افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 19:19
خانه اخبار مازندران آئین تجلیل از مقام شامخ معلّم در شهرستان نور
آئین تجلیل از مقام شامخ معلّم در شهرستان نور
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1401
آئین بزرگداشت مقام شامخ معلم با حضور احمدی لاشکی معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش ، مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران ، فرماندار، امام جمعه و دیگر مدیران ارشد شهرستان نور در سالن همایشهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
تغییرات جدید بیمه معلمان در آینده ای نزدیک
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش در این آئین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت:معلم نیازی به اینگونه مراسمات ندارد بلکه فقط به دنبال حفظ شان و جایگاهش می باشد.
وی افزود:تعلیم و تربیت در هر جامعه ای آینده آن کشور را ترسیم می کند که چه تربیت کردیم و چطور باید در آن جامعه عمل کند چرا که داشتن پزشک، مهندس و وکیل خوب مستلزم داشتن مدرسه خوب و معلم شایسته است.
قاسم احمدی لاشکی تصریح کرد: یک فرد در کشورهای اروپایی از جمله آلمان ، فرانسه و سوئد 4 تا 6 سال باید دوره بگذراند تا معلم بشود.
این مسئول خاطرنشان کرد: امروز دانشگاه فرهنگیان تماماً به دنبال ارتقای کمی و کیفی آموزش و تربیت معلمان است زیرا معلم پایه گذار فرهنگ جامعه و پرورش دهنده نسل فرداست.
وی همچنین با تاکید بر جایگاه معلم ؛ از بازداشت فرد توهین کننده به معلم پرورشی در یکی از شهرهای استان البرز خبر داد .
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر آموزش و پرورش گفت:ما وظیفه داریم که سند تحول را اجرایی کنیم .
این مسئول با اشاره به حیات طیبه گفت:معلم باید انسان سازی کند ، عالم سازی را دانشگاه انجام می دهد.
احمدی لاشکی در بخش دیگری از سخنانش از ایجاد تغییراتی در بیمه معلمان در آینده نزدیک با حمایت دولت خبر داد و اضافه کرد: همچنین رتبه بندی فرهنگیان که 10 سال فقط در حد حرف، شعار و سخنرانی باقی ماند، با لایحه ای که از سوی دولت آمده ، تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد که ابتدا دولت 25 هزار میلیارد را در بودجه 1401 پیشنهاد داده بود ولی اکنون این عدد به 38 هزار میلیارد رسید؛ وی در ادامه از حضور در کمیسیون مدیریت امور عمومی و منابع انسانی به عنوان نماینده وزارت اموزش و پرورش سخن گفت و افزود :قسمت اعظم تصویب آیین نامه رتبه بندی فرهنگیان انجام شد ؛ از همین رو مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور نیز باید همانند سایر مدیران ، هیئت ممیزه ها را تشکیل دهد و سریعاً آمار و ارقام را بارگذاری کند تا بتوانیم رتبه را بر اساس این درجه ها تقسیم بندی کنیم .
ارزش و جایگاه معلم به یک روز یا هفته محدود نمی شود

