افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 19:22
خانه روانشناسی چند نکته برای همکاری با همسر ( زن و شوهر همکار)
چند نکته برای همکاری با همسر ( زن و شوهر همکار)
مجموعه: 
روانشناسی
تاریخ انتشار: 28 مهر 1399

هنگامی که با همسرتان کار می کنید، لازمست بدانید که چطور در عین حال که وظایفتان را انجام می دهید، زندگی تان را با مشکل روبرو نکنید.

همکار بودن با همسر میتواند مشکلات خاص خویش را داشته باشد، آمیختن مسایل  زناشویی و کاری با یکدیگر مطمئنا میتواند سبب بروز مشکل در روابط همسران گردد. همکار بودن با همسر در کنار مزایایی که میتواند برای زوجین داشته باشد، مشکلاتی هم برای بسياري از زن و شوهرها دارد که اگر نتوانند آن ها را حل کنند زمینه ایجاد مشکلات جدّي تر در زندگی خواهد شد که شاید پایه های زندگی زناشویی را سست کند. به همین علت باید راهی برای حل مشکلات همکار بودن زن و شوهر درنظر گرفت.

بیشتر ما داشتن استقلال مالی را پیش زمینه ای برای استقلال فکری می دانیم. به همین علت هم اغلب دوست داریم که حتی پس از ازدواج هم به اشتغال قبلی خودمان ادامه دهیم و حتی در برخی مواقع به علت داشتن آينده و شرایط بهتر برای زندگی مشترکمان به فکر ایجاد کسب و کار مستقل برای خودمان می افتیم.

این کسب و کار مستقل می تواند با همکاری همسرمان شکل گیرد، کسی که شبانه روز را با وی می گذرانیم، این کار به اعتقاد روان شناسان بسياري میتواند کاری پرخطر باشد و به اعتقاد گروه دیگری اتفاقا می تواند سبب نزدیک شدن دو طرف به یکدیگر باشد.

شما باید در محل کار با هم رابطه حرفه ای و شغلی داشته باشید، مهم تر از همه مسایل خانوادگی را از مسایل کاری جدا کنید. بنابراین، هر کاری که در دفتر کار انجام می دهید، باید همانجا بماند و لزومی ندارد در منزل با همسرتان در خصوص مسایل کاری بحث کنید. این بدان معناست که در منزل باید زن و شوهر باشید و در دفتر کار، مشغول کار کردن، تا بین این دو اعتدال ایجاد شود.

محل کار شما باید رسمی باشد. این برای سلامت ذهنی و شغل شما بسیار حیاتی است. جدا کردن محل کار از محل زندگی، به خصوص در صورت کار با همسر، برای لذت بردن از زندگی بسیار دارای اهمیت است.

برای برقراری یک رابطه موفق بین همسرتان در منزل و محل کار، هر دو طرف باید به هم‌دیگر احترام بگذارید. شما همیشه باید سر کار احترام یکدیگر را نگه دارید و شبیه یک همکار با هم رفتار کنید. لازم است در منزل و محل کار، راههای به خصوصی برای ارتباط با هم داشته باشید. شما باید یک هدف مشترک را برای خویش تعيين کنید. بدین دلیل که هیچ نقشه راهی، بدون داشتن مقصد در ذهن معنی ندارد. درصورتی که با هم سازش کنید که به طرف یک مقصود مشترک پیش بروید، تلاش خواهید کرد آن هدف را حفظ کنید.

اگر با هم همکار هستید به این چند نکته برای حفظ کیفیت رابطه توجه کنید:

– مسئله کار و رابطه را از هم جدا کنید

– فردیت تان را از دست ندهید

– فضای کار را از هم جدا کنید

– کار در بخش ها و محیط های مجزا

– باوجود تفاوت نظرها باهم کار کنید

– به وظیفه های خودتان عمل کنید

– به پیشرفت فکر کنید

– ارزش همکار بودن

– به هم‌دیگر احترام بگذارید

– هدف مشترکی را دنبال کنید

– زمانی را بخود اختصاص دهید

– عشق را فراموش نکنید

– منم نه ما!

جدیدترین مطالب