افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 9:12
خانه اخبار مازندران پروژه میدان شهر ایزدشهر (اصلاح هندسی ورودی شهر) کلنگ‌زنی شد
پروژه میدان شهر ایزدشهر (اصلاح هندسی ورودی شهر) کلنگ‌زنی شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 9 مهر 1401

آیین کلنگ زنی پروژه میدان شهر ایزدشهر (اصلاح هندسی ورودی شهر) با حضور مسئولان شهرستان نور و شهر ایزدشهر برگزار شد

فرماندار شهرستان نور در این آئین با قدردانی از حضور مردم در روزهای گذشته در محکومیت حرکت افراد فریب خورده‌ی نظام استکبار و برپاکنندگان اغتشاش و آشوب در شهرها و نقاط مختلف کشور گفت: راه معترضان از اغتشاشگران جداست و مردم به خصوص جوان ها باید  آگاه باشند و بدانند که راه رساندن اعتراض” گفتمان ” است.
وی پروژه میدان ورودی شهر ایزدشهر را از پروژه های تاثیرگذار در حوزه مدیریت ترافیک و ارتقای سیمای شهری شهر ایزدشهر و روستای خشت سر برشمرد و افزود: ادارات مرتبط نیز موظف به ارائه خدمات و همکاری های لازم برای پیشبرد سریع پروژه خواهند بود.
احمد توکلی تصریح کرد:با توجه به آغاز فصل پاییز و در پیش بودن باران های فصلی  باید پیوست های ترافیکی و تاسیساتی پروژه هر چه سریعتر تهیه و مجوزات لازم اخذ شود تا روند کار با کندی مواجه نگردد.

نماینده نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی گفت: ورودی هر شهر نقش تاثیرگذاری در ارزش بخشی به آن شهر در نگاه مسافران و گردشگران ایفا می‌کند،چرا که نخستين فضای برخورد مسافران با شهر ، ورودی آن است که باید طوری طراحی شود که چشم انداز مطلوبی داشته باشد.
وی اینگونه پروژه ها را  فرادستگاهی عنوان کرد و گفت: شرکت هایی چون گاز، آب ، توزیع برق و مخابرات و دیگر دستگاههای خدمات رسان باید پای کار باشند تا پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد.
ولی الله فرزانه خاطرنشان کرد:طرح اصلاح هندسی ورودی شهر ایزدشهر هم در طرح تفصیلی و هم طرح جامع شهر دیده شد.

شهردار ایزدشهر گفت: شهر ایزدشهر از شرق به  روستای خشت سر و شهر محمودآباد متصل است و میدان شهر با مصوبه شورای ترافیک استان و شهرستان در ورودی شرقی شهر احداث می گردد که در این خصوص با برگزاری مناقصات ، پیمانکار و مجری طرح نیز انتخاب شدند
علی اصغر مسلم پور طول این پروژه را 600 متر عنوان کرد و افزود: 1100 متر نصب جدول و 1400 متر اجرای کانال در ضلع شمال و جنوب بر اساس طرح مشاور انجام خواهد شد؛ همچنین طرح هندسی آبهای سطحی از جمله کارهای اساسی در اجرای این پروژه است و باید به گونه ای انجام شود که شاهد انباشته شدن آب و ترافیک و تصادفات ناشی از آن نباشیم.
این مسئول با اشاره به مدت زمان اجرای پروژه طی 6 ماه ، خواستار همکاری های لازم ادارات خدمات رسان همچون برق، اب، گاز و مخابرات جهت انجام جابجایی های شبکه ها و لوله های در مسیر شد تا در موعد مقرر شاهد بهره برداری از آن باشیم .
شهردار ایزدشهر در ادامه از 6500 متر مکعب خاکبرداری، 1500 متر مکعب خاکریزی، 9000 متر آسفالت ، 4500 متر مکعب کنده کاری آسفالت و نیز جابجایی جداول و تیرهای برق برای اجرای این پروژه خبر داد.
مسلم پور با اشاره به بازدارنده نبودن دوربین های کنترل سرعت گفت: سرعت زیاد خودروها به خصوص خودروهای غیربومی که از محمودآباد به سمت ایزدشهر حرکت می کنند ، به علت نبود ورودی مناسب شهر ، تاکنون سبب تصادفات منجر به جرح و مرگ بسیاری شده است که با اجرای این پروژه و اصلاح هندسی ورودی شهر می توانیم شاهد کاهش سرعت خودروها و تصادفات و افزایش زیبایی بصری سیمای شهری شهر ایزدشهر باشیم.

 

رئیس شورای شهر ایزدشهر هزینه اجرای این پروژه را 125 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: خواستار همکاری مسئولین شهر و شهرستان در اجرای این پروژه هستیم تا در مدت زمان 6 ماهه ی تعیین شده شاهد بهره برداری از آن باشیم.
هاشمی با  قدردانی از مهندس تونی شهردار پیشین و اعضای شورای اسلامی دوره پنجم شهر ایزدشهر که این طرح در آن دوره کلید خورد ؛ گفت: نواقص طرح توسط دکتر بهزادی و ملکی مشاوران طرح ، رفع شد ، اقدامات لازم در شورای ترافیک استان و  شهرستان نیز انجام گردید وامیدواریم با اجرای این میدان ، تحول زیبا و تاثیرگذاری را در شهر شاهد باشیم.

جدیدترین مطالب