افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 13:20
خانه اخبار مازندران افتتاح پروژه های شهرداری چمستان در ایام الله دهه فجر/چمستان رتبه نخست استان در حوزه ساماندهی ترافیکی
افتتاح پروژه های شهرداری چمستان در ایام الله دهه فجر/چمستان رتبه نخست استان در حوزه ساماندهی ترافیکی
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1402

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

شهردار چمستان در آئین افتتاح و کلنگ زنی پروژه های شهرداری چمستان در ایام الله دهه فجر با  قدردانی از همراهی شهروندان چمستانی ، بازاریان ، فرهنگیان ، خانواده شهدا و حمایت های اعضای شورای شهر گفت: از زمان شروع فعالیت مان در شهرداری سعی مان بر این بود تا در تمام حوزه های شهری,عمرانی،فرهنگی ، ورزشی ، امنیتی به شهروندان خدمات ارائه دهیم.
وی افزود: طی دو سال بیش از 90 درصد کوچه ها و معابر سطح شهر آسفالت شده و در سال آینده  بافت های فرسوده آسفالت ترمیم و روکش می شود.
اسحق تونی اضافه کرد: در سال جاری ( از ابتدای سال تاکنون) بالغ بر 110 هزار متر مربع آسفالت با هزینه ای بیش از 35 میلیارد تومان در حوزه  شهری صورت گرفت و نهضت آسفالت کوچه ها و معابر خاکی شهر چمستان پایان پذیرفت.
این مسئول در ادامه با اشاره به عملیات پیاده رو سازی گفت: در سال جاری 22 هزار و 500 متر مربع با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد و 500 میلیون تومان پیاده رو سازی اجرا شد.
وی افزود: شهر چمستان را در ابتدای کارمان با 25 هزار متر مربع پیاده روسازی تحویل گرفتیم و امروز طی دو سال 100 هزار متر مربع پیاده روسازی صورت گرفت.
شهردار چمستان گفت: با تدبیر خوب و به موقع واحد عمرانی شهرداری ؛ در بارندگی های سیل آسای پاییز امسال هیچگونه آسیب یا آبگرفتگی در سطح شهر نداشتیم
وی اضافه کرد: بیش از 5 هزار متر طول، کانال، کانیو و هدایت آبهای سطحی انجام شد .
تونی تصریح کرد:در سطح استان مازندران ، بر اساس گزارش پلیس راهور شهرستان نور ، شهر چمستان در حوزه ساماندهی ترافیکی رتبه اول را داراست و در زمینه نصب تابلوهای ترافیکی، تابلوی معابر و بالاسری بیشترین اقدامات انجام شده که برای این مهم 15 میلیارد ریال هزینه شده است.
این مسئول با تاکید  بر اهمیت پایش تصویری برای شهر و شهروندان گفت: شهرداری چمستان در حوزه پایش تصویری در سال جاری 10 میلیارد  ریال هزینه کرده و اقدامات در این خصوص ادامه دارد .
شهردار چمستان از پروژه خاص پیاده روسازی در ورودی شهر چمستان خبر داد و گفت: این نوید را به شهروندان می دهیم که که پس از پایان عملیات این پروژه ، یک ورودی خاص و زیبا خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به پروژه مشارکتی شهرداری با امور توزیع برق چمستان در اجرای پروژه سیم به کابل گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال در حال انجام است.
وی در ادامه گفت: در راستای ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری، مجوز صدور پمپ بنزین هم صادر شد و اکنون در مرحله اخذ استعلامات است.
این مسئول در ادامه گفت: پروژه خیابان شهید سلیمانی در حال اجراست و رنگ آمیزی و ساماندهی بلوار سطح شهر به طول 15هزار مترمربع با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد  و 400 میلیون تومان نیز انجام شد.
تونی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اولویت قراردادن اقتصاد مقاومتی گفت:شهرداری چمستان در حوزه اقتصاد مقاومتی اقدامات خوبی را  در حال انجام دارد که از بسیاری از هزینه های گزاف جلوگیری کرده است.

فرماندار شهرستان نور نیز در آئین در سخنانی اظهار کرد: مردم باید طعم خدمت را در 45 سالگی انقلاب حس کنند و با اقدامات خوبی که دستگاههای مختلف و شهرداری ها اجرا می کنند ، احساس رضایتمندی و همراهی مردم  با انقلاب نیز بیشتر می شود.
وی اضافه کرد: باید در راستای رفاه بیشتر مردم ، تولید  ثروت ، جذب گردشگر و سرمایه گذار اقدامات موثری صورت داد تا از مردم نمره قبولی بگیریم که در بخش و شهر چمستان کارنامه قابل قبولی را  شاهد هستیم.


پولادی افزود: چمستان یک منطقه بکر است و به شدت نیاز به ورود سرمایه گذار برای ایجاد درآمد و اقتصاد پایدار دارد که انتظار می رود در بخش چمستان با اراده جهادی مدیران بخش و شهر کارهای بیشتری در حوزه جذب سرمایه گذار صورت بگیرد.
این مسئول با تاکید بر اهمیت سیما و منظر شهری گفت: ورودی شهر باید نماد زیبایی باشد و مسافر و گردشگران را به خود جذب کند؛ که در هر دو سمت ورودی شهر چمستان المان خوبی آمیخته از بوم ، مذهب و فرهنگ نصب شده است.

جدیدترین مطالب