افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 0:38
خانه اخبار مازندران همایش شهرداران استان و شورای سازمان مدیریت پسماند استان مازندران در ایزدشهر برگزار شد
همایش شهرداران استان و شورای سازمان مدیریت پسماند استان مازندران در ایزدشهر برگزار شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 11 مهر 1402

به میزبانی شهرداری ایزدشهر و به همت معاونت هماهنگی امور عمرانی و اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران؛ همایش شهرداران استان و نخستین جلسه شورای سازمان مدیریت پسماند استان مازندران در تالار همایشهای بانک شهر ایزدشهر برگزار شد

عکاس و خبرنگار: سیده سعیده حسینی

به میزبانی شهرداری ایزدشهر و به همت معاونت هماهنگی امور عمرانی و اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران؛ همایش شهرداران استان و نخستین جلسه شورای سازمان مدیریت پسماند استان مازندران به میزبانی شهرداری ایزدشهر و به همت معاونت هماهنگی امور عمرانی و اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران؛ با حضور مهندس توکلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری،مهندس انگوران مدیرکل امورشهری و شوراهای استانداری،سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلای مازندران،مهندس رجبی مدیرکل امور ورزش و جوانان،کاویان مدیرکل حفظ محیط زیست ،مدیرکل بازرسی استان ، فرماندار و فرمانده سپاه شهرستان نور و شهرداران شهرهای استان در تالار همایش‌های بانک شهر ایزدشهر برگزار شد

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران با قدرانی از میزبانی شهرداری ایزدشهر برای برگزاری این همایش گفت: این همایش در دو بخش نشست هم اندیشی شهرداران و تشکیل سازمان مدیریت پسماند استان برگزار شد.
وی اضافه کرد: مصوبات خوب و موثری در نشست هم اندیشی شهرداران داشتیم ؛ همچنین در نخستین جلسه شورای سازمان مدیریت  پسماند، ضمن تشکیل این سازمان با حمایت های استاندار و همراهی شهرداران سطح استان ، بزودی فعالیت های این سازمان آغاز خواهد شد و کار یکپارچه مدیریت پسماند در استان مازندران توسط این شورا انجام می شود
احمد توکلی تصریح کرد: شورای مدیریت پسماند با هدف پیگیری یکپارچه موضوعات پسماند در حوزه های شهری و روستایی به  صورت واحد و منسجم تشکیل شد تا از اقدامات جزیره ای و سلیقه ای جلوگیری شود.
این مسئول افزود: در حوزه های درآمد پایدار، هوشمندسازی شهرها و اولویت اجرای پروژه های عمرانی تاثیرگذار در شهرها رایزنی های  خوبی انجام شد تا محصول آن برای شهروندان رونق و توسعه امورات شهری باشد.

مدیرکل امورشهری و شوراهای استانداری مازندران نیز با قدردانی از همراهی همه جانبه شهرداران در تمامی امورات گفت: شهرداران ، مدیران مظلوم و زحمتکشی هستند که در خط مقدم خدمات دهی به شهروندان و دستگاههای مختلف هستند اما باز هم بیشترین اتهام ها به آنها وارد است .
وی در ادامه با  قدردانی از مهندس مسلم پور شهردار و اعضای شورای شهر ایزدشهر جهت میزبانی این همایش گفت: مسئله ای که شهرداری ها را امروز زمین گیر کرده ، تعداد نیروهایی است که در گذشته جذب کرده اند و شایان ذکر برای تمام شهرداری هاست که مکاتبه ها و جذب نیرو در شهرداری ها  باید به گونه ای باشد که مجبور به برخورد ،انفصال، قطع همکاری با نیروهای شرکتی و .. نشویم ؛ از  همین رو  شهرداران در صورت مواجه با هرگونه مشکلات حقوقی می توانند با کارگروه حقوقی استان در ارتباط باشند.
مهدی انگوران از برگزاری همایش و نمایشگاه فرصتهای سرمایه گذاری در 15 تا 18 آبان ماه در کیش خبر داد و افزود : تاکنون 10 شهردار استان برای حضور در این همایش و نمایشگاه اعلام امادگی کردند
این مسئول اضافه کرد: استان مازندران 50 مترمربع غرفه در این نمایشگاه دارد که با توجه به  ظرفیت های شهرداری ها می توان کارهای خوبی را به نمایش گذاشت.

