افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 17:14
خانه اخبار مازندران وضعیت کرونایی ۴ شهرستان استان مازندران قرمز شد؛ نکا تنها شهر سفید کرونایی
وضعیت کرونایی ۴ شهرستان استان مازندران قرمز شد؛ نکا تنها شهر سفید کرونایی
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 15 تیر 1399

کرونا در استان مازندران همچنان جولان می‌دهد. شیوع این ویروس منحوس 5 ماهه این روزها در نوار ساحلی مازندران دو چندان شده و وضعیت بسیاری از شهرهای استان را به حالت هشدار، قرمز و نارنجی درآورده است.

تذکرات مسئولان استانی ظاهرا کارساز نبوده و از سویی به دلیل عدم رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، ورود مسافران به مازندران بی حساب و کتاب انجام شده و همچنان ورودی استان مملو از مسافران استان‌های همجوار به مازندران جهت تفرج در سواحل و مناظر طبیعی مازندران بوده که با خود کرونا را سوغات آوردند.

کرونا اکنون سبب شد تا 4 شهرستان مازندران که هفته‌های گذشته تنها یک شهر مازندران به نام گلوگاه در وضعیت قرمز مقطعی بوده اکنون در وضعیت قرمز و هشدار قرار گیرد و تمامی مراسمات ختم و شادی در این شهرستان‌ها ممنوع شده است.

با افزایش تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بابل، تمامی تجمعات، همایش‌ها و مراسم‌ ختم، تشییع جنازه و عروسی در این شهرستان ممنوع شد.

بر اساس اعلام فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل متاسفانه در روزهای گذشته با افزایش شمار بیماران بستری کرونایی در بیمارستان های زیرمجموعه علوم پزشکی بابل وضعیت این شهرستان در حالت قرمز قرار گرفته است.

ابراز نگرانی از افزایش روزافزون شیوع کرونا در بابل

وی از بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در بابل بشدت ابراز نگرانی کرد و افزود:  از امروز کلیه تجمعات از جمله همایش‌ها و مراسم‌ ختم و جشن در بابل محدود می‌شود.  جلسات اداری نیز به صورت حضوری برگزار نخواهد شد و همه به صورت ویدئو کنفرانس خواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: آمار فزاینده بیماران بستری در شهرستان بابل زحمت کادر درمان را افزایش داده و با وجود آمادگی سیستم بهداشتی درمانی نگران پیک دوم کرونا هستیم.

وی ادامه داد: پس از یک مدت کوتاه سیر نزولی بستری بیماران کرونایی در بابل، افزایشی شد و در حال حاضر با بستری 21  بیمار کرونایی در 24 ساعت گذشته تعداد بستریها را به 122 نفر افزایش داده و وضعیت کرونایی در بابل بار دیگر قرمز شد. هم اکنون 35 بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند. متاسفانه بدلیل هجوم تعداد زیادی از مسافران و گردشگران به شهرستان بابل در ایام تعطیلات و همچنین عادی شدن و عدم رعایت پروتکل بهداشنی از سوی مردم، وضعیت این روزهای قرمز کرونایی در بابل را پیش بینی کرده بودیم.

بر اساس اعلام عباس زارع، سخنگوی شورای اطلاع رسانی دولت در مازندران، چهار شهرستان بابل، فریدون‌کنار، آمل و بهشهر در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفتند. همچنین سه شهرستان رامسر، محمودآباد و نوشهر در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی بیان کرد: شهرستان‌های بابلسر، تنکابن، جویبار، چالوس، ساری، سوادکوه، سوادکوه شمالی، سیمرغ، عباس‌آباد، قائم‌شهر، کلاردشت، گلوگاه، میاندورود و نور نیز در وضعیت زرد قرار گرفتند.
نکا تنها شهرستان در مازندران است که در وضعیت سفید از سوی وزارت بهداشت قرار دارد.

ممنوعیت فعالیت‌های فرهنگی و هنری در شهرهای قرمز مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران یادآور شد: تمام فعالیت‌های فرهنگی هنری در شهرهای بابل، آمل، نوشهر و بهشهر به علت وضعیت قرمز کرونا، تا یک هفته ممنوع اعلام شد و اطلاعیه بعدی منوط تصمیمگیری بعدی این اداره کل خواهد بود.

وی افزود: مردم استان با لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با توجه به اینکه شهرهای قائمشهر و فریدونکنار نیز دارای وضعیت نارنجی هستند، باید با رعایت مراقبت‌های ویژه، تمامی فعالیت‌های فرهنگی هنری در چارچوب اهمیت ویژه به دستورالعمل‌های وزارت بهداشت انجام پذیرد.

زارع گفت: هرگونه تعطیلی یا جواز انجام فعالیت‌های فرهنگی هنری در دوران کرونا به اطلاع شهروندان  استان خواهد رسید.

جدیدترین مطالب