افزونه جلالی را نصب کنید. ساعت: 10:20
خانه اخبار مازندران بهره برداری از برج اودیما، بلندترین برج مسکونی ایران تا نوروز 1404
بهره برداری از برج اودیما، بلندترین برج مسکونی ایران تا نوروز 1404
مجموعه: 
اخبار مازندران
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1402

مهندس نائیج پور در مصاحبه با خبرنگاران از بهره برداری از برج مرتفع اودیما تا نوروز 1404 خبر داد

خبرنگار و عکاس: سیده سعیده حسینی

استاندار مازندران در بیست و دومین سفر شهرستانی خود در شهرستان نور حضور یافت و به همراه مدیران استان و شهرستان از بلندترین برج مسکونی ایران بازدید و با مدیریت این مجموعه در خصوص روند اجرای پروژه گفتگو کرد.

کارفرما و مدیر برج اودیما در حاشیه این بازدید به خبرنگار حرف راست گفت: برج اودیما با توان و تلاش مهندسان ایرانی با 170 متر ارتفاع، در 200 واحد و 38 سقف در حال ساخت است و واحدهایی از ۲۸۰ متر تا ۵۴۰ متر را در خود جای داده است و تاکنون برای احداث این  برج عظیم 300 تریلی میله گرد (معادل بیش از 8 هزار تن)و 40 هزار مترمکعب بتن استفاده شده است.
وی با اشاره به اینکه برج اودیما در ردیف بلندترین برج مسکونی ایران قرار دارد گفت: اگر آیندگان از گذشتگان بهتر کار نکنند ، علم و صنعت و تکنولوژی دفن خواهد شد و ساخت این برج نشان می دهد که مهندسان ایرانی در شرایط سخت هم می توانند کارهای بزرگ و قابل توجهی را  انجام دهند.
مهندس تورج نائیج پور در ادامه تصریح کرد: برج اودیما در زمینه کیفیت ساخت از نظر مقاومت بتن و نیز بهسازی خاک رکوردهای خوبی دارد
وی در خصوص اشتغالزایی و کارآفرینی گفت: تاکنون به صورت مستقیم برای 250 نفر ایجاد اشتغال و به جهت به کارگیری متریال های گوناگون در ساخت برج جمعاً برای 600 نفر کارآفرینی شده است.
مدیر برج عظیم اودیما اضافه کرد: این برج ۹۴ هزار متر بنا و بیش از ۴۰ هزار متر مشاعات دارد و در مشاعات طراحی های زیبایی صورت گرفته به گونه ای که در طبقه ۱۳ و ۱۴ برج به نام طبقات بوستان و گلستان فضاهایی چون باغ،کتابخانه، پیست دوچرخه سواری و دیگر فضاهای تفریحی تعبیه  شده است.
وی آغاز عملیات اجرایی این پروژه بزرگ را سال 1398 و اتمام پروژه را 18 ماه دیگر عنوان کرد و گفت: در تلاشیم زودتر از موعد مقرر و تا نوروز 1404 این پروژه به بهره برداری برسد .
نائیج پور خاطرنشان کرد: از آنجایی که این برج مابین دریا و جنگل احداث شده ، تمامی طبقات و واحدها هم به دریا و هم به بزرگترین پارک جنگلی خاورمیانه دسترسی بصری کامل دارند
مدیر برج اودیما با اشاره به امکانات و شاخصه های ویژه این برج عظیم گفت: این بنا مجهز به ‌پیشرفته ترین دستگاه های جریان هوا و همچنین بروزترین تجهیزات و فن آوری های جهان می باشد که فراهم کننده رفاه برای ساکنین این برج می باشد و از آن جمله می توان به امکاناتی نظیر تجهیزات ورزش های آبی، استخرهای روی بام، سونا خشک، سالن بدنسازی، سالن بیلیارد، روف گاردن، استخر در طبقه پانزدهم با دید پانورامیک از دریا و جنگل، پیست دوچرخه سواری در طبقه چهاردهم با چشم اندازهای بی نظیر، رستوران های ۵ ستاره بین المللی، سینما، امکانات تفریحی و ورزشی، باغ های ساحلی، باند هلیکوپتر و … اشاره کرد که سبب شکوه و خاص بودن این بنا گردید.

جدیدترین مطالب