سه شنبه, ۸ فروردین , ۱۴۰۲ ساعت: 23:17
خانه اخبار مازندران کلنگ احداث چمن مصنوعی زمین ورزشی شهر بلده به زمین زده شد
کلنگ احداث چمن مصنوعی زمین ورزشی شهر بلده به زمین زده شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1401

در دومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور فرماندار شهرستان نور، مدیران دستگاههای اجرایی، بخشدار، شهردار و اعضای شورای شهر بلده کلنگ احداث چمن مصنوعی زمین ورزشی شهر بلده به زمین زده شد.

احمد اکبری در حاشیه آیین کلنگ زنی احداث چمن مصنوعی زمین ورزشی شهر بلده گفت: این پروژه با پیش بینی اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال از منابع تامین داخلی شهرداری در مساحت ۶۲۰ مترمربع اجرایی می گردد.
وی افزود:عملیات زیرسازی، بتن ریزی، نصب چمن و فنس دور زمین جهت محصورکردن فضا از جمله اقداماتی ست که برای اجرای این پروژه از سوی شهرداری انجام خواهد شد.
شهردار بلده تصریح کرد: علاوه بر خدمات و اقدامات عمرانی ، در چندسال اخیر انتظار از مدیریت شهری بسیار فراتر رفته و مباحث خطیر فرهنگی و اجتماعی از شهرداری‌ها مطالبه می‌شود ؛ از سوی دیگر یکی از کاستی های مهم شهر بلده نداشتن  یک زمین بازی چمن است به همین جهت با مصوبه شورا تصمیم بر احداث چمن مصنوعی گرفته شد.
این مسئول همچنین به تکمیل کفپوش سالن ورزشی شهر بلده با هزینه ای بالغ بر ۷ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت : این پروژه نیز توسط شهرداری و منابع داخلی تامین اعتبار می گردد.

 

فرماندار شهرستان نور نیز در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی پروژه های بخش و شهر بلده در سخنانی اظهار کرد: بلده در دهه های ۴۰ تا ۶۰ بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت ، بیش از ۱۲ هزار دانش  آموز و ۱۸۰۰ کادر فرهنگی داشت و پایگاه تولیدات کشاورزی و دامی بود اما امروز چه بر سر بلده آمد که جمعیتش در زمستان به  هزار نفر کاهش یافت و جمعیت دانش آموزی آن به ۳۰۰ نفر و تعداد معلمان به کمتر از ۱۰۰ نفر تقلیل پیدا کرد؟علت این حجم از مهاجرت از بلده به تهران و شهرهای اطراف چیست؟
وی اضافه کرد:این مهاجرت ها نشان می دهد ما مدیران در بخش بلده به معیشت و بهبود زندگی مردم، رفاه ، ایجاد اشتغال توجه جدی نکرده ایم و همین باعث شد مردم  بخصوص جوانان مهاجرت بر ماندن ترجیح دهند.
احمد توکلی خاطرنشان کرد: این عقلانی نیست که  در دولت سیزدهم که تمام شعارش بر اساس تدوین و ابلاغ ریاست محترم جمهور رسیدگی به مناطق محروم،کم برخوردار و کمتر توسعه یافته تر است، باز هم شاهد این مهاجرت ها و محرومیت ها باشیم بلکه باید با ایجاد شغل و رفاه زمینه مهاجرت معکوس را فراهم کنیم .
این مسئول در ادامه سخنانش اضافه کرد: با اهداف و سیاست های دولت سیزدهم در مغایرت است که پس از گذشت ۴۴ سال از انقلاب هنوز در بلده روستاهایی وجود دارد که آسفالت نشده است، از سوی دیگر این محرومیت ها حق مردم بلده نیست .
فرماندار شهرستان نور با اشاره به پروژه گازرسانی به بلده به عنوان پروژه بزرگ و جدی دولت با اعتباری بالغ بر ۲۲۰۰ میلیارد تومان گفت:هفت پیمانکار در این پروژه مشغول به کار هستند اما  برودت هوا  فعلا اجازه انجام  برخی کارها از جمله جوشکاری را نمی دهد اما به محض مساعد شدن هوا، خط لوله زرین کمر به  لوس به  طول ۲۳ کیلومتر انجام خواهد شد و تمام تلاشها بر این است که تا پایان سال ۱۴۰۲ این پروژه به  بهره برداری برسد.
وی همچنین از پروژه بزرگ برق فشار قوی و پست ۶۳/۲۰ با هزینه ای بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد که تا شهریور ۱۴۰۲ به  بهره برداری خواهد رسید.
توکلی در پایان تصریح کرد: تمام دغدغه ما این است که همپای مدیران بخش و شهر بلده اقداماتی برای تامین اعتبارات و تسهیل و رفع موانع و مشکلات ب سر راه پروژه ها ، در حداقل زمان پروژه ها را به بهره برداری برسانیم که در این مسیر نیازمند حمایت و همراهی مردم هم هستیم.

خبرنگار:سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب