یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ساعت: 13:01
خانه اخبار مازندران نگران شیوع پیک دوم کرونا در مازندران هستیم
نگران شیوع پیک دوم کرونا در مازندران هستیم
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 22 ژوئن 2020

احمد حسین زادگان عصر یکشنبه در جلسه ستاد استانی کرونا با بیان اینکه تصمیمات گرفته شده در این نشست نیاز به مشارکت و همکاری مردم دارد، گفت: اولین تصمیم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط خود ادارات، دستگاه‌ها و کارکنان دولت است که محل رجوع مردم هست و احتمال برزو مشکل نیز بیشتر است بنابراین هم مردم که برای انجام کاری اداری مراجعه می‌کنند با ماسک وارد شوند و هم خود کارکنان در سطح ادارات باید با ماسک و رعایت اصول بهداشتی عمل کنند.

وی با اشاره به شلوغی و تراکمی جمعیتی سواحل در تابستان و عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی در برخی از شهرستان‌ها، بیان داشت: تصمیم گرفتیم با مسئولیت فرمانداران در هر شهرستان چنانچه در ساحل، مجریان طرح و مردم حد استانداردهای لازمی که دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده رعایت نکنند، اجازه استفاده از ساحل و آن مجموعه و طرح به عنوان اجرای پر تراکم و پر ریسک داده نشود.

استاندار گفت: کسبه‌ها و مغازه‌هایی هم که در سطح سواحل و شهر فعالیت دارند، که متأسفانه گزارش شده برخی از کسبه‌ها که با مردم بیشتر سرو کار دارند، حداقل اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و این ما را نگران می‌کند که مازندران به پیک دوم شیوع بیماری برسد و خسارت‌های جانی و مالی زیادی رو مثل پیک اول برای استان و مردم به همراه داشته باشد.

وی با تاکید بر این مهم که مازندران به استقبال پیشگیری از پیک دوم می‌رود، خاطرنشان ساخت: برای پیشگیری از پیک دوم شیوع کرونا، تصمیمات جدیدی در ستاد استانی کرونا اخذ شد.

حسین زادگان افزود: همه بازارها و دستفروش ها و تالارها در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت آنها لغو خواهد شد همچنین آزمون دانشگاه‌ها به صورت مجازی برگزار شود و دستگاه‌های اجرایی نیز برای ارتباط سریع‌تر و سهل تر در زمینه رعایت موازین بهداشتی رابط تعیین کنند و به حوزه معاونت سیاسی استانداری معرفی کنند.

وی اظهار داشت: با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و فرمانداری‌ها، در تمامی ورودی‌های استان تابلو ها و بیلبوردها با متنی هماهنگ ضمن خیر مقدم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را متذکر شوند و در روستاها نیز با همکاری دهیاران شعاری واحد برای جلوگیری از پیک دوم کرونا تهیه و نصب گردد.

استاندار با بیان اینکه سواحل، پاساژ و اصنافی که به صورت نزدیک با مردم در ارتباط هستند، استفاده از ماسک اجباری است، بیان کرد: با فعال‌تر شدن قرارگاه مراقبت‌های ویژه در استان مقرر شد تا نظارت دقیق‌تری بر واحدها صنفی صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه فرمانداران رئیس قرارگاه در شهرستان‌ها هستند، عنوان کرد: نظارت توسط دستگاه‌های متولی مستمر انجام شود و ساعت نظارت نیز پس از شناسایی مکان‌های پرتراکم در زمان پیک کار صورت گیرد.

حسین زادگان از ایجاد قرار گاه اطلاع رسانی پیشگیری از پیک دوم کرونا در استان خبر داد و گفت: این قرارگاه با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیری صدا و سیمای مرکز استان تشکیل می‌شود.

وی با تاکید بر بسیج اطلاع رسانی برای پیشگیری از پیک دوم، ادامه داد: رسانه‌های مکتوب و مجازی و صدا و سیما با تهیه برنامه‌های مدون به این مهم بپردازند.

استاندار با بیان اینکه مردم را به عنوان سرمایه اجتماعی باید امیدوار نگه داریم، گفت: مدیران و مسئولین استانی در جهت رفع مشکلات مردم ملاقات عمومی را در طول هفته روزانه به صورت محدود و با رعایت موارد بهداشتی انجام دهند.

وی یادآور شد: از مردم فهیم استان خواهشمندیم که رعایت کنند و کرونا را جدی بگیرند چرا که زندگی با آن در خوشبینانه ترین حالت در سال جاری ادامه دارد و ساده انگاری و یا عادی انگاری موجب نشود، تا دچار مشکل شویم./مهر

جدیدترین مطالب