افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 12:44
خانه اخبار مازندران ۳۰۸ پروژه مدیریت شهری مازندران و راه اندازی مجتمع مدیریت پسماند شهرستان نور افتتاح شد
۳۰۸ پروژه مدیریت شهری مازندران و راه اندازی مجتمع مدیریت پسماند شهرستان نور افتتاح شد
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1401

۳۰۸ پروژه مدیریت شهری استان و راه اندازی مجتمع مدیریت پسماند شهرستان نور با اعتبار بیش از دو هزار میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در شهرستان نور به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ سید محمود حسینی پور در مراسم افتتاح همزمان پروژه‌های مدیریت شهری استان و راه اندازی مجتمع پسماند مدیریت شهرستان نور با اظهار اینکه طبق وعده الهی کاخ‌های عنکبوتی استکبار و آمریکا در حال فروپاشی است، افزود: در عصر ظهورشیعیان شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند و جمهوری اسلامی ایران در این جهاد به واسطه رهبری منحصربفرد حضرت امام راحل و جانفشانی ملت و شهیدان ثابت قدم در این راه ایستاده است.
وی با بیان اینکه مولد سازی اراضی دولتی پیشنهاد و افتخار استان مازندران به شمار می‌رود، گفت: پیشنهاد ما این بود که اراضی دولتی باید در اختیار بخش خصوصی برای مولد سازی قرار گیرد و دولت از تصدی گری خارج شود.
این مسئول افزود: اگر مولد سازی به شدت و دقت و نظارت حداکثری صورت گیرد مازندران متحول و به استان اول کشور تبدیل می‌شود زیرا ارزش افزوده زمین در مازندران بسیار بالا و اراضی آن طلا است.
استاندار مازندران زباله و پسماند را از جمله مشکلات استان بیان کرد و گفت: دپوی زباله‌ها در حاشیه جاده‌ها سبب شده تا چهره استان زشت شود و باید بدانیم که مازندران با شعار به مقصد گردشگری تبدیل نمی‌شود.
حسینی پور با عنوان اینکه برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری نسبت به پاکسازی و زیباسازی آن اقدام کنیم، به تهیه طرحی از سوی معاونت عمرانی و ابلاغ آن به بخشداری‌ها و دهیاری‌ها اشاره کرد و گفت: طی یکسال تلاش کردیم از طریق گفتاردرمانی نسبت به مدیریت پسماند و جمع آوری آن اقدام کنیم.
استاندار مازندران تصریح کرد: شرط اول مدیریت این است که بتوانیم خدمات عمومی و شهری را عملیاتی کنیم و در آستانه سال جدید استان مازندران باید عاری از زباله باشد.

