای مردمی ، میز خدمت استاندار مازندران به همراه شماری از مدیران کل ادارات استان و مسئولان شهرستان نور با مردم در مصلی الغدیر برگزار شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب استان مازندران در گفت و گو با خبرنگار حرف راست اظهار کرد : منابع تامین (آبخوان) و مخازن ذخیره که نیاز مردم منطقه است دو دغدغه مهم آبفای استان برای شهرستان نور است که با پیگیری های نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان در کتابچه تنش آبی کشور دیده شده است .
وی افزود: یک مخزن با ظرفیت ۱۰ هزارمتر مکعب برای نور و رویان در منطقه کردآباد و یک مخزن با ظرفیت دوهزار مترمکعب برای منطقه رستمرود و ایزدشهر در نظر گرفتیم و پس از صدور ابلاغیه ، جهت بالانس و پایداری منطقه اجرایی خواهد شد.
بهزاد برارزاده در راستای احیا و ایجاد ظرفیت جدید منابع تامین برای منطقه گفت: علاوه بر بهسازی ۷ حلقه چاه در منطقه ، دو حلقه چاه در کردآباد و نهالستان و یک حلقه چاه نیز در منطقه عبداله آباد چمستان احداث شد که انتظار می رود تا پایان سال به مدار بیاید.
وی در ادامه از احداث دو حلقه چاه جدید در ایام الله دهه فجر خبر داد.
این مسئول در بخش دیگری از سخنانش افت فشار و پایداری شبکه را از دیگر دغدغه های مراجعه کنندگان برشمرد و خواستار این شد تا برخی از شوراها و دهیاری ها دست از مقاومت بردارند و در پوشش آبفا قرار گیرند و تصدی گری را به آب و فاضلاب بسپارند چرا که هم دغدغه ها را می شناسد و هم می داند که چگونه باید اقدام کند.
برارزاده بافت فرسوده و ترمیم و اصلاح شبکه ها را یکی دیگر از مطالبات مراجعین عنوان کرد و گفت: در سالهای گذشته با مشارکت دهیاری ها و شوراها گامهای خوبی در این زمینه برداشته شد و با ادامه ی این همکاری ها می توان گامهای موثرتری جهت ترمیم شبکه های موجود برداشت.
وی خاطرنشان کرد : در آینده نزدیک خدمات آبی نور ، رویان و ایزدشهر از سد هراز داده خواهد شد و برای این منظور باید زیرساختها را مهیا کنیم که نیاز به همکاری و همسو بودن فرماندار ، بخشدارها و دهیاری ها و شوراهاست.
مدیرعامل آبفای مازندران از رفع ۶۰ تا ۷۰ درصدی دغدغه مراجعین که اغلب شوراها و دهیاری ها بودند و درخواستهایی از قبیل انشعاب، رفع خرابی کنتور، درخواست لوله ۱۰۰،۲۰۰ و ۵۰۰ متری داشتند خبر داد و اضافه کرد: برخی مسائل و مطالبات باید در کمیته برنامه ریزی مطرح و پس از تامین اعتبار انجام خواهند شد.

وی در پایان از استاندار مازندران که بستری را جهت حضور در منطقه و آشنایی با دغدغه ها و چالشهای مردم فراهم نمود، تقدیر کرد./

 

خبرنگار: سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب