خانه آرایش وزیبایی پاک کردن آرایش با صابون باعث خشکی پوست می‌شود
پاک کردن آرایش با صابون باعث خشکی پوست می‌شود
مجموعه: 
آرایش وزیبایی
تاریخ انتشار: 13 جولای 2020

یک متخصص پوست و مو گفت: پاک کردن آرایش و شست‌و‌شوی صورت با صابون موجب خشکی بیش از  حد پوست می‌شود و استفاده از شیر پاک کن برای این کار مناسب‌تر است.

مجتبی امیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان اظهار داشت: استفاده از صابون به عنوان پاک کننده سطحی بسیار رایج است.

وی گفت: بسیاری از افراد صابون را به عنوان یکی از پاک کننده‌های مناسب می‌دانند ولی باید دانست که صابون پاک کننده چندان مناسبی نیست و معایب بسیار فراوانی دارد.

این متخصص پوست و مو افزود: صابون‌ها چربی‌های صورت را بیش از حد از بین می‌برند و موجب بروز خشکی و کشیدگی در پوست می‌شوند همچنین پوست را قلیایی می‌کنند.

امیری اضافه کرد: توصیه می‌شود که افراد از صابون‌ برای شست‌وشوی صورت استفاده نکنند و به دلیل اینکه شست‌و‌شوی بی رویه با صابون موجب خشکی بیش از حد پوست می‌شود.

    وی بیان داشت: شیر پاک کن‌ها برخلاف صابون‌ها حالت قلیایی ندارند و پوست را خشک نمی‌کنند و علاوه بر اینکه پوست را کامل پاکسازی می‌کنند، لایه محافظ سطح پوست را حفظ می‌کنند؛ شیر پاکن‌ها دو فاز حلال در چربی و حلال در آب دارند.

    این متخصص پوست و مو اظهار داشت: فاز حلال در چربی شیرپاکن‌ها تمام ذرات خارجی مواد آرایشی و رسوبات ناشی از آلودگی‌های محیطی را حل می‌کند و فاز حلال در آب آن، شسته شدن این رسوبات را از سطح پوست آسان می‌کند که مانع از مسدود شدن روزنه‌های پوست می‌شود و از آلودگی و عفونت‌های پوست پیشگیری می‌کند.

    جدیدترین مطالب