فرماندار نور: به سه برابر جمعیت ثابت در شهرستان خدمات ارائه می دهیم

فرماندار شهرستان نور در آئین افتتاح همزمان پروژه های مدیریت شهری استان و راه اندازی مجتمع مدیریت پسماند شهرستان نور با حضور استاندار مازندران گفت: علیرغم همه تحریم ها و محدودیت های ایجاد شده توسط استکبار جهانی که به یمن پیروزی انقلاب اسلامی هیمنه اش از کشور ما رخت بر بست، اقدامات انجام شده در دولت که در دهه فجر شاهد افتتاح و کلنگ زنی آن بوده ایم ، منشا خدمات و راهبر ایران به سمت ایرانی آباد و آزاد خواهد بود.
وی افزود: در شهرستان نور در دهه فجر 96 پروژه به ارزش ریالی بیش 400 میلیارد تومان در بخش خصوصی و دولتی افتتاح و 7 پروژه به ارزش 50 میلیارد تومان کلنگ زنی شده است.
احمد توکلی یکی از پروژه های تاثیرگذار در حوزه شهری را آئین راه اندازی مجتمع مدیریت پسماند است که با تلاش شهرداری و شورای شهر نور و بهره بردار مجموعه طی بیش از 15 ماه به ثمر نشست .
وی از پروژه های مهم شهرستان نور که طی سالیان دراز مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند را محورهای مواصلاتی نور-چمستان- آمل و کمربندی نور – رویان و نوشهر برشمرد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری نماینده مردم در خانه ملت با اخذ اعتباراتی که از محل ماده 56 برای پروژه نور چمستان آمل محقق کردند ، در موعد مقرر به شهرستان تزریق شود و این پروژه ظرف دو سال آینده به بهره برداری برسد.
توکلی پروژه نور-رویان را هم یکی از مطالبات دیرینه مردم عنوان کرد و در ادامه گفت: در حوزه درمانی مراکز درمانی چمستان، لاویج و رویان نیمه کاره هستند که با پیش بینی اعتبارات و حضور پیمانکاران این سه مرکز بزودی به اتمام خواهد رسید.
وی پروژه بیمارستان 160 تختخوابی امام خمینی را دیگر پروژه مهم در شهرستان نور برشمرد و از مسئولان وزارت بهداشت خواستار توجه ویژه به آن شد تا در موعد مقرر به  بهره برداری برسد.
فرماندار شهرستان نور گفت:شهرستان های نور و محمودآباد 250 هزار نفر جمعیت ثابت دارند اما پذیرای حداقل سه برابر این جمعیت نه در قالب گردشگر بلکه افرادی که در این دو شهرستان دارای ملک هستند می باشند و به عنوان شهروندان موقت از ما خدمات دریافت می کنند که برای دستگاههای اجرایی همچون شهرداریها هزینه بر است به همین جهت خواستاریم تا در سرشماری آینده علاوه بر آمار نفوس، آمار مسکن را نیز داشته باشیم تا اعتبارات را به گونه ای اخذ نماییم که بتوانیم به جمعیت شناور هم ارائه خدمات کنیم.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس: اعتبارات استانی شهرداری ها افزایش یابد

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در سخنانی عنوان داشت: در حوزه شهری تهیه طرح و دیگری اجرای طرح از اهمیت بسیار برخوردار است و شهرداری های ما باید طرح جامع و تفصیلی داشته باشند.
وی افزود: تلاش ما برای تقسیم اعتبارات شهرستان در گذشته بر این بوده که در راستای طرح های شهری باشد .
ولی الله فرزانه تصریح کرد : اگر بتوانیم شهرهای خود را متحول کنیم شاید بتوان نگاه مردم را هم به تحولات شهر و اقدامات و خدمات انجام شده تغییر داد
این مسئول در پایان از استاندار به عنوان رئیس شورای برنامه ریزی استان خواستار افزایش اعتبارات استانی شهرداری ها شد تا اجرای پروژه های تاثیرگذاری را در شهرها شاهد باشیم

امام جمعه نور:استان پرظرفیت و باجاذبه مازندران از توجه ویژه مدیران مغفول و دور مانده است

امام جمعه نور نیز در ادامه؛ توفیق خدمت به مردم را بالاترین نعمت برشمرد و در ادامه گفت: استان پرظرفیت و باجاذبه مازندران از توجه ویژه مدیران مغفول و دور مانده و کارهای بزرگ چندانی در آن صورت نگرفته است.
وی افزود:به اذعان کارشناسان، رشد اقتصادی استان منفی بوده است و این در شان و زیبنده استانی با ظرفیت های بالقوه و بالفعل همچون استان مازندران نیست .
حجت الاسلام قنبرعلی احمدی گفت:در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم ، با  نوآوری و هم افزایی در عرصه های صنعت،کشاورزی و گردشگری ، همه ظرفیتهای شهر و روستا به صحنه آورده شود.
این مسئول در ادامه تصریح کرد:این انقلاب امروز خار چشم دشمنان است و در عرصه های مختلف با ایجاد فشار،فتنه،تحریم و اغتشاش میخواهند این نظام را به زمین بزنند که تاکنون با تلاش مسئولان ، حمایت مردم و هدایت های امامین شاهد ناکامی های بسیار دشمنان بوده ایم .

گفتنی ست؛ در پایان این آئین از تمبر نخستین کارخانه پردازش سه سرنده در ایران (شرکت توسعه و پردازش مواد انرژی کاسپین) توسط استاندار مازندران رونمایی شد.

 

خبرنگار: سیده سعیده حسینی

جدیدترین مطالب