شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ ساعت: 10:06
خانه اخبار مازندران یکی از مسئولان بانکی غرب مازندران دستگیر شد‌
یکی از مسئولان بانکی غرب مازندران دستگیر شد‌
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 31 می 2020

به نقل از پایگاه خبری پلیس مازندران، فرمانده انتظامی مازندران گفت: این فرد به اتهام اختلاسی به ارزش ۵۶ میلیارد ریال شناسایی و دستگیر شده است.

سردار مرتضی میرزایی افزود: در پی دریافت گزارش قضایی مبنی بر اختلاس در یکی از بانکهای غرب استان مازندران موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت و  کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده پلیسی و اقدامات فنی دریافتند، یکی از مسئولان این بانک با سو استفاده از جایگاه شغلی به صورت غیرقانونی به تشکیل ۶۹ فقره پرونده وام به نام افراد که اغلب از مشتریان همان بانک بوده‌اند، اقدام کرد.

وی افزود: متهم پس از تشکیل پرونده، مبالغ وام را به شماره حسابهایی که از قبل تهیه کرده واریز و با استفاده از کارت‌های اعتباری اقدام به خرید خودروهای خارجی، سکه و ارز و زمین کرد.

میرزایی با اشاره به اینکه، برابر بررسی‌ها و نظر کارشناسان، ارزش ریالی اختلاس ۵۶ میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: در این ارتباط متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و با قرار مناسب بازداشت و روانه زندان شد.

وی گفت: برابر دستورات قضائی تمامی وجوه و اموال منقول و غیرمنقول متهم به اختلاس که با استفاده از وجوه نامشروع تحصیل شده بود، شناسایی و با اقدامات قانونی در حال استرداد و انتقال به حساب دولت است.

جدیدترین مطالب