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در ادامه آئین با گرامیداشت مقام معلم گفت: ارزش و جایگاه معلم به یک روز یا هفته محدود نمی شود بلکه هر ساعت و هر روز که علم اموزی صورت می گیرد متعلق به معلمان است و همه ما باید به این مقام رفیع تعظیم کنیم .
مصطفی عابدی گفت: برخی مشاغل در ایام کرونا تعطیل و یا بصورت نیمه وقت فعالیت داشتند اما معلمان جانانه و جهادگرانه در راه تعلیم و تربیت با تمام چالش ها و مشکلات تلاش کردند تا به تربیت دانش آموزانی بپردازند که فردای جامعه را می سازند.
این مسئول اضافه کرد: برای رفع درصد بالایی از مشکلات معلمان، باید باور به جایگاه والای معلم را در بین مسؤولان عالی رتبه و دولت نهادینه کنیم
مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: دشمنان با هر ترفندی سعی در آلوده کردن فضای جامعه دارند و هنر معلمان و فرهیختگان این است که در این راستا با داشتن بصیرت و دشمن شناسی به جامعه خصوصا دانش آموزان آگاهی بخشند.
هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور در این آئین ضمن گرامیداشت یاد خاطره شهدای فرهنگی و دانش آموز، گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید علامه مرتضی مطهری و خیرمقدم به تمام مدیران، مسئولان و معلمان فرهیخته شهرستان نور و تبریک هفته معلم در سخنانی اظهار کرد: معلمان امانتداری هستند که امانتشان دانش آموزان هستند .
وی افزود: طی مدتی که به طور ناخواسته و در یک شرایط اضطرری درگیر مبارزه با ویروس منحوس کرونا  بودیم معلمان جهادگرانه و دلسوزانه تلاش کردند، با همت و همیّت معلمان ، همراهی اولیا و  لطف خیرین آموزش تعطیل  نشد و برگ زرین دیگری در تاریخ  آموزش و پرورش رقم خورد.
آیت دیوسالار گفت: آموزش تعطیل شدنی نیست و طی این  دو سال خانه ها تبدیل به مدارس شد، اما هیچ آموزشی جایگزین آموزش حضوری نخواهد شد.
این مقام مسئول ارتقا کیفیت  آموزش را هدف اصلی و مهم آموزش و پرورش برشمرد و آموزش حضوری را  فرصتی برای ارتقای یادگیری و جبران یادگیری از دست رفته دانش آموزان دانست.
مدیر آموزش و پرورش نور تصریح کرد: در یکسال اخیر آموزش و پرورش شهرستان نور دستاوردهای قابل توجهی را کسب کرده که از آن جمله می توان به پذیرفته شدن  170 دانش  آموز در دانشگاههای روزانه و تراز اول، کسب رتبه برتر استانی در امتحانات نهایی، کسب رتبه برتر کشوری و استانی در جشنواره های علمی ،فرهنگی و هنری ، بازسازی و زیباسازی بیش از 20 فضای آموزشی  و پرورشی ، تکمیل چندین پروژه ناتمام  و کلنگ زنی چندین پروژه جدید اشاره کرد.
وی در پایان اضافه کرد: 20 مدرسه دیگر تا پایان تابستان امسال بازسازی و بهسازی خواهند شد.
تمام امکانات باید در راستای رفع مشکلات آموزش و پرورش و مسائل صنفی معلمان به کار گرفته شود
نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت مقام شامخ معلم و تحسین روحیه بالای معلمان در ایام سخت مبارزه با ویروس کرونا شهرستان نور گفت : مجلس و نمایندگان خانه ملت این امادگی را دارد تا مصوباتی که مربوط به رفاه شاغلین و بازنشسته ها باشد را به تصویب برساند
وی افزود: تمام امکانات و توان ما باید در راستای رفع مشکلات آموزش و پرورش و مسائل صنفی معلمان به کار گرفته شود وهرچه بیشتر برای رفع مشکل فرهنگیان تلاش کنیم
ولی الله فرزانه اضافه کرد: جامعه فرهنگی شهرستان نور انسان‌های دلسوز، فهیم و اخلاق‌مدار هستند و بی‌شک معلمان شاخص و برگزیده استانی و شهرستانی، نماینده جامعه معلمان دلسوز و تأثیرگذار شهرستان هستند
معلمی یک شغل نیست بلکه یک شان همتراز با شان انبیاست

فرماندار شهرستان نور نیز با تبریک هفته معلم و مقام شامخ جهادگران عرصه تعلیم و تربیت گفت: روز معلم محدود به یک روز یا یک هفته نیست چرا که کسب ثروت و جایگاه و سرمایه هیچ وقت سود و آورده تلقی نمی شود و انچه شرایط زندگی انسان را تغییر می دهد معلومات و معرفت است که آموزش معلومات ، کار معلمان است .
وی اضافه کرد: معلمی یک شغل نیست بلکه یک شان همتراز با شان انبیاست .
احمد توکلی تصریح کرد: کرونا با همه سختی ها و آسیب هایی که به جان و مال و روح و اقتصاد انسانها زد اما درسهای بزرگی هم با خود به همراه داشت و یکی از آنها این بود که به ما نشان داد کار تعلیم و تربیت چه کار سخت، توانفرسا و پیچیده ای است.
این مسئول خاطرنشان کرد:نیروی انسانی بزرگترین سرمایه و عامل پیشرفت و توسعه یک جامعه است و تعلیم و تربیت این نیروی انسانی به عهده معلمان است .
از نمایندگان مان در خانه ملت خواهان حفظ و حراست جایگاه معلمان از تمام جهات هستیم

امام جمعه نور در سخنانی اظهار کرد: معلم در حقیقت سازنده فکر اندیشه و عمل است
وی افزود: معلم انسان می سازد و انسان جامعه را، معلم فرهنگ را می سازد و فرهنگیان تمدن را.
حجت الاسلام قنبرعلی احمدی در ادامه اضافه کرد : داناییِ معلم ، بصیرت و اندیشه را در ذهنها و فکرها برای مبارزه با اندیشه های انحرافی و لاابالی تزریق میکند .
این مسئول خاطرنشان کرد: علامه شهید مطهری و معلمان تلاشهای زیادی کردند تا اندیشه های نابی تربیت کنند که امروز محصولش همین نخبگان ، تولیدگران در عرصه نانو و فناوری های نوین در کشور هستند .
امام جمعه نور با تقدیر از معلمان شهرستان نور اظهار کرد: شما در عرصه علم آموزی آزادی از اسارت نفس وفراورده های مسموم غربی و آزادگی را به فرزندان جامعه اموختید که مواسات و همدلی در جامعه رواج پیدا کرد .
وی افزود:معلمان در عرصه تولید ان هم از جنس تولید دانش ، ارزش و اندیشه حرکتهای بزرگ را به ثمر رساندند و از نمایندگان مان در خانه ملت خواهان حفظ و حراست جایگاه معلمان از تمام جهات هستیم .
در پایان از معلمان نمونه استانی و شهرستانی و خیرین آموزشیار و نیز معلم پایه اول ابتدایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان نور تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

جدیدترین مطالب