چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ ساعت: 20:10
خانه اخبار سیاسی تاکید وزیر بهداشت برسرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت
تاکید وزیر بهداشت برسرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت
مجموعه: 
اخبار سیاسی
تاریخ انتشار: 12 مارس 2022

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای توسعه گردشگری سلامت را امری مهم توصیف کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر بهرام عین اللهی در جریان سفر به شهرستان نور و شورای اداری شهرستان با اظهار اینکه منکر مشکلات نیستیم که در طول سال‌ها انباشته شده است، گفت: کسی توان آن ندارد ظرف چند روز مشکلات را حل کند.
وی با اظهار اینکه رفع مشکلات نیازمند برنامه ریزی است و دولت قطعاً در این زمینه برنامه ریزی می کند حضور وزرا در محل را با هدف آشنایی با مشکلات دانست و گفت: دولت قصد آن را دارد که برای حل مشکلات گام بردارد.
وی کار و تلاش را نوعی جهاد فی سبیل الله دانست و گفت: دشمن از ابتدای انقلاب تاکنون انواع و اقسام مشکلات را برای ما ایجاد کرده است و تحریم و فشار بر مردم از جمله برنامه‌های آنان برای دستیابی به هدف‌ها است و ما نباید در پازل دشمن بازی کنیم بلکه  باید اهداف دشمن را بشناسیم.
عین اللهی با عنوان اینکه هیچ فاصله‌ای بین دولت و مردم وجود ندارد، گفت: خیلی از کشورهای قدرتمند مانند آمریکا، اروپا و انگلیس در حوزه کرونا شکست خوردند ولی مرگ و میر و شیوع کرونا در کشور با حضور مردم  شکست خورده است.
وزیر بهداشت با بیان اینکه میزان تزریق دوز اول واکسن در کشور ۹۴ درصد روده و هیچ کشوری به این میزان دست نرسیده است، گفت: ۸۵ درصد جمعیت نیز دوز دوم واکسن را تزریق کردند و این میزان در آمریکا زیر ۶۰ درصد است
وی با اشاره به نقش و مشارکت مردم در صحنه و دلیل پیروزی در دفاع مقدس با حضور مردم گفت: قدرت اصلی مردم هستند و با  قدرت مردم در کرونا پیروز شدیم و در صحنه مقابله با کرونا هیچ بیماری روی زمین  نماند.
عین اللهی با بیان اینکه مازندران نگین مهمان نوازی در کشور است، گفت: یکی از شاخصه‌های مازندران گردشگری و مهمان نوازی آن بوده و جغرافیای خوب و چند نوع آب و هوا سبب استقبال مسافران شده است.

این مسئول با اشاره به آزادسازی سواحل، پاکسازی و بهسازی سواحل را نیز امری مهم دانست و از فعالیت ۹۹ اورژانس در حاشیه راه‌های استان خبر داد و تسریع و توجه ویژه به حوزه راه‌ها را مهم دانست و گفت: هزار و ۱۰۰ مرکز جامع و شبکه بهداشت در استان مازندران فعالیت دارد

عین اللهی به قدمت ۶۰ ساله بیمارستان نور، شمار تخت‌های بیمارستانی آن را کم دانست و گفت: با توجه به ظرفیت بالای شهرستان، شمار تخت‌ها کم است و برای توسعه سی تی اسکن  در آن باید  برنامه ریزی شود.

وزیر بهداشت بر لزوم برنامه ریزی و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت تاکید کرد و گفت: رشد جمعیت در استان مازندران کم  و تاسف بار است و طی سالهای اخیر رشد جمعیت در کشور منفی شده است و به  سمت سالمندی پیش می رویم./مهر

جدیدترین مطالب