افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 10:46
خانه اخبار مازندران افتتاح دبستان غیردولتی نیکان و جشن شکوفه ها در آخرین روز شهریورماه+تصاویر
افتتاح دبستان غیردولتی نیکان و جشن شکوفه ها در آخرین روز شهریورماه+تصاویر
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 2 مهر 1401

همزمان با سراسر کشور، 31 شهریورماه آیین جشن شکوفه ها در دبستان غیردولتی نیکان نور به همراع افتتاح این مرکز آموزشی با حضور سرپرست آموزش و پرورش شهرستان نور برگزار شد

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان نور در این آیین با تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: در سال تحصیلی 1402-1401 هزار و 119 دانش آموز پایه اول دبستان داریم که تعداد قابل توجهی ست .
وی افزود:باید تلاش کنیم در مدرسه علاوه بر تعلیم و تربیت دانش آموزان ، مراقب بهداشت و سلامت روانی  آنان نیز باشیم .
حسن ولی‌پور با  قدردانی از آقای پورمتقی، موسس این مرکز آموزشی خاطرنشان کرد: دبستان غیردولتی نیکان با امادگی کامل و در محیطی بسیار زیبا و به روز برای ورود دانش آموزان آماده شده است و امیدواریم  شاهد کسب مدارج علمی بالای این دانش آموزان در تمام مقاطع تحصیلی باشیم.
این مسئول تصریح کرد:این دانش آموزان همانند امروز که پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به دست گرفتند، آینده ساز کشور و در عرصه های جهانی نیز پرچمدار و موجب افتخار شهر و کشور ما خواهند بود.

روح الله پورمتقی، موسس دبستان غیردولتی نیکان نور در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: این مرکز آموزشی از چهار سال گذشته تاسیس و فعالیت خود را در مکانی اجاره ای آغاز کرد .
وی افزود: زمین در سال 1398 خریداری و زیر نظر سازمان نوسازی مدارس استان ، نقشه نوسازی آن تهیه و پس از آن در اردیبهشت 1399 محاسبات خاک و عملیات ساخت تحت نظر این سازمان آغاز شد.
پورمتقی خاطرنشان کرد:ساخت این دبستان با مساحت زمین 900 متر و زیربنای 300 مترمربع، یکسال و با هزینه ای بالغ بر 40 میلیارد ریال از بخش خصوصی به طول انجامید .
موسس این دبستان در ادامه علت افتتاح دیرهنگام این مرکز آموزشی را  شیوع ویروس کرونا در دو سال اخیر عنوان کرد و افزود:امسال با  کم شدن شیوع این ویروس ، به  طور رسمی دبستان غیردولتی نیکان افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد:این مرکز آموزشی با دارا بودن تعداد 14 نفر پرسنل با مدیریت خانم رحیمی، شامل طبقه همکف ،محیط اداری و پیش دبستانی، طبقه اول شامل شش کلاس و طبقه دوم نیز شامل سالن اجتماعات، آزمایشگاه و اتاق کامپیوتر می باشد.
پورمتقی تعداد دانش آموزان دبستان نیکان را 160 نفر عنوان و تاکید کرد: بیش از این تعداد پذیرش نداریم چرا که کیفیت آموزشی برای ما در اولویت است و تعداد زیاد دانش آموز از کیفیت آموزش نیز می کاهد.

جدیدترین مطالب