افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 14:09
خانه اخبار مازندران افتتاح شرکت دارویی اسپروز در شهرک صنعتی چمستان/ با کمبود نیروی کار متخصص مواجهیم
افتتاح شرکت دارویی اسپروز در شهرک صنعتی چمستان/ با کمبود نیروی کار متخصص مواجهیم
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1402

همزمان با ایام الله دهه فجر ، شرکت دارویی پاسارگاد اسپروز تولیدکننده انواع ضدعفونی و شوینده در شهرک صنعتی چمستان افتتاح شد.

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

کامیار شجاعی در حاشیه افتتاح این مجموعه گفت: دو واحد تولیدی شرکت داروسازی آمینه گستر و شرکت دارویی اسپروز (تولیدکننده انواع ضدعفونی کننده ها از جمله بتادین ، ضدعفونی سطوح ، بیمارستان و هتلینگ) و صنعت دام و طیور در شهرک صنعتی چمستان تحت مدیریت پدرم دکتر مجتبی شجاعی و همکاری بنده و برادرم اداره می شود.
وی اضافه کرد:برای راه اندازی مجموعه شرکت دارویی اسپروز تاکنون 18 میلیارد تومان هزینه شده است که در سال 1400 از بانک توسعه تعاون 2 میلیارد و 400 میلیون تومان از طرح ایجادی جهت تجهیز ماشین آلات و دستگاهها تسهیلات اخذ شد .
شجاعی اضافه کرد: در سال 1401 نیز 4 میلیارد تومان تسهیلات از بانک توسعه تعاون گرفته شد.
این تولیدکننده با اشاره به ایجاد اشتغال گفت: 18 نیروی تخصصی از جمله دکتر دامپزشک، دکترای شیمی ، فوق لیسانس شیمی در این شرکت مشغول به فعالیت هستند و پیش بینی می شود به زودی تعداد افراد شاغل به 30 نفر هم برسد؛ همچنین در واحد آمینه گستر نیز 70 نفر مشغول به کارمی باشند.
شجاعی با  بیان اینکه هدف از ایجاد این شرکت های تولیدی ، اشتغالزایی برای نیروهای متخصص و جوان و رونق تولید بوده ؛ گفت: این واحد بعد از 29 سال تجربه خانوادگی در صنعت داروسازی احداث شد و تمام استانداردهای داروسازی را دارا بوده و با محصولات کشورهای اروپایی رقابت دارد اما به دلیل اینکه تمام موارد اولیه ما وارداتی هستند با مشکلاتی در خصوص ارز و سرمایه در گردش روبرو هستیم که نیاز به حمایت برای افزایش سرمایه در گردش و راه اندازی فازهای جدید برای طرح توسعه داریم
وی افزود: در صورت حمایت از این واحدهای تولیدی نه تنها از خروج ارز جلوگیری می شود ، بلکه صادرات به کشورهای همسایه هم انجام می شود.
شجاعی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر حمایت از تولیدکننده گفت: با کمبود نیروی کار متخصص مواجهیم و در حال حاضر به دامپزشک و شیمیست نیاز داریم اما کسی به  سمت تولید و کار در شرکت های تولیدی نمی آید و متاسفانه همه به سمت کار در املاک و مشاغل آزاد کاذب روی آوردند و این امر ما را با چالش جدی روبرو کرده است.

دکتر مجتبی شجاعی مدیریت شرکت دارویی اسپروز تولید کننده را یک ایثارگر برشمرد و افزود: تولیدکننده ایثارگر است چون در این اوضاع و احوال اقتصادی و بروکراسی های اداری و مشکلات متعدد باز هم تولید می کند و مدیران و مسئولان باید تا انجا که قدرت دارند از تولیدکننده حمایت کنند
وی اضافه کرد: هر روزبه جای رشد تولید ، شاهد فروش زمین ها و تبدیل آن به خودرو و خانه در این خاک هستیم اما اول از همه هویت ، آب ، خاک و بعد زیرساختهای منطقه از بین می رود و این فاجعه بار است.

فرماندار شهرستان نور با تبریک چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی با قدردانی از دغدغه مندان تولید گفت: کشوری توسعه یافته است که تولید در آن رونق داشته باشد اما متاسفانه در کشور ما تولید جایگاه درستی ندارد.
وی اضافه کرد: حمایت از تولید ، شعار سالهای پی در پی مقام معظم رهبری بوده بنابراین باید با حمایت از تولید کننده این شعارها را از یک شعار صرف خارج کرده و بر آن جامه ی عمل بپوشانیم.
پولادی تصریح کرد: دغدغه های شما تولیدکنندگان به حق و درست است و ما به عنوان کارگزار و مسئول قول می دهیم که  مضاعف بر توان مان از تولید و تولیدکننده در این شهرستان حمایت کنیم.
این مسئول با  قدردانی از بانک توسعه تعاون در ارائه تسهیلات موثر به تولیدکنندگان از دیگر بانکهای عامل نیز خواستار این همکاری شد؛ همچنین از مدیران دستگاه های اجرایی نیز خواستار همکاری کامل با تولیدکنندگان شد و افزود: برخی کارشناسان ادارات مغرضانه نظر می دهند و کار تولید کننده را عقب می اندازند در صورتی که نباید اینطور باشد
وی تاکید کرد: در راستای شعار سال، منویات مقام معظم رهبری و نگاههای توسعه ای باید از تولیدکننده حمایت های همه جانبه داشته باشیم و آنها را در چرخه باطل بروکراسی اداری گرفتار نکنیم.

جدیدترین مطالب