فرمانده سپاه کربلای مازندران در همایش شهرداران استان مازندران با قدردانی از کمک های شهرداری ها در زمینه های مختلف  از  جمله راهیان نور، فضاسازی های محیطی ، برگزاری جشنواره ها و …  گفت : دومین کنگره  سرداران شهید استان مازندران در  مهرماه 1403 برگزار می شود که از شهرداران خواستاریم تا  از منظر فضاسازی شهری به این کنگره بپردازند.
وی همچنین تصریح کرد: هر شهرداری ، در قالب چاپ یک یا چند کتاب به معرفی شهدای شاخص شهر خود بپردازد تا در دومین کنگره سرداران شهید استان مازندران  از هر شهرستان حداقل یک کتاب  منتشر گردد .
سردار مسلمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به  غریب واقع شدن مفاخر و سرمایه های فرهنگی  ، ادبی و دینی استان مان گفت: سزاوار نیست که در دیار علویان  چیزی به عنوان نماد استان در تابلوها و فضاسازی های شهری دیده نشود
وی افزود: بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی فقط نباید فضای تبلیغات سلبریتی ها ، کالاها و جشنواره های موسیقی و … باشد بلکه به جهت برجستگی ها و پربار بودن فرهنگ استان مازندران لازم و ضروری است که  شهرداری ها در تابلوهای شهری خود به این مفاخر معنوی همچون شیخ فضل الله نوری، آیت الله کوهستانی،علامه حسن زاده آملی و …. نیز بپردازند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مازندران نیز در ادامه این همایش در سخنانی از پای کار بودن همیشگی شهرداری ها قدردانی کرد و گفت: مازندران در حوزه ورزش ، خود را با کشورهای دیگر مقایسه می کند نه با استانهای دیگر ؛ از همین رو نیاز به توجه و حمایت و نگاه ویژه مدیران دارد .
وی با اشاره به کسب قهرمانی ها و  افتخارآفرینی های بین المللی و جهانی  توسط ورزشکاران مازندرانی گفت: 55 هیئت ورزشهای همگانی در استان داریم و برخی هیئت ها همچون هیئت نابینایان و ورزشهای کبدی از نظر مالی وضعیت مطلوبی ندارند از همین رو از شهرداران خواستاریم تا با اختصاص بیلبوردهایی به این هیئت ها سبب ایجاد درامد ثابت برای انها شوند.
علی رجبی همچنین  با اعلام آمادگی اداره کل ورزش و جوانان جهت واگذاری سالنها و زمین های ورزشی به  شهرداری ها تصریح کرد: 43 منطقه بحران و حاشیه نشین دراستان داریم که آمادگی جهت استقرار مربی و تجهیزات در این مناطق را نیز داریم
همچنین با ایجاد چمن مناسب ورزش هاکی در پارکهای شهری توسط شهرداری ها ، مربی و تجهیزات جهت انجام ورزش هاکی مستقر خواهد شد.

فرماندار شهرستان نور با  قدردانی از شهرداری های پنجگانه شهرستان نور ( نور، ایزدشهر، رویان، چمستان و بلده) جهت همکاری  کامل در  حوزه های مختلف فرهنگی، عمرانی و اجتماعی در شهرستان گفت : به جهت همین همکاری های مستمر شهرداری ها ، نور شهرستانی پویا در همه ابعاد است از همین  رو دست مریزاد می گویم به شهرداران که علیرغم تمام مشکلات و هجمه های سنگین ، جانانه کار می کنند.
پولادی گفت: مجموعه فعالیت ها و تصمیم های فرمانداران باید طبق کمیته انطباق و بر اساس قوانین جاری و حاکم باشد اما نهایت همکاری را برای لنگ نماندن امورات شهرستانی و پیشبرد امورات با نگاه انقلابی و جهادی داریم چرا که با توکل بر خدا ، کار برای رضایت خدا ، دلسردی ندارد

شهردار ایزدشهر در حاشیه این همایش در مصاحبه با خبرنگار ما با بیان اینکه دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران همایش شهرداران را با استمرار ماهانه در شهرهای مختلف برگزار می کند گفت : ایزدشهر میزبان این دوره از همایش می باشد تا مشکلات و دغدغه های شهرداران 63 شهرداری استان احصا و بررسی گردد.
وی اضافه کرد: در این همایش مسائل و موارد مهمی همچون سیما و منظر پاکیزه شهری با نمادهای اسلامی ایرانی ، پسماند، طرح تفصیلی، هادی و جامع شهرها مطرح شد.
علی اصغر مسلم پور در ادامه از جمله بزرگترین مشکلات شهر ایزدشهر را کمبود و قطعی های مکررآب شرب و طرح تفصیلی ایزدشهر عنوان کرد و افزود: مقرر شد با اختصاص زمین از سوی منابع طبیعی ، آب و فاضلاب شهری با همکاری شهرداری های نور و ایزدشهر مخزن ذخیره در جنگل نور، ورودی جاده سیاهکلا احداث و اجرا شود که تا این لحظه اقدامی از سوی منابع طبیعی برای شروع کار صورت نگرفته است و از طریق شورا و معاونت عمرانی استاندار پیگیر جدی رفع این معضل هستیم.
این مسئول همچنین در خصوص طرح تفصیلی ایزدشهر گفت: مشاور برای رفع مشکلات این طرح گرفته شد و طرح تفصیلی جدید باید به تایید کمیته فنی و کمیسیون ماده 5 استان نیز برسد

در  همایش شهرداران استان مازندران ، برخی شهرداران به بیان مشکلات و چالش های خود پرداختند که از  آن جمله می توان به تغییر کاربری ها و صدور مجوزها، آزادسازی و ساماندهی سواحل ، دوربین های پایش سرعت و هزینه نگهداری آن ، حقوق و مزایای پرسنل شهرداری ، آسفالت و تامین قیر ، مشکلات حقوقی و قضائی شهرداران ، پروژه های بر زمین مانده عمرانی، ماشین آلات فرسوده شهرداری،طرحهای تفصیلی شهرداری ها ، درآمدهای پایدار شهرداری ها و … اشاره کرد

جدیدترین مطالب